Home > Inteligentny Głośnik > Test inteligentnego głośnika Xiaomi Mi - inteligentny głośnik z Asystentem Google

Test inteligentnego głośnika Xiaomi Mi - inteligentny głośnik z Asystentem Google

Sharing is caring!

Technische Daten

Przegląd producent Xiaomi Modell Inteligentny głośnik Mi (L09G) Spezifikationen głośnik

Procesor dźwięku: Texas Instruments TAS5805M

Rozmiar kierowcy: 63,5 mm

Wydajność: 12W łączność

Wi-Fi: 2,4 GHz / 5 GHz

Bluetooth: 4.2 Allgemein

Asystent głosowy: Asystent Google

Chromecast: zintegrowany

Mikrofony: 2 (wielokierunkowe) Zasilanie: 12V DC 1,5A

Wymiary: 131 x 104 x 151 mm

Waga: 853g Zakres dostawy Głośnik 1x

Zasilanie 1x

Podręcznik 1x

Inteligentny głośnik Mi

Xiaomi jest reprezentowane w Chinach z własnym asystentem językowym. Xiao AI – nazwa tamtejszego asystenta językowego – na razie rozumie tylko język chiński, dlatego firma ściśle współpracuje z Google na rynku globalnym.

Projekt i wykonanie

Głośnik Mi Smart Speaker wygląda bardzo podobnie do Sonos One. Projekt jest nowoczesny, wręcz ponadczasowy i wręcz idealny do każdego pomieszczenia. Owalny kształt, wymiary głośnika to 131 x 104 x 151 mm. Osłona głośnika składa się z metalowej maskownicy, która otacza środek korpusu. Głośnik od góry i od dołu wykończony wysokiej jakości plastikiem. Kontrast między białym plastikiem a metalową maskownicą podkreśla prostą konstrukcję głośnika Mi Smart Speaker.

Oprócz sterowania głosowego głośnik można również obsługiwać za pomocą dotykowego panelu sterowania na górze. W układzie poziomym znajduje się przycisk głośniej i ciszej, przycisk odtwarzania/pauzy oraz przycisk, którym można wyciszyć mikrofon. Niestety przyciski nie są podświetlone. Pierścień świetlny otacza górną krawędź głośnika, który zapala się, gdy jest skierowany. Jeśli wyciszysz mikrofon, krawędź będzie świecić stale na pomarańczowo. Oświetlenie można tylko przyciemnić (tryb nocny), ale nie można całkowicie wyłączyć.

Zasilanie dostarczane jest z zasilacza 12V 1.5A z wtyczką DC. Zasilacz jest podłączony przez złącze z tyłu głośnika. Jakość przetwarzania jest odpowiednia i odpowiada temu, czego można oczekiwać od Xiaomi.

Einrichtung

Użytkownicy smartfonów z systemem Android korzystają z niezwykle prostej konfiguracji głośnika Mi Smart Speaker. Wymagana do konfiguracji aplikacja Google Home jest wstępnie zainstalowana na wielu urządzeniach z Androidem. Użytkownicy urządzenia z systemem iOS muszą najpierw pobrać aplikację z App Store.

Gdy tylko głośnik zostanie podłączony do zasilania po raz pierwszy, użytkownicy urządzenia z systemem Android zostaną poinformowani, że nowe urządzenie jest gotowe do skonfigurowania. Jeśli masz już skonfigurowaną aplikację Google Home, integracja Mi Smart Speaker odbywa się w zaledwie 3 krokach. Głośnik automatycznie pobiera dane WLAN z Google Home. Następnie nawiązywane jest połączenie i, jeśli są dostępne, instalowane są niezbędne aktualizacje.

jakość dźwięku

Dźwięk ma kluczowe znaczenie dla dobrego głośnika. Odpowiada za to procesor dźwięku Texas Instruments TAS5805M oraz pojedynczy przetwornik pełnotonowy 63.5 mm. Szczytowa moc głośnika Mi Smart Speaker wynosi 12 watów.

Dźwięk można opisać jako w przeważającej mierze centralnie ważony. Podstawowy zakres jest wyraźny, co z jednej strony nadaje mu ciepłą nutę, ale z drugiej odbiera mu nieco finezji i dynamiki. Jednak nie jest to rzadkością w przypadku głośników tej wielkości. Oczywiście są głośniki podobnej wielkości, które brzmią ciut lepiej. Nie należy jednak tracić z oczu ceny. Za około 40 euro dźwięk jest całkiem niezły i więcej niż sprawiedliwy dla zwykłych słuchaczy muzyki.

Nawiasem mówiąc, możesz użyć aplikacji Google Home, aby wprowadzić ustawienia korektora dla basów i sopranów. Zabawa z elementami sterującymi nie zapewnia większej głębi, ale łagodzi dominujące średnie.

Kilka słów o głośności zanim przejdziemy do funkcji. Również w tym momencie nie ma na co narzekać. Po pełnym włączeniu głośnik Mi Smart Speaker jest dość głośny i wystarczy, aby pokryć dźwiękiem małe mieszkanie. Jakość dźwięku jest ledwo słyszalna.

Funkcje

Mi Smart Speaker to głośnik, którym można wygodnie sterować zdalnie za pomocą poleceń głosowych. W tym celu głośnik ma wbudowane dwa mikrofony, które nagrywają dookólnie, czyli na całej powierzchni pomieszczenia. To też działa naprawdę dobrze. Gdy powiesz „Ok Google”, asystent głosowy zostanie aktywowany. Mikrofony są ustawione tak, aby były niezwykle czułe. Asystenta można było bez problemu aktywować nawet z sąsiedniego pokoju.

Asystentem głosowym jest Asystent Google, który oprócz poleceń do sterowania muzyką odpowiada również na pytania („Dlaczego banan jest krzywy?”) i jest w stanie sterować całym inteligentnym domem, pod warunkiem, że inne urządzenia (telewizor, lampy, termostaty i więcej) są zintegrowane z Google Home.

Za pomocą zintegrowanego Chromecasta treści można przesyłać strumieniowo bezpośrednio ze smartfona lub tabletu do głośnika. Jeśli usłyszysz piosenkę w Spotify na smartfonie, wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść odtwarzanie do Mi Smart Speaker.

Możliwość wykonywania połączeń Google Duo przez głośnik jest praktyczna. Bezpłatna usługa telefonii głosowej i wideo działa, o ile osoba, z którą rozmawiasz, ma również urządzenie zgodne z Duo lub zainstalowała aplikację Google Duo na swoim urządzeniu mobilnym.

Jeśli Mi Smart Speaker to dla Ciebie za mało, możesz połączyć dwa głośniki, aby stworzyć stereofoniczny system dźwiękowy. Niestety nie mogliśmy wypróbować tej funkcji ze względu na brak drugiego głośnika.

Porównywarka cen