Słuchanie muzyki na zegarku
Możesz słuchać muzyki z YouTube Music na zegarku z systemem Wear OS. Słuchaj muzyki w dowolnym miejscu, używając jedynie zegarka – nie musisz mieć ze sobą telefonu. Możesz odtwarzać muzykę, korzystając z LTE lub Wi-Fi. Możesz też pobierać utwory na zegarek, aby słuchać ich offline. Ćwicz przy swoich ulubionych piosenkach dzięki dostępowi do YouTube Music na Twoim zegarku.
Wskazówka: usługa YouTube Music jest obsługiwana przez większość zegarków z systemem Wear OS 2 lub nowszym. Podczas odtwarzania treści z YouTube Music szybkość transmisji bitów powinna wynosić 128 kb/s w formacie AAC.
Korzystając z YouTube Music na zegarkach z systemem Wear OS, możesz: słuchać muzyki przy użyciu zegarka połączonego z urządzeniem Bluetooth, np. słuchawkami;
pobierać utwory bezpośrednio na zegarek, aby odtwarzać je bez połączenia z internetem;
odtwarzać muzykę strumieniowo bezpośrednio z zegarka i słuchać jej bez sparowanego urządzenia w pobliżu;
sterować odtwarzaniem, zarządzać pobranymi plikami i dodawać utwory do ulubionych.
Pobieranie aplikacji YouTube Music
Na początek pobierz aplikację YouTube Music na zegarek z Wear OS: Otwórz Sklep Google Play na zegarku. Wyszukaj YouTube Music. Wybierz aplikację YouTube Music, by pobrać ją na urządzenie. Po zainstalowaniu aplikacji zaloguj się na konto YouTube Music, aby słuchać muzyki. Będziesz mieć możliwość przeglądania biblioteki, sugestii dotyczących muzyki do ćwiczeń, pobranych plików i spersonalizowanych rekomendacji muzycznych.
Pobieranie muzyki
Aby słuchać utworów z YouTube Music bez połączenia z internetem, pobierz je bezpośrednio na urządzenie z Wear OS: Otwórz YouTube Music na zegarku z systemem Wear OS. Kliknij utwór lub playlistę, które chcesz pobrać. Kliknij ikonę pobierania .
Wskazówka: włącz inteligentne pobieranie, aby automatycznie dodawać na zegarku nowe ulubione utwory do słuchania offline. Gdy aktywujesz tę funkcję, zegarek automatycznie pobierze muzykę dopasowaną do Ciebie na podstawie Twojej historii odtwarzania w YouTube Music.
Dowiedz się, jak włączyć inteligentne pobieranie.
Wskazówka: pamiętaj, że ilość muzyki, którą możesz pobrać, zależy od ilości miejsca dostępnego na urządzeniu z systemem Wear OS.
Odtwarzanie strumieniowe muzyki
Aby słuchać utworów z YouTube Music bez sparowanego urządzenia w pobliżu, upewnij się, że zegarek jest połączony z Wi-Fi lub ma połączenie komórkowe.
Ważne: aby korzystać z połączenia komórkowego, musisz mieć abonament LTE. Odtwarzanie strumieniowe przez sieć komórkową nie jest możliwe na urządzeniach z iOS.
Na zegarku z Wear OS otwórz YouTube Music. Kliknij utwór lub playlistę, których chcesz posłuchać. Utwór będzie odtwarzany strumieniowo w ramach dostępnego połączenia.
Wskazówka: do odtwarzania muzyki strumieniowo za pomocą połączenia komórkowego potrzebujesz mobilnej transmisji danych. Aby oszczędzać ilość odbieranych dane, połącz się z Wi-Fi, gdy tylko jest to możliwe.
Używanie kafelka YouTube Music
inteligentny zegarek z tytanową kopertą
Ekran inteligentnego zegarka jest pokryty szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Wykonana z tytanu koperta zabezpiecza zegarek przed wstrząsami, a tylna część obudowy, gdzie zlokalizowano czujniki monitorujące między innymi tętno czy poziom stresu, zawiera ceramiczne elementy. Pasek, zarówno w wersji sportowej, jak i klasycznej, nie podrażnia skóry.
Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia. Smartwatch oferuje ponad 200 tarcz, które można dowolnie zmieniać w zależności od nastroju czy potrzeby.
Reklama
Najnowszy model wyposażony jest w procesor Kirin A1 - zaprojektowany z myślą o urządzeniach wearables - dzięki któremu smartwatch może pracować nawet 2 tygodnie na jednym ładowaniu - twierdzi producent. Watch GT 2 Pro wykrywa moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii. Zegarek obsługuje również funkcję bezprzewodowego ładowania zwrotnego - 5 minut ładowania przy użyciu smartfona pozwala na jego działanie przez kolejnych 10 godzin.
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele funkcji - 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych - lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne - zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji "zdalnej migawki".
Zdjęcie Huawei Watch GT 2 Pro / materiały prasowe
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażony jest w technologię TruSeen 4.0, która umożliwia całodobowe monitorowanie tętna, nie tylko podczas treningu, ale również sytuacji stresowych czy snu. Funkcja TruSleep monitoruje czas i fazy snu oraz diagnozuje powszechne problemy ze snem i wskazuje sposoby jak sobie z nimi radzić. Zegarek pomaga kontrolować poziom stresu w ciągu dnia oraz proponuje ćwiczenia oddechowe pozwalające się zrelaksować. Monitoruje również poziom saturacji, czyli natlenienia krwi oraz maksymalny pułap tlenowy, czyli maksymalną ilość tlenu, którą organizm może pobrać podczas treningu.
Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych - 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Początkujący biegacze mogą skorzystać z aż dziesięciu kursów, które krok po kroku, na bazie przygotowanych planów, poprowadzą przez treningi. Watch GT 2 Pro automatycznie wykrywa też aktywności, w tym bieganie, szybki chód czy ćwiczenia na orbitreku.
Zegarek jest wodoodporny i spełnia standard 5 ATM, dzięki czemu można korzystać z niego podczas pływania. Po zakończonych ćwiczeniach smartwatch wyświetli szereg praktycznych sugestii jak bardzo trening był intensywny oraz ile czasu potrzeba na regenerację. Dane zbierane przez zegarek, po sparowaniu ze smartfonem, są wysyłane do aplikacji Huawei Zdrowie.
Rekomendowana cena detaliczna urządzenia to 1399 zł.
W przedsprzedaży, która rozpocznie się 15 września i potrwa do 30 września, Huawei Watch GT 2 Pro można kupić wraz z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 3i. Najnowszy smartwatch dostępny jest w dwóch wersjach - klasycznej i sportowej.
Recenzja Sony SmartWatch 2
W ostatnim czasie miałem możliwość przetestować inteligentny zegarek Sony SmartWatch 2. Co o nim myślę? Czy warto go kupić? Wszystkiego dowiecie się w tej recenzji.
Budowa, wyświetlacz
Sony SmartWatch 2 to według mnie jeden z lepiej wyglądających inteligentnych zegarków. Model, który ja dostałem do testów posiada metalowy pasek, co dodaje mu nieco klasy i sprawia wrażenie porządnego sprzętu. Pasek możemy oczywiście dowolnie skracać poprzez wysunięcie (trzeba użyć do tego troszeczkę siły i jakiejś szpilki lub śrubokręta z cienką końcówką). Koperta natomiast wykonana jest niemal w całości z tworzywa sztucznego. Jest ono jednak bardzo dobrej jakości i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Krawędzie zegarka wykańczane są błyszczącym, srebrnym metalem, z tego samego materiału wykonany jest klawisz zasilania, natomiast wyświetlacz pokryty jest szkłem hartowanym, które doskonale radzi sobie z ochroną naszego wyświetlacza.
Na kopercie zegarka, oprócz wspomnianego wyświetlacza i metalowego klawisza zasilania znajdziemy zaślepkę, za którą ukryto port Micro USB. Szczerze mówiąc dość ciężko się ją otwiera, ale da się to zrobić raczej bez żadnych dodatkowych narzędzi. Z tyłu znajdziemy kilka symboli oraz dość fajny “bajer” – NFC. Dzięki temu nie musimy ręcznie wybierać połączenia na naszym smartfonie, wystarczy zaledwie jedno dotknięcie obudowy zegarka (oczywiście, jeśli posiadamy NFC w naszym telefonie).
Egzemplarz z metalowym paskiem jest dość ciężki, jednak w moim odczuciu wygląda znacznie lepiej i bardziej “premium” niż wersja z silikonową bransoletą. Warto dodać, że całość jest wodoszczelna, co potwierdza certyfikat IP57, co oznacza, że bez problemu możemy zabrać zegarek na basen (na maksymalnie 30minut) lub mieć pewność, że nasz SmartWatch nie zostanie uszkodzony po zachlapaniu podczas na przykład mycia rąk.
W kwestii wyświetlacza mam mieszane uczucia. Rozdzielczość ekranu nie jest zadowalająca, bez problemu dostrzec można pojedyncze piksele. Dużą zaletą jest natomiast jego jasność – bez żadnego problemu jesteśmy w stanie przeczytać wszystkie treści z zegarka nawet w bardziej słoneczny dzień. Dodatkowo godzina cały czas jest podświetlana.
Konfiguracja i aplikacja do obsługi
Aby skonfigurować zegarek z naszym smartfonem musimy na początek pobrać dwie aplikacje. Pierwszą należy pobrać Smart Connect, a następnie SmartWatch 2. Po zainstalowaniu możemy przejść do ustawień Bluetooth i połączyć oba urządzenia ze sobą. Szybszym sposobem jest dotknięcie tyłu koperty zegarka telefonem z NFC. Łączenie się zegarka z naszym smartfonem trwa dosłownie chwilkę, niemal od razu możemy zacząć cieszyć się funkcjonalnością naszego smartwatcha.
Aplikacja do obsługi SmartWatcha jest dość standardowa i nie oferuje nam zbyt wielu funkcji. Możemy jedynie wybrać tarczę zegara, zmienić tapetę, dodać jakąś aplikację lub konfigurować zainstalowane już programy. Trzeba przyznać, że do dyspozycji mamy całkiem sporo aplikacji do pobrania na nasz zegarek (a właściwie na smartfona, opiszę dokładnie dalej co mam na myśli). Niestety niektóre aplikacje nie są zbyt przydatne, śmiałbym nawet zaryzykować stwierdzenie, że większość programów jest mało użyteczna…
Według producenta Sony SmartWatch 2 pracuje ze wszystkimi smartfonami z Androidem 4.0 i nowszym. Owszem, połączymy się z niemal każdym smartfonem, lecz w praktyce z niektórymi smartfonami nie możemy cieszyć się pełną funkcjonalnością. Z największych braków można zaliczyć brak możliwości sterowania migawką aparatu oraz muzyką (niektóre aplikacje producentów są najzwyczajniej w świecie niekompatybilne).
Działanie i obsługa
Zegarek Sony SmartWatch 2 działa czasami swoim życiem… Chodzi mi przede wszystkim o wyświetlanie powiadomień. Mamy do wyboru dwie opcje: korzystać z oficjalnych aplikacji lub z alternatywnych programów do wyświetlania powiadomień na zegarku. W przypadku pierwszego rozwiązania czasami musimy uzbroić się w trochę cierpliwości, ponieważ powiadomienia na nasz nadgarstek przychodzą stanowczo za wolno. Często zdarzało się, że odczytałem wiadomość na smartfonie, spokojnie na nią odpisałem i zrobiłem masę innych rzeczy, a dopiero po około dwóch minutach zegarek poinformował nas o takim powiadomieniu… Troszeczkę słabe rozwiązanie szczególnie, że jednak mając inteligentny zegarek wolałbym otrzymywać powiadomienia właśnie na niego w miarę szybko, żeby móc zdecydować, czy chcę wyciągnąć telefon i odpowiedzieć na wiadomość, czy też nie. W wypadku SW2 musiałem jednak sporo czekać na pojawienie się wiadomości na zegarku, przez co często z ciekawości wcześniej sięgałem i tak po smartfona. W takim wypadku okazuje się, że zegarek jest nam zbędny…
Używając aplikacji stworzonych przez zewnętrznych programistów sprawa wygląda nieco lepiej. Otrzymujemy wtedy wszystkie powiadomienia niemal natychmiast… tylko jak napisałem wszystkie, dosłownie wszystkie powiadomienia. Nie ważne, czy to informacja o zmieniającej się piosence, o procencie ukończenia pobierania czy o rozładowującej się baterii – Sony SmartWatch 2 nas o tym poinformuje. Czasem jest to bardzo irytujące, ale w sumie da się do tego przyzwyczaić. Najbardziej denerwujące jest jednak to, że otrzymujemy powiadomienia również wtedy, gdy korzystamy ze smartfona, moim zdaniem nie powinno tak być. Okazuje się, że da się wyłączyć powiadomienia z niechcianych aplikacji, wszystko zasługa aktualizacji tego programu. Cofam, nie było, wielki plus dla tej aplikacji i podziękowania dla Klaudii