Home > Inteligentny Zegarek > Pięć funkcji smartwatcha, które sprawią, że zaczniesz go potrzebować

Pięć funkcji smartwatcha, które sprawią, że zaczniesz go potrzebować

Sharing is caring!

Co kupić: który inteligentny zegarek i opaska sportowa?

W dzisiejszym poradniku z serii Co kupić przyjrzymy się inteligentnym zegarkom i opaskom. Sprawdzimy, na które z nich szczególnie warto zwrócić uwagę.

Reklama

Od ekstrawagancji do powszechności w kilka lat

Kiedy pierwsze inteligentne zegarki pojawiały się na rynku, wiele osób traktowało je jako zupełnie zbędny dodatek do smartfona. Wszystko dlatego, że były obarczone szeregiem niedomagań początkowych modeli, istotnie potrafiącymi sprawiać problemy.

Bardzo krótki czas pracy na baterii, niewystarczający nawet na jeden, pełny dzień użytkowania, problemy ze stabilnością połączenia ze smartfonem czy z płynnym odbieraniem powiadomień sprawiały, że wielu klientów odkładało zakup na później. Nie bez znaczenia był też relatywnie niewielki wybór tych urządzeń i dość wysoka cena.

Dodatkowo, do głosu doszli zwolennicy klasycznych, analogowych zegarków podkreślający, że te, choć nie mają funkcji smart, prezentują się zdecydowanie lepiej, są niezawodne i nie trzeba ich podłączać do ładowania. Dodatkowo, zegarki analogowe to część biżuterii – właściwie dobrane nadają szyku i mogą stać się elegancką pamiątką na wiele długich lat, czasem wręcz z pokolenia na pokolenie. W przypadku smartwatchy – to nie do pomyślenia.

Mimo tych niedogodności, w sprzedaży pojawiało się coraz więcej modeli inteligentnych zegarków i opasek sportowych. Coraz bardziej doskonałe technicznie, coraz bardziej dopracowane i zdecydowanie bardziej zróżnicowane. Niektóre zyskały zdecydowanie bardziej elegancki wygląd, a nawet możliwość swobodnej wymiany pasków.

Znacznie zmieniła się również kwestia dostępności inteligentnych akcesoriów do smartfonów. Najprostsze opaski można kupić już za kilkadziesiąt złotych, nie brakuje również zaawansowanych zegarków dla sportowców, których cena sporo przekracza 2500 złotych. Krótko mówiąc – jest w czym wybierać.

A skoro jest w czym wybierać, my również wybraliśmy i zapraszamy na krótki przegląd modeli, które warto wziąć pod uwagę. Jako że partnerem materiału jest sklep Media Expert, wszystkie linki w tekście prowadzą do ofert dostępnych w internecie oraz na półkach sklepów stacjonarnych naszego partnera.

Partnerem materiału jest Media Expert

Propozycje zostały podzielone na kilka grup, zgodnie z najistotniejszym kryterium zakupu, przyświecającym wyborowi danego urządzenia.

Najbardziej atrakcyjna cena

Rekomendacje zaczniemy od wyboru propozycji najtańszych, dostępnych dla zdecydowanej większości kupujących. W tej kategorii bardzo trudno o jakąkolwiek odkrywczość, jest bowiem całkowicie zdominowana przez firmę Xiaomi i jej dwa produkty – Xiaomi Mi Band 4 i jego następcę – Mi Band 5.

Już za mniej niż 100 złotych otrzymujemy opaskę wyposażoną w ekran AMOLED, obsługę powiadomień ze smartfona, pulsometr i możliwość rejestracji niektórych aktywności fizycznych. Jako że opaska nie ma wbudowanego GPS, do rejestracji aktywności na zewnątrz potrzebuje jednak stałego połączenia ze smartfonem. Mimo że jest niezwykle małym urządzeniem, jej wyświetlacz jest wystarczająco wygodny w obsłudze a bateria pozwala na kilka długich dni pracy.

Mi Band 5 i Mi Band 4 mają bardzo zbliżone wartości podczas mierzenia pulsu / fot. Kacper Żarski

Niebagatelną kwestią, decydującą o zakupie Xiaomi Mi Band 4, jest też bardzo szeroki wybór kompatybilnych opasek, które potrafią diametralnie odmienić jej wygląd. W chińskich sklepach wysyłających towary do Polski dosłownie roi się od opasek zarówno tych najprostszych, jak i bogato zdobionych. Co istotne, zamienne opaski z chińskich sklepów są BARDZO tanie, przez co w cenie jednego zamiennika do droższych konstrukcji, można mieć ich kilkanaście.

Xiaomi Mi Band 4 w Media Expert

Xiaomi Mi Band 5 i Xiaomi Mi Band 4 są niemal identyczne, a opaski mają różne / fot. Kacper Żarski

Dysponując nieco większą ilością gotówki można zdecydować się na odświeżony model – Xiaomi Mi Band 5. Zawiera w sobie szereg usprawnień, w tym nieco większy wyświetlacz i zmiany w oprogramowaniu, pozwalające np. monitorować cykl menstruacyjny.

Różnice między modelami opisał Kacper w tym materiale, dlatego wahających się między wyborem którejś z tych opasek zapraszam do jego publikacji. Zacytuję jedynie konkluzję, która wiele mówi o obu modelach:

Xiaomi Mi Band 5 to świetna opaska warta swojej ceny. Nie ma jednak zbyt wielu nowości i zmian, przez co nie widzę konieczności wymiany Mi Band 4 na nowszy model. Jednak mając starszy model lub nie mając żadnej smart opaski, ta nowsza wersja wydaje się już lepszym wyborem. Kacper Żarski, Tabletowo.pl

Xiaomi Mi Band 5 w Media Expert

W Mi Band 5 możemy odrzucić lub wyciszyć połączenie. Odbieranie nie jest możliwe / fot. Kacper Żarski

Jako alternatywę dla opasek Xiaomi mogę polecić produkt marki należącej do Huawei – Honor Band 5. Ta, w zamian za bardziej zaawansowane mechanizmy monitorowania zdrowia i dokładniejszą rejestrację kroków i treningów, nie oferuje jednak możliwości wymiany pasków na uniwersalne montowane na teleskopy (są jedynie dedykowane), co dla niektórych może być sporym problemem.

Honor Band 5 w Media Expert

Wzornictwo, długi czas pracy na baterii

Jeśli zależy nam na ładnym wzornictwie, warto zwrócić uwagę na jedne z najładniejszych zegarków inteligentnych, jakie można obecnie nabyć. Wzornictwem przywodzą na myśl analogowe konstrukcje, a i jakość wykonania nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.

Mowa tutaj o propozycjach od firmy Huawei – Huawei Watch GT 2 Classic oraz Watch GT 2 Elegant. Oba, właśnie z uwagi na design, mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla osób szukających następcy dla zegarka analogowego.

Huawei Watch GT 2 Classic w Media Expert

Huawei Watch GT 2 Classic (fot. Huawei)

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem, dedykowanym kobietom, jest model Watch GT 2 Elegant. Mimo że skrywa w sobie zaawansowaną elektronikę i wszystko to, co potrzebne w inteligentnym zegarku, legitymuje się naprawdę niewielką grubością, co znacząco przyczynia się do poprawy komfortu noszenia na nadgarstku.

Pamiętajcie jednak, że smartwatche Huawei to takie trochę bardziej rozbudowane opaski inteligentne – pod względem funkcji są dość ubogie.

Huawei Watch GT 2 Elegant w Media Expert

Dla sportowców

Sporą grupę użytkowników inteligentnych zegarków stanowią sportowcy i osoby, dla których aktywność fizyczna to bardzo istotna część życia. Mogą oni wybierać między konstrukcjami od takich marek jak Polar, Suunto czy Garmin i to właśnie produkty tego ostatniego chciałbym zarekomendować w szczególności.

Mimo ostatnich problemów wywołanych atakiem ransomware, to właśnie urządzenia Garmina mogą pochwalić się niezawodnym systemem monitorowania treningów, szerokim wachlarzem akcesoriów dodatkowych i możliwością eksportu danych do niemal wszystkich istotnych serwisów dla osób lubiących wymieniać się danymi o swojej aktywności z innymi.

Spośród produktów Garmina warto zwrócić uwagę na model już ikoniczny – Garmin Fenix 6. To niemalże kompleksowe narzędzie do monitorowania treningów, a z uwagi na bardzo precyzyjny odbiornik GPS i trwałość konstrukcji, chętnie sięgają po niego również żołnierze, funkcjonariusze straży granicznej oraz strażacy.

Cena przekraczająca ponad 2000 złotych sprawia, że to model wyłącznie dla tych, którzy istotnie potrzebują jego funkcji, jednak nabywcy mogą spać spokojnie – będą zadowoleni.

Garmin Fenix 6 w Media Expert

Znacznie tańszą i bardziej cywilną propozycją jest model Garmin Venu. Łączy w sobie wszystko to, co w zegarkach Garmina najlepsze, z nieco bardziej stonowanym wzornictwem, lepiej komponującym się z większością stylizacji. Będzie też odczuwalnie mniejszy i lżejszy.

Garmin Venu w Media Expert

Co istotne, proponowane zegarki Garmina oferują system płatności mobilnych Garmin Pay, dostępny w niektórych polskich bankach, przez co można wykorzystywać je do płacenia w sklepach zamiast karty płatniczej czy smartfona.

Dla posiadaczy iPhone’ów

Osobom, które na co dzień korzystają ze smartfonów Apple, nie sposób zarekomendować czegokolwiek innego jak tylko zegarka wymyślonego jako idealny towarzysz każdego iPhone’a, czyli Apple Watch.

Jego popularność mówi sama za siebie – Apple Watch to zdecydowany lider sprzedaży w dziedzinie urządzeń ubieralnych w skali świata. Obecnie, w sprzedaży dostępne są dwie generacje urządzenia: trzecia i piąta. Już pierwsza, kosztująca mniej niż 1000 złotych, oferuje znakomitą synchronizację ze smartfonami Apple, czytelny, ładny wyświetlacz oraz podstawowe narzędzia monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej.

Apple Watch Series 3 w Media Expert

Warto jednak dopłacić i skusić się na Apple Watch Series 5. Zdecydowanie węższe ramki wokół ekranu sprawiają, że urządzenie wygląda bardziej atrakcyjnie od poprzednika, a zaawansowane metody monitorowania zdrowia, w tym możliwość przeprowadzenia prostego badania EKG to jego dodatkowe atuty. Więcej o zegarku dowiecie się z recenzji Watch Series 5.

Apple Watch Series 5 w Media Expert

Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Starzewski/Tabletowo.pl)

Do płatności mobilnych

Obecnie, z płatności mobilnych, można korzystać w czterech rodzajach zegarków inteligentnych:

z systemem operacyjnym Wear OS by Google,

Apple Watch,

zegarki Garmina wspierające Garmin Pay,

zegarki Fitbit z Fitbit Pay.

Te ostatnie nie cieszą się w Polsce nadmierną popularnością – z danych przekazanych przez mBank wynika, że z płatności w Fitbit Pay skorzystało jedynie ponad 300 klientów tego banku, dlatego powstrzymamy się od rozwijania się na ich temat.

Najciekawszym zegarkiem z Wear OS by Google okazuje się być debiutujący na polskim rynku Oppo Watch i to właśnie w jego kierunku spojrzałbym, szukając czegoś z systemem operacyjnym od Google. Jest też cała plejada zegarków od Fossila i jego licznych brandów.

Oppo Watch w Media Expert

Posiadaczy iPhone’ow odsyłam rozdział wyżej, a zainteresowanych produktami z Garmin Pay – dwa rozdziały wyżej. Wspomnę jedynie, że system Garmin Pay oferuje nawet dość leciwy model Garmin Vivoactive 3, który dostępny jest w niektórych sklepach internetowych za mniej niż 800 złotych.

Zegarek uniwersalny (choć nie do końca w Polsce)

Pisząc o inteligentnych zegarkach i opaskach sportowych nie sposób pominąć jednego z ich najistotniejszych producentów – Samsunga. A skoro Samsung, to watro przyjrzeć się jego najnowszemu modelowi – Samsung Galaxy Watch 3.

Zdecydowałem się na poświęcenie mu odrębnej kategorii niniejszego poradnika, ponieważ jest urządzeniem niemalże kompletnym i uniwersalnym. Świetnie godzi w sobie zastosowania typowo casualowe z zaawansowanymi funkcjami zdrowotnymi i sportowymi, a wszystko to przy zachowaniu atrakcyjnego, klasycznego wzornictwa. O tym, z jak dobrym zegarkiem mamy do czynienia niech świadczy ocena Kasi – 9/10 to na naszym portalu rzadkość zarezerwowana właściwie tylko dla topowych konstrukcji.

Za co ten odjęty punkt? Przede wszystkim za to, że Samsung nie zdecydował się na udostępnienie swojego systemu płatności – Samsung Pay dla klientów z Polski i nie współpracuje z żadnym polskim bankiem. Mimo tego mankamentu, Samsung Galaxy Watch 3 bezwzględnie zasługuje na rekomendację.

Samsung Galaxy Watch 3 w Media Expert

Inteligentny zegarek – akcesorium bezwzględnie konieczne?

Spora popularność i różnorodność modeli smartwatchy i opasek sportowych sprawia, że te stają się rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej osób. Czy to oznacza, że obecnie trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie smartfona bez jego nadgarstkowego przedłużenia? W mojej opinii, zdecydowanie nie, jednak jeśli już ktoś zdecyduje się na zakup tego typu urządzenia, trudno będzie mu wrócić do analogowych zegarków. Te inteligentne są naprawdę wygodne!

Konfiguracja smartwatcha krok po kroku. To warto wiedzieć!

Smartwatch może być Twoim osobistym asystentem, personalnym trenerem lub urządzeniem, które pozwoli łączyć się z otaczającym Cię światem bez konieczności trzymania smartfona w dłoni. Tymczasem spora liczba użytkowników inteligentnych zegarków wykorzystuje zaledwie niewielki ułamek ich potencjału. Niektórym z nich do szczęścia potrzebne są jedynie podstawowe funkcje, inni natomiast nie mają pojęcia, jak wiele ma do zaoferowania ich urządzenie. Funkcjonalność Twojego zegarka w dużej mierze zależy do tego, jak go skonfigurujesz. To naprawdę nie jest trudne! Sprawdź jak krok po kroku uruchomić odpowiednie ustawienia.

Inteligentny zegarek – czy to propozycja dla Ciebie?

Zegarek już dawno przestał pełnić wyłącznie podstawową funkcję, jaką jest wskazywanie aktualnej godziny. Dla wielu osób stanowi on ważny dodatek do stroju, będąc uzupełnieniem codziennych, wieczorowych, formalnych czy sportowych stylizacji. Niektórzy z kolei traktują zegarek jako jedyny akceptowalny element biżuterii. Z tego względu estetyka zegarków oferowanych zarówno przez renomowane manufaktury, jak i słynnych projektantów mody, dla sporego grona użytkowników jest równie ważna, co ich funkcjonalność.

Wraz z pojawieniem się na rynku pierwszych smartwatchy, zegarek stał się również modnym i bardzo funkcjonalnym gadżetem. Potężne funkcje zamknięte w niewielkiej obudowie sprawiają, że to niepozorne urządzenie coraz częściej jest w stanie zastąpić telefon komórkowy, multimedialny odtwarzacz, a nawet kartę do bankomatu.

Dla kogo smartwatch będzie odpowiednim wyborem? Jego zakup będzie dobrym pomysłem w przypadku osób, które lubią korzystać z nowych technologii i nie wyobrażają sobie bez nich życia. Dostęp do kalendarza, rozmaite alarmy i przypomnienia czy odczytywanie powiadomień z telefonu bez konieczności używania smartfona to zaledwie niektóre z licznych funkcji w nowoczesnych zegarkach. Inne inteligentne rozwiązania to m.in.:

prowadzenie rozmów telefonicznych oraz odbieranie i wysyłanie SMS-ów,

sterowanie aparatem fotograficznym w telefonie,

obsługa płatności zbliżeniowych dzięki wbudowanemu modułowi NFC,

odtwarzanie muzyki bezpośrednio w zegarku lub z telefonu,

obsługa map oraz nawigacji,

a także wiele innych zaawansowanych funkcjonalności, dzięki którym smartwatch doskonale sprawdza się jako osobisty asystent.

Wiele współczesnych inteligentnych zegarków wyposażonych jest również w programy monitorowania organizmu, dzięki którym smartwatch pozwala lepiej zadbać o zdrowie. Na uwagę zasługują takie rozwiązania jak: krokomierz, licznik spalonych kalorii, wbudowany pulsometr, ciśnieniomierz czy niezwykle praktyczny w czasach epidemii COVID-19 pulsoksymetr, służący do pomiaru natlenienia krwi.

Takie zaawansowane funkcjonalności oczywiście nie zastąpią profesjonalnych urządzeń medycznych, jednak doskonale sprawdzą się przy codziennym monitorowaniu ogólnej kondycji i stanu zdrowia. Smartwatch może zmierzyć Twój poziom stresu, przeanalizować Twój sen, dostarczając informacji o jego długości i jakości, a także pomóc wyciszyć organizm dzięki ćwiczeniom oddechowym.

Kolejną grupą użytkowników, która z pewnością doceni funkcjonalność nowoczesnych zegarków, są osoby rekreacyjnie uprawiające sport oraz chcące poprawiać swoją kondycję i formę. Liczne tryby oraz wbudowane w zegarki aplikacje sportowe pozwalają mierzyć zarówno najbardziej podstawowe parametry jak przebyty dystans, liczbę pokonanych okrążeń, czas trwania aktywności, prędkość czy tempo, jak i zaawansowane wartości, np. wysokość terenu, moc generowaną w trakcie jazdy na rowerze, liczbę kroków na minutę biegu oraz wiele innych.

Inteligentne zegarki sportowe na podstawie Twojej aktualnej formy fizycznej określą również czas niezbędny na regenerację organizmu, a nawet zaproponują zestaw ćwiczeń odpowiedni do bieżącej dyspozycji.

Jak połączyć smartwatcha z telefonem?

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał swojego smartwatcha, najpierw musisz połączyć go ze smartfonem. Zarówno w urządzeniach z systemem Android, jak i telefonach marki Apple, pracujących pod kontrolą oprogramowania iOS, proces ten przebiega bardzo podobnie. W telefonie komórkowym należy zainstalować odpowiednią aplikację, której nazwę i sposób pobrania znajdziesz w instrukcji urządzenia.

Parowanie smartwatcha z telefonem nie jest trudne. Po założeniu konta w aplikacji mobilnej oraz upewnieniu się, że zegarek jest naładowany oraz włączony, a smartfon ma połączenie z internetem i Bluetooth, system wyszuka urządzenie. Kiedy na ekranie telefonu pojawią się nazwa i model Twojego zegarka, wybierz opcję „paruj/połącz” lub podobną.

W większości przypadków w kolejnym kroku trzeba przepisać do aplikacji kod PIN, który w momencie parowania wygeneruje się na ekranie smartwatcha. Czynność tę wykonujesz jednorazowo – nie trzeba jej powtarzać przy każdej synchronizacji lub łączeniu zegarka z telefonem. Po akceptacji kodu Twój sprzęt jest już poprawnie sparowany ze smartfonem – teraz trzeba go jeszcze skonfigurować!

Konfiguracja smartwatcha: najważniejsze ustawienia

Pierwsze czynności konfiguracyjne, takie jak ustawienie języka, lokalizacji, daty i godziny czy wybór sieci Wi-Fi (jeśli zegarek ma taką funkcję) mogą być wymagane już w momencie parowania smartwatcha z telefonem. Kroki te wykonasz bez większych problemów, stosując się do instrukcji na ekranie. Po sparowaniu z komórką zwykle przychodzi czas na personalizację smartwatcha.

Personalizacja

Wiele zegarków oraz współpracujących z nimi aplikacji umożliwia zmianę wyglądu interfejsu poprzez instalację rozmaitych motywów tarcz zegara czy stylów menu. Na tym etapie warto również wybrać widgety, czyli pola danych, które mają być wyświetlane na poszczególnych ekranach smartwatcha, tak aby korzystanie z niego było w pełni intuicyjne i wygodne.

Konfiguracja funkcji smart

W kolejnym kroku warto dostosować inteligentne funkcje smartwatcha. Korzystanie z poszczególnych funkcjonalności, takich jak np. GPS, pomiar tętna czy obsługa płatności zbliżeniowych może wymagać ich dodatkowego włączenia w menu zegarka. Inne funkcje smart, jak np. robienie zdjęć telefonem, obsługa powiadomień czy sterowanie multimediami zwykle konfigurowane są automatycznie podczas parowania.

Wydajność baterii

Niektóre funkcje smartwatcha znacznie zwiększają jego zapotrzebowanie na energię, co zwykle skutkuje szybszym rozładowywaniem się zegarka. Warto więc dostosować jasność ekranu lub czas podświetlenia do własnych preferencji, mając na uwadze sposób korzystania ze smartwatcha oraz żywotność wbudowanego akumulatora.

Ustawienia trybów sportowych

Jeśli zegarek ma Ci służyć m.in. do rejestrowania treningów, nie zapomnij skonfigurować zegarka również pod tym kątem. Do monitorowania aktywności niezbędne jest wprowadzenie danych dotyczących płci, wieku, wagi, wzrostu czy częstotliwości dotychczasowych treningów. W ustawieniach interesujących Cię dyscyplin możesz natomiast zadecydować, które parametry mają być mierzone oraz pokazywane na ekranie zegarka w trakcie treningu.

Smartwatche dla niej i dla niego – inspiracje od SWISS

Na rynku znajdziesz bogaty wybór smartwatchy, które ułatwią Ci codzienne życie, pomogą zadbać o zdrowie i szlifować formę. Tego rodzaju urządzenia mają dziś w swojej ofercie czołowi producenci elektroniki, marki słynące z tradycyjnych czasomierzy, a nawet popularni projektanci mody. Zastanawiasz się, na jaki inteligentny zegarek postawić? Sprawdź nasze gorące propozycje!

Smartwatch damski Garmin Lily 010-02384-B1

Pierwsza rekomendacja to stworzony z myślą o aktywnie uprawiających sport kobietach model Lily 010-02384-B1 renomowanej marki Garmin. Oprócz wszystkich najpopularniejszych funkcji smart takich jak odczytywanie powiadomień z telefonu, sterowanie muzyką czy wykonywanie zdjęć, urządzenie posiada również liczne tryby sportowe oraz zdrowotne, co pozwala jego użytkowniczkom kompleksowo zadbać o kondycję. Na uwagę zasługuje elegancki design zegarka, nawiązujący do kanonu zegarmistrzowskiej klasyki. Sprawia to, że ten zaawansowany technologicznie smartwatch równie doskonale co do stroju sportowego, pasuje do formalnego outfitu.

Smartwatch damski Garett Sport Mode Pro 80755

Z zegarkiem Garett Sport Mode Pro 80755 zbadasz puls, ciśnienie, sprawdzisz pogodę, policzysz kroki oraz zmierzysz wiele innych parametrów Twojej codziennej aktywności. Dotykowy ekran oraz możliwość personalizacji tarczy sprawiają, że obsługa tego eleganckiego smartwatcha stanie się jeszcze bardziej komfortowa. Dużym plusem jest również nowoczesny design zegarka, przypominający nieco serię Apple Watch, co z pewnością zostanie docenione przez każdą miłośniczkę produktów sygnowanych logo tej marki.

Smartwatch męski Smarth Aquarius R7B.MB

Modnie wyglądający Smarth Aquarius R7B.MB na stalowej bransolecie to zegarek zaprojektowany z myślą o nowoczesnym, aktywnym mężczyźnie, który niczego nie lubi pozostawiać przypadkowi. Zaawansowane funkcje wspierające monitorowanie aktywności w połączeniu z bogatym zestawem funkcji smart (m.in. odbieranie i wykonywanie połączeń, powiadomienia, odtwarzanie muzyki z telefonu, dotykowy wyświetlacz) powodują, że trudno znaleźć drugi tak funkcjonalny, a zarazem elegancki smartwatch w równie atrakcyjnej cenie.

Smartwatch męski Garmin Instinct 010-02064-05

Osoby poszukujące niezawodnych zegarków sportowych powinny zwrócić szczególną uwagę na produkty marki Garmin, tworzone z myślą o efektywnym monitorowaniu treningów. Model Instinct 010-02064-05 doskonałe sprawdzi się podczas biegania, pieszych wędrówek, spacerów po górach czy jazdy na rowerze. Dzięki niezawodnym funkcjom outdoorowym, jak stabilny GPS oraz precyzyjny wysokościomierz, pokonanie nawet najbardziej wymagającej trasy przychodzi znacznie łatwiej. Oprócz trybów sportowych zegarek ma wszystkie niezbędne funkcje smart oraz liczne rozwiązania pozwalające monitorować stan zdrowia.

I coś dla dzieci! Smartwatch Garett Kids Sweet 2 84607

Również nieco młodsi miłośnicy nowych technologii znajdą coś dla siebie w bogatej kolekcji inteligentnych zegarków dostępnych w sklepie SWISS. Smartwatch Garett Kids Sweet 2 84607 to nie tylko stylowy, młodzieżowy design oraz liczne funkcje smart, ale także szeroka gama opcji służących monitorowaniu snu czy zdrowia Twojej pociechy. Na uwagę zasługują rozwiązania pozwalające jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo dziecka, takie jak geoogrodzenie, przycisk SOS, lokalizacja przy użyciu LBS czy blokada rodzicielska.

Szukasz smartwatcha? Najlepsze znajdziesz w SWISS!

Inteligenty zegarek to więcej niż elektroniczny gadżet czy dodatek do uzupełniania modowych stylizacji. Wiele smartwatchy to zaawansowane technologicznie urządzenia, które pomogą Ci zadbać o zdrowie, ułatwią codzienne czynności oraz pozwolą zbudować życiową formę. Wiesz już, jak skonfigurować smartwatcha oraz na które modele warto wrócić szczególną uwagę. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko skorzystać z promocji w internetowym sklepie SWISS i zamówić u nas swój wymarzony smartwatch z darmową dostawą!

Pięć funkcji smartwatcha, które sprawią, że zaczniesz go potrzebować

Droga, zbędna nowinka czy przydatny gadżet do użytku na co dzień? Opinie o smartwatchach są podzielone, choć inteligentne zegarki są coraz popularniejsze… i tańsze. Dla wymagającego konsumenta przystępna cena to jednak nie wszystko i wiele osób zadaje sobie pytanie, czy taki zegarek jest im w ogóle potrzebny. Sprowadzanie smartwatcha do roli tradycyjnego elektrycznego zegarka jest jednak błędem. Powiadomienia o połączeniach i wiadomościach, sterowanie odtwarzaczem muzyki czy możliwość wysyłania maili to tylko niektóre z dostępnych funkcji. Obok nich są także takie, które zachęcą nawet największego sceptyka.

W tym artykule piszemy o produktach dostępnych w sieci. Część odnośników w tekście to linki afiliacyjne. Zarabiamy, jeśli w nie klikniecie, ale nasze zestawienia czy rekomendacje są niezależne, a artykuły nie są sponsorowane.

1. Liczenie kroków

10 000 - codzienne robienie takiej liczby kroków zaleca Światowa Organizacja Zdrowia. Wszystko po to, by zachować dobre zdrowie, zadbać o sylwetkę i kondycję. Niestety, przy siedzącym trybie życia, jaki prowadzi większość z nas, nie przechodzimy nawet połowy tego dystansu. Aby to zmienić, coraz więcej osób instaluje w smartfonie aplikacje liczące kroki albo kupuje krokomierze. Jedno i drugie rozwiązanie ma jednak zasadniczy minus - jeśli urządzenie zostanie w np. na stole czy w torebce, nie zliczy kroków. A smartwatch założony rano towarzyszy nam cały dzień, który możemy poświęcić na budowanie formy na wiosnę.

2. Motywator

Poza tym, że precyzyjnie zliczy wszystkie kroki, smartwatch przypomni też o tym, że dawno się nie ruszałeś. I nie tylko - funkcja motywatora może przypominać o dowolnej czynności, np. regularnym piciu wody, potrzebie zrobienia sobie przerwy czy choćby wstaniu na chwilę od biurka. Na zegarek można też pobrać aplikację, która pomoże walczyć ze stresem za pomocą oddechu. Jak? Wystarczy stosować się do wskazówek na ekranie, by uspokoić się i opanować nerwy.

3. Analiza snu

Aż 46 proc. z nas przyznaje, że rzadko lub bardzo rzadko śpi dobrze - wynika z badania TNS "Sen Polaków". Co gorsza, często nie wiemy nawet, dlaczego rano budzimy się niewyspani i już od początku dnia marzymy, by jak najszybciej się on skończył. I tu z pomocą może przyjść smartwatch, który posiada funkcję monitorowania snu. Urządzenie analizuje jego głębokość i jakość, rozpoznaje także, w której fazie snu jest właściciel zegarka. A to ma znaczenie dla kolejnej przydatnej funkcji, jaką jest inteligentne budzenie. Smartwatch rozpozna, kiedy sen jest wystarczająco płytki, by proces budzenia przebiegał bezboleśnie. Co więcej, zegarek wybudzi nas za pomocą delikatnych wibracji, które poczuje tylko osoba, która ma urządzenie na ręku. A to przydatne np. dla par, które wstają o różnych godzinach.

4. Lokalizacja telefonu

Gorączkowe poszukiwania telefonu połączone z przekonaniem, że tym razem na pewno go nie znajdziemy - to uczucie zna zapewne większość z nas. Smartfony "lubią" gubić się w domu czy w torebce i zgodnie z prawem Murphy’ego ich znalezienie zajmuje tym więcej czasu, im bardziej ich potrzebujemy. Lokalizator telefonu znacznie przyspiesza te poszukiwania, a jeśli komórka naprawdę gdzieś się zapodzieje, dzięki tej aplikacji może szybko do nas wrócić.

5. Kontrola wydatków

Zarządzanie domowym budżetem to wcale nie taka prosta sprawa. Niektórzy, by utrzymać wydatki w ryzach, prowadzą rozbudowane tabele w Excelu, inni opierają się na aplikacjach w telefonie. Tymczasem dostęp do programu zliczającego wydatki, który mamy już z poziomu nadgarstka, pomaga jeszcze dokładniej prowadzić prywatną księgowość. Aplikacja pomaga też trzymać się wyznaczonych limitów wydatków i pokazuje, ile jeszcze pieniędzy mamy do zagospodarowania.

WARTO WIEDZIEĆ: