Dobre, tanie słuchawki bezprzewodowe?
Miałam xblitz beast. długo mi trzymały, bo 2 lata, znaczy rozleciały mi się z mojej winy. Ale mikrofon był do dupy, zwłaszcza gdy łączyłam się z komputerem. Dałam ogólnie za nie 90zł.
Aktualnie mam JBL, były za 180, ale aktualnie jest promocja, albo przynajmniej była z 2 tygodnie temu i zapłaciłam ze 140zł, są bardzo fajne, ale według mnie trochę za małe jeśli chodzi o obwód samych głośników, pomimo, że sama mam małe uszy..
Ogólnie są one dość popularne, widziałam masę ludzi z tymi słuchawkami
Proszę czekać... Proszę czekać...
[Recenzja] Natec Soho TWS – tanie słuchawki z… powerbankiem na dokładkę
Słuchawki bezprzewodowe Natec Soho TWS to dość tani sprzęt, więc nie powinno się od niego wymagać za dużo. Nie oznacza to jednak, że ich recenzja będzie tylko wytykaniem wad. Wbrew pozorom, słuchawki mają całkiem sporo do zaoferowania, choć oczywiście trzeba liczyć się z pewnymi rzeczami, które w sprzęcie tej klasy po prostu musiały się pojawić.
Zalety Szybkie i proste parowanie
Dobre mikrofony do rozmów
Zadowalająca jakość dźwięku
Czas działania Wady Cena narzuca pewne ograniczenia
Nie każdemu będą pasować do ucha Recenzja Natec Soho TWS w trzech zdaniach podsumowania Tanie, bezprzewodowe słuchawki, które spełniają swoje zadanie. Jakość dźwięku na dobrym poziomie i miłe zaskoczenie przy rozmowach. W tej cenie to może być dobry wybór. Zestaw 8
Budowa 6
Akumulator 8
Jakość dźwięku 6
Jakość mikrofonu 7 Ogólna ocena 7/10
Natec Soho TWS – co otrzymujemy w zestawie
Zacznijmy od samych podstaw, czyli tego, co producent umieszcza w pudełku. Tutaj dostajemy niezbędne minimum. Oprócz etui ładującego oraz słuchawek znajdziemy tam instrukcję obsługi (w języku polskim), zestaw dodatkowych nakładek na słuchawki oraz kabel ładujący (USB – micro USB). Niewiele, ale tak naprawdę więcej do szczęścia nie potrzeba. Natec idzie w minimalizm, co widać w wyglądzie samych „pchełek”, ale jednocześnie nie zapomina o tym, by całość prezentowała się dobrze. I prezentuje się, choć można mieć pewne zastrzeżenia.
Samo etui wygląda schludnie i w dotyku jest przyjemne. Można mieć obawy o sam zawias, który niestety nie wygląda na zbyt trwały. Może to tylko wrażenie, ale lepiej uważać, by niechcący gdzieś tego etui nie upuścić, bo może być problem. Słuchawki w środku trzymają się na magnesach i tak samo zamykane jest etui. To już rozwiązanie, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wnętrze jest odpowiednio wyprofilowane, więc nie ma obawy, że włożymy słuchawki odwrotnie. Na etui znajdziemy jeszcze cztery małe diody, które poinformują nas o stopniu naładowania sprzętu lub o tym, że właśnie go ładujemy. Aktywują się, gdy otworzymy wieczko. Poniżej znajdziecie specyfikację sprzętu.
Zobacz też: Recenzja Realme GT 5G – nowy flagowiec w świetnej cenie.
Specyfikacja Natec Soho TWS
Przetwornik: 6 mm z magnesami neodymowymi
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 16 Ohm
Dynamika przetworników: 91 dB
Łączność: Bluetooth 5.0
Zasięg: do 10 m
Akumulator: 1200 mAh (etui), 50 mAh (słuchawki)
Czas działania: do 4 godzin (słuchawki)
Zakres częstotliwości: 2.402 – 2.480 GHz
Maksymalna emitowana moc częstotliwości radiowej: 3.00 dBm
Jak to działa, czyli słów kilka o parowaniu i używaniu
Takich słuchawek jak Natec Soho TWS na rynku jest już dużo i naprawdę trudno wybrać model odpowiedni dla siebie. Znaczenie ma tutaj nie tylko dźwięk, ale także i sam kształt słuchawki oraz to, jak układają się w uchu. U mnie było w porządku, ale dopiero po kilku założeniach przyzwyczaiłem się do nich. To jednak kwestia indywidualna i może ktoś od pierwszego razu będzie miał idealnie. Sam proces parowania jest banalny i co najważniejsze szybki. Słuchawki raz sparowane ze smartfonem łączą się z nim bez problemu.
Producent deklaruje, że zasięg takiego połączenia to 10 metrów i tutaj można się z nim zgodzić. Przynajmniej na otwartej przestrzeni. W mieszkaniu, gdzie są grube ściany, może być różnie, ale mając smartfona w zasięgu wzroku, wszystko jest w porządku. Słuchawki obsługuje się dotykowo, a producent przewidział następujące funkcje.
Naciśnięcie – pauza/odebranie połączenia
Podwójne naciśnięcie – następny utwór
Potrójne naciśnięcie – powrót na początek utworu / poprzedni utwór
Przytrzymanie przez 2 sekundy – wywołanie asystenta głosowego / odrzucenie połączenia
Przytrzymanie ponad 3 sekundy – wyłączenie słuchawek
I to wszystko działa dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Brakować może funkcji wykrywania przez słuchawki tego, że wyjęło się je z ucha. Muzyka dalej leci i można się odrobinę pogubić, jeżeli robimy jednocześnie coś innego.
Dźwięk, rozmowy i coś jeszcze
Jakość dźwięku jest zadowalająca. Czuć wprawdzie, że mogłoby być lepiej, ale nie jest też źle. Basy są dobrze słyszalne, a i wyższe tony nie kują w uszy. Jest jednak trochę to wszystko „spłaszczone”. Nie do tego stopnia, żeby przeszkadzało, ale do tego, że się to zauważa. Za to jakość mikrofonów jest więcej niż zadowalająca. Zdarzało się słyszeć czasem lekkie chrupanie, ale już rozmówcy mówili mi, że po ich stronie było bardzo dobrze. We wnętrzach nie ma więc problemów. Na zewnątrz, kiedy mocniej zawieje, jest trochę gorzej, ale nie na tyle, by przerzucać się na telefon. Słuchawki spokojnie wytrzymują cztery godziny pracy na jednym ładowaniu. Ciekawym rozwiązaniem w Natec Soho TWS jest samo etui, które może posłużyć jako powerbank. Pojemność 1200 mAh nie rzuca na kolana, ale może pomóc w chwilach desperacji. Całość naładujemy w około godzinę, więc nie jest źle.
Recenzja Natec Soho TWS – podsumowanie
Słuchawki Natec Soho TWS można kupić za około 100 złotych i w kilku kwestiach to niestety czuć. Jednak w tym przedziale cenowym jest naprawdę dobrze, a sam sprzęt działa długo i nie sprawiał problemów podczas pracy. Ma pewne ograniczenia, ale trudno wymagać od niego czegoś więcej. No i z etui można korzystać jak z powerbanku. Uważam, że w tej cenie to produkt, który można wypróbować i nie będzie się żałować zakupu.
Słuchawki do uszu, nauszne, przewodowe i więcej | Action.com
Słuchawki do uszu i nauszne – akcesoria do słuchania muzyki
Słuchanie muzyki to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na zrelaksowanie się po całym ciężkim dniu. Słuchawki do uszu czy też te nauszne przydają się zawsze wtedy, kiedy chcesz zupełnie odciąć się od świata.
Słuchawki do uszu, słuchawki nauszne, słuchawki z uszami
Słuchawki douszne to wygodne rozwiązanie dla sportowców oraz osób aktywnych, które przez większą część dnia słuchają muzyki lub rozmawiają przez telefon. Słuchawki dokanałowe to model słuchawek dousznych idealnie dopasowujący się do kształtu zewnętrznego przewodu słuchowego. Ten model dobrze tłumi większość dźwięków pochodzących z zewnątrz. Pozwala więc odciąć się od hałasu ulicy, głosów dzieci czy współpracowników. Słuchawki douszne dokanałowe mogą występować w wersji przewodowej lub bezprzewodowej.
Słuchawki nauszne to rozwiązanie dla osób, które słuchają muzyki w domu, używają ich podczas grania na komputerze lub w trakcie spacerów. Ten rodzaj nie sprawdza się przy intensywnych treningach (choć w niektórych modelach można wygodnie biegać). Słuchawki nauszne to np. słuchawki do komputera, słuchawki z mikrofonem na USB czy też słuchawki dla dzieci.
Bezprzewodowe słuchawki nauszne zapewniają dobre parametry dźwięku, ale nie wytłumiają całkowicie hałasów dochodzących z zewnątrz (tylko wybrane modele mają taką opcję). Poleca się je każdemu, kto chce zadbać o swój słuch. Dobierz do nich stojak na zestaw słuchawkowy i pamiętaj o regularnym ładowaniu wybranego modelu.
Jeśli chcesz się wyróżniać, wybierz wyjątkowe słuchawki z uszami, które sprawią, że wyróżnisz się w tłumie. Takie słuchawki na pewno będą też doskonałym prezentem dla Twojego dziecka.
Sprawdź, jakie słuchawki znajdziesz w ofercie Action – wysoka jakość w najniższych cenach.
Jakie słuchawki na uszy wybrać?
Przy wyborze kieruj się swoimi indywidualnymi preferencjami. Nie każdy lubi nosić ciężkie słuchawki nauszne, tak samo, jak i nie każdy lubi wkładać je bezpośrednio do ucha. Jakie parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając dla siebie słuchawki?
pasmo przenoszenia dźwięku – zakres od 20 do 20 000 Hz w słuchawkach jest wystarczający, chociaż im szersze pasmo, tym jakość dźwięku lepsza;
poziom izolowania dźwięków z zewnątrz – zastanów się, czy potrzebujesz całkowitego czy tylko częściowego wytłumienia. Przy częściowym wytłumieniu cały czas wiesz, co dzieje się dokoła Ciebie i nie odcinasz się całkowicie od świata;
regulacja głośności – na jakiej skali możesz regulować głośność i czy przy cichym słuchaniu wystarczająco dobrze słyszysz muzykę czy treść podcastu;
przełącznik na słuchawkach bezprzewodowych – czy obsługuje się go intuicyjnie, czy łatwo zmieniać głośność lub przełączać się między utworami;
łączność Bluetooth – czy słuchawki można połączyć przez Bluetooth i jaka jest jakość dźwięku;
zestaw głośnomówiący – czy przy użyciu słuchawek można rozmawiać przez telefon.
Słuchawki przewodowe czy z łącznością Bluetooth?
Słuchawki z przewodem to coraz mniej popularny model wśród osób aktywnych fizycznie. Przewód lubi się plątać, zaczepiać o części garderoby. Znacznie wygodniejsze od słuchawek przewodowych są te łączące się z telefonem lub komputerem przez Bluetooth. Wprawdzie te z przewodem zapewniają niezakłóconą transmisję dźwięku, jednak słuchawki bez kabla działają zazwyczaj bez zarzutu. Brak kabli w słuchawkach bezprzewodowych czyni z nich wygodny model, którego można używać bez żadnych ograniczeń (coraz więcej telefonów komórkowych pozbawiona jest wejścia słuchawkowego).
To, który model słuchawek wybierzesz – douszne czy te na uszy, zależy tylko od Twoich indywidualnych gustów. Zarówno słuchawki nauszne, jak i te do uszu charakteryzują się podobnymi parametrami i oba modele mogą zapewniać doskonałą jakość dźwięku.