Home > Inteligentny Głośnik > Najlepszy głośnik Bluetooth. Ranking 2022

Najlepszy głośnik Bluetooth. Ranking 2022

Sharing is caring!

Ranking głośników bluetooth 2022

Co to jest głośnik Bluetooth?

Klasyczne głośniki zwykle wymagają kabla, aby podłączyć je do urządzenia odtwarzającego dźwięk. Głośnik Bluetooth, w odróżnieniu od standardowych głośników, pozwala na bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, audiobooków i wszelkich innych nagrań z urządzeń będących źródłem dźwięku i posiadających moduł Bluetooth. To wygodny sposób na przesyłanie muzyki np. z laptopa lub smartfona. Dźwięk odtwarzany przez tego typu urządzenia jest znacznie głośniejszy i lepszy jakościowo niż w przypadku wbudowanych głośników w smartfonie lub tablecie.

Jak działa głośnik Bluetooth?

Głośniki Bluetooth działają tak samo, jak typowe głośniki przewodowe, z małym wyjątkiem – różni je sposób, w jaki odbierają sygnał audio. Głośniki Bluetooth, jak sama ich nazwa wskazuje, odbierają sygnał audio bezprzewodowo za pomocą technologii Bluetooth, dzięki czemu eliminują ograniczenie sprzętowe w postaci okablowania. Wystarczy włączyć głośnik, następnie uruchomić funkcję Bluetooth na urządzeniu ze źródłem dźwięku, sparować je z głośnikiem i można cieszyć się muzyką w dowolnym miejscu.

Dlaczego warto kupić głośnik Bluetooth?

Głośniki Bluetooth niosą ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim dla osób często bywających w plenerze, lubiących zabierać ze sobą swoją muzykę na spotkania i imprezy oraz dla osób, które nieustannie podróżują. Świetnie sprawdzą się również w przypadku oglądania filmów na laptopie, gdzie dźwięk wychodzący z wbudowanych głośników może okazać się niewystarczająco dobry. Możemy je zabrać na piknik, basen, plażę czy wypad w góry. W większości przypadków są to kompaktowe modele o niewielkich rozmiarach, które zmieszczą się do plecaka lub torebki.

Oprócz tego, że nie wymagają zasilania z gniazdka, ogromną zaletą głośników Bluetooth są możliwości, jeżeli chodzi o urządzenia, z jakimi możemy je łączyć. Wygodnie można je sparować z wieloma urządzeniami. Testowany przez nas głośnik Bluetooth z łatwością łączył się ze smartfonami, tabletami, przenośnymi odtwarzaczami muzyki, laptopami, a także z komputerami stacjonarnymi czy nawet nowszymi modelami telewizorów. Swoją funkcję spełnia wszędzie tam, gdzie potrzebujemy muzyki, a nie mamy dostępu do elektryczności.

Rodzaje głośników Bluetooth

Głośniki Bluetooth w naszym rankingu podzieliliśmy ze względu na rodzaj zasilania. Na rynku dostępne są modele zasilane sieciowo oraz akumulatorowe. Podobieństwo pomiędzy rodzajami jest bardzo duże, a główna różnica to mobilność wersji z akumulatorem.

Głośniki Bluetooth z zasilaniem sieciowym

To głośniki stacjonarne przeznaczone do korzystania w domu, które do funkcjonowania wymagają źródła zasilania w postaci gniazdka z prądem. Sprawdzą się idealnie jako przenośny odtwarzacz dźwięków w obrębie mieszkania lub domu, gdzie mamy dostęp do elektryczności.

Głośniki Bluetooth akumulatorowe

Są to głośniki zasilane przez wbudowany w urządzenie akumulator, który wymaga co pewien czas ładowania. Akumulatory w zależności od modelu wystarczają na kilka lub nawet kilkanaście godzin nieustannego działania. Ten rodzaj głośników Bluetooth to kwintesencja mobilności, ponieważ można je przenieść w dowolne miejsce.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem głośnika Bluetooth?

Nasz ranking głośników Bluetooth zbiera w jednym miejscu najlepsze dostępne na rynku modele, ale rekomendowany głośnik może się różnić w zależności od potrzeb indywidualnych, takich jak przeznaczenie, rozmiar czy głośność. Przed zakupem nowego głośnika Bluetooth warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które wymagają sprawdzenia.

Przeznaczenie

Pierwsza ważna kwestia, jaką trzeba rozważyć przed zakupem głośnika Bluetooth to jego przeznaczenie, czyli gdzie będziemy go używać. Warto pamiętać, że bezprzewodowość tego typu urządzenia odnosi się do komunikacji z nim, a niekoniecznie do kwestii jego zasilania. Na rynku dostępne są zarówno modele akumulatorowe, jak i sieciowe, dlatego należy dokładnie sprecyzować, w jakich warunkach głośnik będzie używany i na podstawie tego wybrać odpowiedni typ urządzenia.

Producent

Marka JBL to praktycznie synonim głośnika bezprzewodowego, ale na rynku dostępne są także urządzenie od innych firm. Nasz ranking głośników Bluetooth zawiera porównanie najchętniej wybieranych przez klientów producentów, a w dalszej części naszego testu przedstawiliśmy pokrótce charakterystykę każdego z nich.

Design

Gdy wybór padł na głośnik akumulatorowy i w planach mamy zabierać go ze sobą w plener, warto zadbać o jego prezencję. To samo tyczy się modeli stacjonarnych – dobrze jest przeanalizować, czy dany głośnik wkomponuje się we wnętrze mieszkania. Design to oczywiście kwestia gustu, ale warto wybierać modele w uniwersalnym i ponadczasowym stylu, który jest kompromisem pomiędzy najnowszymi trendami a klasyką.

Łatwość obsługi

Głośnik to proste urządzenie, a komunikacja Bluetooth nie jest najnowszym osiągnięciem technologii, bo jest z nami od dawna i pewnie większość osób miała z nią kiedyś styczność. Dlatego warto wybierać modele proste w obsłudze, które nie wymagają zapoznania się z długimi instrukcjami – intuicyjność przede wszystkim. Jak wykazał nasz test produktu, dużą zaletą jest dostępność dedykowanej aplikacji mobilnej do sterowania głośnikiem.

Wielkość

To indywidualna kwestia powiązana w pewnym sensie z przeznaczeniem głośnika. Kompaktowy, mały głośnik Bluetooth sprawdzi się w przypadku częstego przemieszczania i przenoszenia urządzenia, a do domowych spotkań i stacjonarnego użytku lepiej nada się większe urządzenie o wyższej mocy.

Wytrzymałość

Zamierzasz zabierać głośnik w podróż i regularne wyprawy? Warto sprawdzić kwestię wytrzymałości, wagę i z czego wykonana jest obudowa. Najlepiej, żeby odbudowa wykonana była z solidnych materiałów, dzięki czemu urządzenie będzie odporne na uderzenia, zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Świetnie jeśli producent głośnika gwarantuje wodoodporność, wtedy bez obaw można zabierać go na plażę czy basen, a nieoczekiwane sytuacje jak nagły deszcz nie będą większym problemem.

Udogodnienia

Obok podstawowych kwestii i parametrów, dobrze jest sprawdzić jakie funkcje dodatkowe oferuje urządzenie. Dobry głośnik Bluetooth powinien posiadać wzmocnioną obudowę, wbudowany port USB, dedykowaną aplikację mobilną, funkcję wzmacniacza i funkcję szybkiego ładowania. Ciekawymi dodatkami mogą okazać się także czytnik kart pamięci, możliwość łączenia wielu głośników, redukcja szumu i echa czy funkcja Powerbank.

Nie każdy głośnik Bluetooth jest mobilny i przenośny. Jego bezprzewodowość odnosi się do komunikacji z telefonem, tabletem czy innym urządzeniem, a nie do sposobu zasilanie. Głośniki Bluetooth to także urządzenia stacjonarne, wymagające zasilania z gniazdka. Warto o tym pamiętać przy wyborze.

Jak wybrać najlepszy głośnik Bluetooth?

Zastanawiasz się, jaki głośnik Bluetooth będzie najlepszym wyborem? Bez wątpienia taki, który odtwarza muzykę w wysokiej jakości, jego głośność maksymalna jest zadowalająca, deszcz nie jest mu straszny, a przy tym cena nie przyprawia o ból głowy. Chcesz jednak poznać rekomendowaną specyfikację?

Poniżej przedstawiamy kluczowe parametry, które wzięliśmy pod uwagę, tworząc nasz ranking głośników Bluetooth i polecamy wszystkim czytelnikom kierować się nimi przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Parametry poszczególnych modeli znajdują się również w naszych tabelach porównawczych.

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to jeden z ważniejszych parametrów, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze głośników Bluetooth. W szczególności jeśli planujemy korzystać z urządzenia w domu. Parametr ten informuje nas o zakresie częstotliwości, gdzie dolna wartość odpowiada za tony niskie, a górna za tony wysokie – zakres daje nam podgląd na jakość dźwięku generowanego przez urządzenie. Warto dodać, że najczęściej spotykane pasmo przenoszenia w przypadku słuchawek wynosi 20 Hz – 20 000 Hz i taki też zakres uznaje się za optymalny.

Porównanie głośników Bluetooth jasno pokazuje, że urządzenia te oferują mniejszy zakres częstotliwości. To za sprawą tego, że nie są one nastawione bezpośrednio na osiągnięcie najczystszej możliwej jakości dźwięku. Zatem jak wykazał nasz eksperyment, szukając głośnika Bluetooth do stacjonarnego użytku w domu, warto wybrać urządzenie z dużym zakresem częstotliwości, a w przypadku gdy głośnik będzie używany w terenie, nie jest to aż tak ważne.

Moc

To parametr, który przedstawia jakie natężenie dźwięków wytwarza dany głośnik. Jeśli zależy nam, żeby nasz głośnik grał głośno, to powinniśmy zdecydowanie zainteresować się mocą urządzenia. Jak pokazała nasza próba, im większa moc głośnika wyrażona w watach (W), tym głośniej możemy słuchać ulubionej muzyki. W tym przypadku rozmiar głośnika często idzie w parze z mocą, bo mniejsze urządzenie oferują mniejszą moc, a większe analogicznie większą.

Podczas przebiegu testu głośników Bluetooth udało nam się wykazać, że optymalna wartość, która umożliwi komfortowe słuchanie muzyki w pomieszczeniu z kilkoma osobami bez większego gwaru, jest moc około 10 W. Badanie wykazało, że jednak w przypadku grilla, imprezy lub wydarzeń ze znaczną ilością osób, taka moc może okazać się niewystarczająca i lepszym wyborem będzie głośnik z mocą oscylującą wokół wartości 30 W. Nasz ranking głośników Bluetooth zawiera urządzenie o różnej mocy i z pewnością uda się w nim odnaleźć odpowiednio mocne urządzenie.

Złącza

Przy wyborze należy przyjrzeć się jakie porty i złącza oferuje dane urządzenie. Dobry głośnik Bluetooth powinien posiadać przede wszystkim złącze USB, umożliwiające jednoczesne słuchanie muzyki i ładowanie smartfonu, czyli powinien pełnić funkcję powerbanka. Ważnym elementem są złącza audio – jack 3,5 mm (duży jack) lub mini jack, dzięki czemu można podłączyć do urządzenia np. słuchawki. Wejście na karty SD lub microSD to także bardzo istotne udogodnienie, bo umożliwia słuchanie muzyki bez parowania głośnika ze smartfonem, tylko bezpośrednio z pamięci głośnika. Jak wykazał nasz test głośników Bluetooth, klienci cenią również dostępność złącza AUX, które umożliwia podpięcie kablem smartfona lub innego urządzenia audio, bezpośrednio do głośnika.

Zasilanie i czas pracy

Nasz ranking wyraźnie pokazuje, że najlepszy głośnik Bluetooth powinien łączyć w sobie dwie cechy – być zarówno bezprzewodowy, jak i przenośny. Dlatego rekomendowany głośnik Bluetooth to model z zasilaniem akumulatorowym, który sprawdzi się jako urządzenie stacjonarne w domu lub mieszkaniu, a jednocześnie w każdej chwili może zostać zabrane do plecaka w trasę i używane jako głośnik mobilny. Oczywiście tak jak już wspomnieliśmy wcześniej w naszym materiale, głośniki z zasilaniem sieciowym to także dobry wybór, ale tylko w przypadku zastosowania stacjonarnego. Nasz test praktyczny pokazał, że głośniki akumulatorowe to świetny kompromis.

Kolejna ważna kwestia to czas pracy na baterii. Jeśli chcemy zabrać urządzenie ze sobą na plażę lub w plener, musi być w stanie pracować bez ładowania jak najdłużej. Nasz ranking pokazał, że dobry głośnik Bluetooth powinien wytrzymać na baterii przynajmniej 8-10 godzin. Od modeli z wyższej półki możemy spodziewać się nieprzerwanej pracy nawet przez kilkanaście godzin, a w przypadku zwycięzcy testu – nawet w okolicach 24 godzin.

Efektywność

Efektywność to odzwierciedlona w postaci liczby sprawność przetwarzania mocy elektrycznej głośnika na moc akustyczną, czyli dźwięk, który do nas dociera z urządzenia. Im większa efektywność, tym głośnik będzie bardziej energooszczędny, a to pozwoli na dłuższy czas pracy podczas słuchania muzyki poza domem. Nasze porównanie pokazało, że optymalna efektywność głośnika Bluetooth powinna oscylować w granicach 80-90 dB.

Pasmo przenoszenie w głośnikach Bluetooth to zakres częstotliwości, w których głośnik radzi sobie „skutecznie”. Moc głośnika odpowiada za jego maksymalną głośność.

Najpopularniejsze firmy produkujące głośniki Bluetooth

Pozytywne opinie o głośnikach Bluetooth oraz rozwój technologiczny i zapotrzebowanie na tego typu sprzęt sprawiły, że spora część znanych marek elektronicznych zdecydowała się włączyć te urządzenia do swoich ofert. W naszym rankingu głośników Bluetooth porównaliśmy modele od najchętniej wybieranych i posiadających najlepszą ocenę producentów.

Soundcore

Sony

Marshall

JBL

W-King

Bose Soundcore to dość młoda marka, bo powstała w 2018 roku. Zaplecze firmy jest jednak bardzo solidne, ponieważ jest to sub marka doskonale znanej i renomowanej w branży firmy – Anker. Urządzenia Soundcore to przede wszystkim solidne wykonanie, z wykorzystaniem nowoczesnych, a zarazem sprawdzonych rozwiązań. Głośniki tej firmy cechują się bardzo dobrą jakością dźwięku, a przy tym zachowują dość niską i atrakcyjną cenę. Soundcore zdobyło sobie przychylność klientów nie tylko wysokiej jakości sprzętem, ale także totalnym brakiem tajemnic wobec kupujących. Specyfikacja urządzeń Soundcore jest bowiem zawsze bardzo dokładnie przygotowana i zawiera nawet najbardziej szczegółowe informacje na temat produktu. Sony to japoński producent elektroniki użytkowej, który jest znany przede wszystkim z produkcji jednej z najlepiej sprzedających się na świecie konsol do gry – Sony PlayStation. Na rynku głośników mobilnych firma radzi sobie równie dobrze, bo produkty marki Sony są bardzo chętnie wybierane przez klientów na całym świecie. Jakość dźwięku i wykonania stoi na wysokim poziomie, jednak jak to w przypadku Sony często bywa, problemem może okazać się cena. Na głośniki od Sony często trzeba przygotować sporo więcej pieniędzy niż na urządzenia konkurencji. Choć w ich ofercie może znaleźć także kilka budżetowych modeli, to głośniki Bluetooth od Sony polecamy raczej osobom zdecydowanym, które dokładnie wiedzą czego od urządzenia wymagają. Marshall, a dokładnie Marshall Amplification to brytyjskie przedsiębiorstwo, które produkcją urządzeń audio zajmuje się od początków lat 60. XX wieku. Głośniki Bluetooth od Marshall to w głównej mierze kompaktowe urządzenia, oferujące świetnej jakości dźwięk i bardzo długi czas odtwarzania. W ich urządzeniach możemy spotkać taką zaawansowaną technologię jak True Stereophonic, która zapewnia czyste, pełne i wielokierunkowe brzmienie. Głośniki Marshall to zazwyczaj wytrzymała konstrukcja, odporna na uszkodzenia mechaniczne. Głośniki Bluetooth Marshall charakteryzują się małymi rozmiarami, zachowując przy tym odpowiednią moc. Pod względem ceny nie wypadają również najgorzej, bo jest to zazwyczaj racjonalna kwota, adekwatna do jakości oferowanego sprzętu. JBL to marka, której zapewne nie trzeba przedstawiać osobom śledzącym branżę. Amerykański producent sprzętu audio na rynku istnieje od 1946 i od samego początku w swojej działalności skupia się na tworzeniu wysokiej jakości głośników – na początku stacjonarnych, a aktualnie przenośnych. Głośniki Bluetooth JBL to przede wszystkim modele akumulatorowe, które cechują się bardzo pojemną baterią, pozwalającą na długi czas pracy. Świetna jakość dźwięku, wytrzymałość i wodoodporność to tylko kilka z zalet, które klienci cenią w urządzeniach marki JBL. Większość modeli głośników JBL można obsługiwać przy użyciu autorskiej aplikacji mobilnej – JBL Portable, która jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. W-King to marka powstała w 2004 roku, należąca do Shenzhen Weiking Technology. To jeden z czołowych producentów głośników Bluetooth na świecie. Specjalny zespół badawczo-rozwojowy W-King skrupulatnie bada i analizuje potrzeby klientów z zakresu głośników bezprzewodowych i na ich podstawie przygotowuje swoją ofertę urządzeń. Głośniki Bluetooth W-King charakteryzuje przede wszystkim jakość wykonania, którą zapewnia wykorzystanie zaawansowanych urządzeń produkcyjnych i najnowszych technologii. Klienci cenią głośniki Bluetooth W-King ze względu na ich świetną jakość dźwięku oraz charakterystyczny design. Założeniem marki W-King jest wypuszczanie każdego roku około 5 nowych modeli głośników Bluetooth, dzięki czemu klienci mogą liczyć każdego sezonu na innowacyjne, nowoczesne urządzenia. Bose to amerykański producent sprzętu audio, działający w branży od 1964 roku. Firma stawia na jakość dźwięku, dbałość o najmniejsze detale wizualne oraz wytrzymałość. Głośniki Bluetooth marki Bose charakteryzują się dużym zakresem pasma przenoszenia oraz dość sporą mocą przy małych gabarytach urządzeń. Klienci cenią sobie w głośnikach Bose wyrazisty i czysty dźwięk oraz bardzo długi czas pracy na baterii, zachowując przy tym rozsądną cenę. Głośniki Bose to bardzo intuicyjne, łatwe w obsłudze urządzenia, które nie wymagają od użytkownika znacznej wiedzy technicznej. Dedykowana aplikacja mobilna Bose Connect zapewnia pełną kontrolę nad urządzeniem i dostosowanie ustawień według osobistych preferencji.

Czy sieć Wi-Fi może zakłócić działanie głośnika Bluetooth?

Przygotowując nasz ranking głośników Bluetooth, natknęliśmy się na sporo zapytań od osób planujących zakup takiego urządzenia – Co jeśli w domu mam sieć Wi-Fi? Czy mój głośnik Bluetooth nie będzie miał problemu z odtwarzaniem muzyki? Czy przepustowość Internetu spadnie podczas działania głośnika?

To, że Bluetooth i Wi-Fi wzajemnie się zakłócają to jeden z najpopularniejszych mitów, w który ślepo wierzą ludzie, a komentarze w Internecie utrwalają ich w tym przekonaniu. Zatem uspokajamy – nie, Bluetooth i Wi-Fi w żaden sposób nie zakłócają siebie nawzajem. Jak każda technologia bezprzewodowa, Bluetooth jest oparty na falach radiowych – w głównej mierze działa na częstotliwości radiowej 2,4 GHz. Gdyby tak się zastanowić to praktycznie wszystko, co jest połączone za pomocą fal radiowych – od inteligentnej kuchenki mikrofalowej po routery Wi-Fi – działa na tym samym poziomie częstotliwości. Oznacza to, że jeśli dwa urządzenia będą próbowały korzystać z tego samego sygnału w tym samym czasie i na tym samym obszarze to możliwość wystąpienia zakłóceń jak najbardziej istnieje.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że po raz kolejny nowoczesna technologia uratowała sytuację. Nowoczesne głośniki Bluetooth są produkowane z adaptacyjną zmianą częstotliwości. Oznacza to, że gdy dwa urządzenia, takie jak głośnik Bluetooth i router Wi-Fi, próbują korzystać z tej samej częstotliwości, sygnał automatycznie przekierowany jest na inną częstotliwość. Oznacza to, że sygnał z jednego urządzenia nie zakłóca pracy drugiego. Przejście odbywa się płynnie, dzięki czemu nie występuje spadek jakości dźwięku odtwarzanej muzyki na naszym głośniku, ani też nie ma to żadnego negatywnego wpływu na prędkość i stabilność Internetu.

Źródła:

https://www.sony.pl/

https://www.bose.pl/

FAQ

Czy da się podłączyć głośnik Bluetooth do komputera stacjonarnego?

Tak, do połączenia wymagany jest wbudowany w płytę główną komputera moduł Bluetooth.

Czym różnią się głośniki Bluetooth od głośników Wi-Fi?

Głośniki Wi-Fi wymagają połączenia z aktywną z siecią Wi-Fi zarówno głośników, jak i źródła dźwięku. Głośniki Bluetooth łączą się bezpośrednio ze źródłem dźwięku.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na moc głośników Bluetooth?

Moc decyduje o natężeniu dźwięku wyjściowego i całkowitym czasie pracy. Im większy rozmiar i moc głośnika tym urządzenie zapewnia większą głośność. Jeśli planujesz urządzić imprezę, musisz wybrać większy głośnik o dużej mocy.

Czy pojemność akumulatora jest ważna przy wyborze głośnika Bluetooth?

Pojemność akumulatora nie jest wystarczająca do podjęcia decyzji, bo jest zależna od zapotrzebowania głośnika na moc. W wyniku testu widać, że przy wyborze lepiej kierować się całkowitym czasem pracy na akumulatorze sugerowanym przez producenta.

Czy głośnik Bluetooth może być cały czas podłączony do gniazdka?

Ciągłe ładowanie głośnika, nawet gdy bateria jest w pełni naładowana, może doprowadzić do przegrzania, powolnego zmniejszania pojemności i uszkodzenia baterii.

Jaki głośnik przenośny? Ranking głośników Bluetooth

22.04.2022 | autor: Mateusz Tomczak | Przeczytasz w 6 minut Zwiększ rozmiar tekstu

Wybór głośnika do domu nie sprawia nam najmniejszych problemów, ponieważ do dyspozycji mamy wiele urządzeń i gadżetów. Kłopot może pojawić się w sytuacji kiedy udajemy się chociażby w plener. Odtwarzanie muzyki wprost ze smartfona czy tabletu nie zawsze daje zadowalające efekty.

Jaki głośnik wybrać? Właśnie dlatego powstały głośniki przenośne, których do sprzedaży trafia coraz więcej. Jaki głośnik bluetooth wybrać w przypadku dysponowania niewielkim budżetem? Który głośnik przenośny do 300 zł będzie najlepszy?

W artykule znajdziesz:

Na co zwrócić uwagę przy wyborze głośnika bezprzewodowego?

Duża moc – z racji niewielkich gabarytów po mobilnych głośnikach nie wypada oczekiwać mocy na poziomie zestawów komputerowych. Mimo tego muszą one cechować się mocą wystarczającą do komfortowego słuchania muzyki w plenerze. Droższe modele mogą pochwalić się mocą około 10W, niekiedy nawet 15W i więcej. Tego typu wartości powinny okazać się wystarczające nawet dla bardziej wymagających użytkowników.

– z racji niewielkich gabarytów po mobilnych głośnikach nie wypada oczekiwać mocy na poziomie zestawów komputerowych. Mimo tego muszą one cechować się mocą wystarczającą do komfortowego słuchania muzyki w plenerze. Droższe modele mogą pochwalić się mocą około 10W, niekiedy nawet 15W i więcej. Tego typu wartości powinny okazać się wystarczające nawet dla bardziej wymagających użytkowników. Bluetooth w nowszym standardzie i NFC – głośniki przenośne korzystają z łączności bezprzewodowej Bluetooth. Im nowszy ze standardów będzie obsługiwany tym lepsza jakość przesytu muzyki i mniejsze prawdopodobieństwo problemów. Najlepsze modele wspierają Bluetooth 4.0, 4.1,4.2 lub 5.0, a dodatkowo pochwalić mogą się wsparciem technologii NFC. To skrót od Near Field Communication oznaczający komunikację zbliżeniową. Jeśli dysponuje nią także smartfon wystarczy zbliżyć go do głośnika i błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie.

– głośniki przenośne korzystają z łączności bezprzewodowej Bluetooth. Im nowszy ze standardów będzie obsługiwany tym lepsza jakość przesytu muzyki i mniejsze prawdopodobieństwo problemów. Najlepsze modele wspierają Bluetooth 4.0, 4.1,4.2 lub 5.0, a dodatkowo pochwalić mogą się wsparciem technologii NFC. To skrót od Near Field Communication oznaczający komunikację zbliżeniową. Jeśli dysponuje nią także smartfon wystarczy zbliżyć go do głośnika i błyskawicznie rozpocząć odtwarzanie. Długi czas pracy – na atrakcyjność głośnika przenośnego w dużej mierze wpływa jego bateria. Jeśli zapewniać będzie długi czas pracy można będzie mówić o dużej funkcjonalności głośnika. Producenci podają w specyfikacji pojemność baterii (określoną zazwyczaj w wartości mAh). Teoretycznie im jest ona większa tym lepiej. W praktyce warto jednak sprawdzać, na jaki czas pracy ma to w przypadku danego modelu przełożenie. Takie informacje są zdecydowanie bardziej miarodajne, dobry głośnik przenośny pracować powinien na baterii przynajmniej 5, a najlepiej 7 i więcej godzin.

– na atrakcyjność głośnika przenośnego w dużej mierze wpływa jego bateria. Jeśli zapewniać będzie długi czas pracy można będzie mówić o dużej funkcjonalności głośnika. Producenci podają w specyfikacji pojemność baterii (określoną zazwyczaj w wartości mAh). Teoretycznie im jest ona większa tym lepiej. W praktyce warto jednak sprawdzać, na jaki czas pracy ma to w przypadku danego modelu przełożenie. Takie informacje są zdecydowanie bardziej miarodajne, dobry głośnik przenośny pracować powinien na baterii przynajmniej 5, a najlepiej 7 i więcej godzin. Wytrzymała, wodoszczelna obudowa – nowoczesne głośniki przenośne muszą być wytrzymałe. To w końcu propozycje, które towarzyszyć będą nam w różnego rodzaju wycieczkach. Warto zwracać uwagę na kształty obudowy, materiały z jakich została wykonana, a także na spasowanie poszczególnych elementów. Posiłkować można się opiniami dotychczasowych właścicieli, ważną cechą zwiększającą żywotność głośników jest wodoszczelność. Dzięki temu nie zaszkodzi im deszcz, bez obaw będzie można zabrać je także na przykład na plażę.

– nowoczesne głośniki przenośne muszą być wytrzymałe. To w końcu propozycje, które towarzyszyć będą nam w różnego rodzaju wycieczkach. Warto zwracać uwagę na kształty obudowy, materiały z jakich została wykonana, a także na spasowanie poszczególnych elementów. Posiłkować można się opiniami dotychczasowych właścicieli, ważną cechą zwiększającą żywotność głośników jest wodoszczelność. Dzięki temu nie zaszkodzi im deszcz, bez obaw będzie można zabrać je także na przykład na plażę. Nowoczesny głośnik przenośny z mikrofonem – wśród dodatkowych elementów, w jakie wyposażony może być głośnik przenośny warto wymienić bez wątpienia mikrofon. W przypadku jego obecności głośnik będzie mógł pełnić rolę zestawu głośnomówiącego, co w wielu sytuacjach może się przydać. Droższe modele skrywają w obudowie nawet kilka głośników, dzięki czemu pozwalają na komfortowe rozmowy w miejscach o dużym natężeniu hałasu.

Jaki głośnik przenośny kupić? Ranking

Tani przenośny głośnik do 100 zł: Ugo Bazooka 2.0 W przypadku mocno ograniczonego budżetu warto zwrócić uwagę na Ugo Bazooka 2.0. Chociaż cena jest tutaj naprawdę niska można liczyć na dobrą jakość wykonania i niewielką wagę. Producent zadbał o jakość dźwięku i odpowiednio wysoką głośność, więc świetnie nada się na imprezy i aktywności poza domem. Głośnik wyposażony został ponadto w radio FM oraz zestaw głośnomówiący, co pozwala na odbieranie połączeń telefonicznych. Możemy również podłączyć do niego odtwarzacz dzięki funkcji AUX. Wbudowany akumulator pozwoli na odtwarzanie muzyki przez 3 godziny. Zobacz produkt w sklepie Zobacz także: Wszystkie głośniki Bluetooth

Głośnik bluetooth do 200 zł: JBL Clip 4

JBL Clip 4 to głośnik z bardzo popularnej serii, który na tle konkurentów wyróżnia się bardzo interesującą konstrukcją. Jest wodoszczelny (IP67), dzięki czemu można zabrać go w plener bez obaw o deszcz, albo nawet na plażę czy na basen. Zintegrowany z obudową zaczep umożliwia przypięcie głośnika np. do plecaka.

To głośnik przenośny bluetooth (w standardzie 5.1), który można wykorzystywać jako zestaw głośnomówiący. Pomimo kompaktowych rozmiarów producentowi udało się zastosować bardzo wydajną baterię, która pozwala na 10 godzin działania.

Głośnik JBL Clip 4 dostępny jest w wielu kolorach.

Bezprzewodowy głośnik z mikrofonem: Sony SRS-XB13

Sony SRS-XB13 również może pochwalić się imponującą w tej klasie sprzętu baterią. Pełne naładowanie umożliwia nawet 16 godzin użytkowania głośnika. Brzmienie poprawia dodatkowo funkcja EXTRA BASS eksponująca niskie tony. To dobry głośnik przenośny do telefonu, posiada moduł łączności Bluetooth, a także wbudowany mikrofon. Jak przystało na dobrej jakości sprzęt przenośny, obudowa została wzmocniona – jest wodoszczelna zgodnie ze standardami normy IP67. Sony SRS-XB13 może zostać nie tylko zachlapany, ale nawet zanurzony w wodzie bez obaw o uszkodzenia.

Wodoodporny głośnik przenośny do 300 zł: Anker Soundcore Flare II

Osoby ceniące sobie oryginalnie wyglądające gadżety zainteresować powinien Anker Soundcore Flare II. Zaopatrzony został w podświetlenie LED pulsujące w rytm odtwarzanej muzyki. Świetny patent na dodanie klimatu i budowanie atmosfery na imprezie. Przede wszystkim jednak przenośny głośnik Bluetooth Ancore Soundcore Flare II oferuje mocny dźwięk 360-stopniowy z mocnymi basami i czystym brzmieniem. Profil dźwiękowy można też zmieniać korzystając z equalizera, co pozwala dostosować go do danego gatunku muzycznego.

Anker SoundCore Flare II to wodoodporny głośnik, który wytrzyma nie tylko letni deszczyk, ale nawet całkowite zanurzenie w wodzie. Nic zatem nie będzie w stanie zepsuć zabawy. A może trwać ona bardzo długo, bo bateria wystarcza nawet na 12 godzin. Ciekawostką jest możliwość łączenia kilku głośników Flare 2 i synchronizowanie na nich dźwięku i światła. Połączyć można nawet 100 głośników, co wystarczy na stworzenie atmosfery na dowolnie wielkiej imprezie.

Głośnik Bluetooth 5.0: Xiaomi Mi Portable Speaker

Propozycja od Xiaomi to połączenie świetnego dźwięku z nowoczesnym designem. Głośnik wyróżnia się głębokim basem i czystym brzmieniem, którego nic nie zakłóca – nawet jeśli rozkręcicie głośność na maksa. Do tego mamy dwa tryby dźwięku: klasyczny i mocny bas, co pozwala nam dostosować głośnik do preferencji muzycznych. Bluetooth 5.0 zapewnia stabilne połączenie i dobry zasięg, a wodoodporność IPX7 pozwala cieszyć się ulubioną muzyką nawet w niepogodę. Warto też zwrócić uwagę na pasek z pętelką, która ułatwia przenoszenie sprzętu.

Kompaktowy głośnik Bluetooth – JBL GO 3

Jeśli szukasz głośnika bezprzewodowego, który możesz zawsze zabrać ze sobą, to wybierz mały i wyjątkowo kompaktowy JBL GO 3. Nie dajcie się jednak zwieść jego skromnym gabarytom – z tej konstrukcji wydobywa się soczysty dźwięk i bardzo wyraźny bas. Jeśli wciąż nie jesteście przekonani, to dodajmy, że głośnik może pracować do 5 godzin, a woda i kurz nie są dla niego żadnym zagrożeniem. JBL Go 3 możesz mieć po prostu zawsze przy sobie.

Bezprzewodowy głośnik z mikrofonem – Huawei Sound Joy

Zacznijmy od tego, że Huawei Soung Joy powstał we współpracy z Devialet – firmą, która nie raz udowodniła, że prawa akustyki nie zawsze są zobowiązujące. Efektem jest głośnik, który charakteryzuje się mocnym brzmieniem, więcej niż zadowalającym czasem pracy na jednym ładowaniu oraz bardzo wygodną obsługą. Wodoodporna obudowa przetrzyma lekki deszczyk i pełne zanurzenie w wodzie do głębokości jednego metra. Urządzenie wyposażono również w dwa mikrofony i wbudowany pierścień LED. Co więcej, jeśli mamy dwa głośniki, to możemy je sparować w jeden system stereo. Połączenie z telefonem wymaga jedynie zetknięcia dwóch urządzeń ze sobą i gotowe – szybko i przyjemnie.

Dobry głośnik przenośny: Creative Muvo Play Creative Muvo Play udowadnia, że za niewielkie pieniądze można kupić całkiem przyzwoity głośnik bezprzewodowy. Mamy tu do czynienia z kompaktową konstrukcją i wodoodpornością, która została potwierdzona certyfikatem IPX7. Dwa przetworniki o mocy 5 W poradzą sobie z większością utworów, a odwzorowanie basów potrafi pozytywnie zaskoczyć. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi do 10 godzin, a więc i tu wynik jest bardzo przyzwoity. Creative Muvo Play to dobry głośnik w przystępnej cenie. Zobacz produkt w sklepie Zobacz także: Wszystkie głośniki Bluetooth

Zestaw dwóch głośników Bluetooth: Hama Twin 2.0 Jeden głośnik czy dwa, które będą pracować w systemie stereo? Z Hama Twin 2.0 wybór należy do Ciebie. Możesz złączyć dwa głośniki w jeden albo rozdzielić je na dwa odrębne głośniki, które mogą pracować niezależnie od siebie albo odtwarzać dźwięk stereo. Z innowacyjnych rozwiązań to tyle, reszta wygląda bardziej standardowo. Norma IPX7 sprawia, że zachlapanie czy deszcz nie zaszkodzą głośnikowi, a maksymalny czas odtwarzania muzyki wynosi 6 godzin. Zobacz produkt w sklepie Zobacz także: Wszystkie głośniki Bluetooth

Najlepszy głośnik bezprzewodowy: JBL Charge 5

Marki JBL nie trzeba nikomu przedstawiać, ale na JBL Charge 5 powinni zwrócić uwagę ci, którzy poszukują naprawdę dobrego brzmienia. Ten głośnik bezprzewodowy jest w stanie świetnie wypełnić muzyką duże pomieszczenia i nie gorzej brzmi na zewnątrz. To, co wyróżnia JBL Charge 5, to wbudowany powerbank – kiedy bateria w smartfonie spada do niebezpiecznie niskiemu poziomu, nie trzeba przerywać imprezy. Głośnik można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, bo IP67 ochroni go przed wodą i pyłem. Do tego wszystkiego mamy funkcję PartyBoost, która pozwala połączyć dwa głośniki JBL zgodne z tym standardem i uzyskać dźwięk stereo. Czas odtwarzania muzyki? Więcej niż zadowalający – do 20 godzin nieprzerwanego grania.

Najczęściej kupowane głośniki przenośne

Mogą Cię zainteresować:

Najlepszy głośnik Bluetooth. Ranking 2022

5/5 (3)

Lubisz wycieczki terenowe, pikniki i wypady za miasto? Organizujesz imprezy w plenerze? Nie wyobrażasz sobie imprezy bez porządnej muzyki? Chcesz podkręcić dźwięk playlisty z telefonu i uwolnić się od słuchawek? Świetnie! Mam dla Ciebie rewelacyjne rozwiązanie! Zobacz nasz ranking 2022 najlepszych głośników Bluetooth.

W roli muzycznego asystenta w domu i poza nim najlepiej sprawdzi się przenośny głośnik z łącznością Bluetooth. Zastanawiasz się jaki model kupić? Który produkt zaoferuje Ci najlepsze funkcje w przystępnej cenie?

Odkryj najciekawsze modele bezprzewodowych urządzeń, które umilą Ci każdą chwilę przyjemnymi brzmieniami! A jeżeli szukasz informacji, na co zwracać uwagę przy wyborze głośnika, koniecznie zobacz nasz poradnik bezprzewodowych głośników.

Jaki głośnik Bluetooth wybrać? Sprawdź nasze propozycje w rankingu 2022!

Czy warto kupić głośnik Bluetooth?

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennych czynności w domu i na zewnątrz bez ulubionej muzyki. Nie ma co się oszukiwać – w towarzystwie takiego muzycznego kompana czas mija zdecydowanie lepiej.

Jakąkolwiek czynność wykonujesz – sprzątasz, gotujesz, jedziesz na rowerze czy odpoczywasz nad brzegiem jeziora, muzyka pomaga Ci w skupieniu lub relaksie. Co sprawia, że przenośne głośniki skradły serca tak wielu osób?

Pierwszą i główną zaletą głośników Bluetooth jest wygoda i komfort użytkowania. Zapominasz o plączących się i irytujących kablach, nie martwisz się o to, żeby w pobliżu było gniazdko. Urządzenie działa dzięki modułowi Bluetooth, który funkcjonuje całkowicie bezprzewodowo.

Głośnik Bluetooth będzie idealny w domu, biurze, podczas spaceru czy imprezie ze znajomymi. Może pełnić funkcję dodatkowego głośnika komputerowego lub zestawu głośnomówiącego, dzięki któremu odbierzesz rozmowy telefoniczne. Wybierając urządzenie wodoodporne, bez obaw możesz cieszyć się nim przy basenie lub na plaży.

Reklama

Zastanawiasz się, jakie cechy i funkcje powinien posiadać Twój wymarzony głośnik Bluetooth? Sprawdź nasz praktyczny poradnik, z którego dowiesz się, jakie możliwości kryją się w tych najczęściej niewielkich urządzeniach.

https://trafionyzakup.pl/glosnik-bluetooth-ranking-najlepsze-glosniki/

Jeżeli dokładnie wiesz, czego Ci potrzeba, zerknij na ranking głośników Bluetooth z kilkunastoma propozycjami różnych producentów. Podzieliłam ranking na kilka kategorii cenowych – do 500 zł, do 1000 zł i powyżej 1000 zł. Zapewniam Cię, że wśród nich odnajdziesz swoją muzyczną bratnią duszę. Jesteś ciekawy, co dla Ciebie mamy? Sprawdź!

Głośnik Bluetooth do 500 zł

Hama Drum 2.0

Hama Drum 2.0, ok. 80 zł

Szukasz małego i taniego głośnika Bluetooth?

Hama Drum 2.0 to mały, zgrabny i lekki głośnik bezprzewodowy. Waży tylko 171 g, więc łatwo go przenosisz i zabierasz ze sobą tam, gdzie chcesz. Odtwarzasz muzykę przez Bluetooth, bo głośnik łączy się z komputerem, telefonem, albo tabletem. Zasięg Bluetooth to 10 m.

Słuchasz muzyki w pracy, na wycieczce rowerowej, albo długim spacerze? Po naładowaniu głośnik działa do 8 godzin, a do pełna ładujesz go w 2 godziny.

Organizujesz imprezę? Łatwo zamieniasz dźwięk mono w stereo. Podłączasz 2 głośniki razem, a w takim duecie dają Ci ciekawsze i mocniejsze brzmienie.

Rozmawiasz przez telefon z rodziną i znajomymi. Hama Drum 2.0 ma zintegrowany zestaw głośnomówiący, więc możesz na bieżąco relacjonować wydarzenia ze swoich podróży.

Bezpieczeństwo to podstawa. Aluminiowa obudowa głośnika jest wytrzymała, a antypoślizgowa guma na spodzie stabilnie „trzyma” głośnik w jednym miejscu. Jesteś spokojny i wiesz, że głośnik nie spadnie.

W opakowaniu masz kabel USB.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 8 godzin.

Czas ładowania – ok. 2 godziny.

Wersja Bluetooth – 5.0.

Moc – 3,5 W.

Wodoodporność – nie.

Waga – 171 g.

Wejście – AUX, 3,5 mm jack, micro – USB.

Jest lekki i łatwo go przenosić.

Ma zasięg Bluetooth do 10 m.

Parujesz 2 głośniki razem (dźwięk stereo).

Ma wbudowany mikrofon.

Ma aluminiową, wytrzymałą obudowę.

Ma antypoślizgową gumę pod spodem.

Creative Muvo Play

Creative Muvo Play, ok. 160 zł

Rozglądasz się za małym głośnikiem, którego używasz przede wszystkim poza domem?

Głośnik przenośny Creative Muvo Play jest mały i lekki. Waży tylko 360 g, więc wygodnie go przenosisz w dłoni, torebce, czy plecaku.

Zabierasz go na wycieczkę, kemping, albo imprezę w plenerze. Jest wodoszczelny w klasie IPX7, więc wytrzymuje zachlapanie wodą z basenu, deszcz i strumień prysznica. Możesz nawet zanurzyć go pod wodą na głębokość 1 m na maksymalnie 30 minut.

Jest mały, ale daje Ci głośny i mocny dźwięk. Ma podwójne pełnopasmowe mikromembrany i podwójne pasywne membrany basowe, więc dźwięk jest czysty, a basy mocne i głębokie.

Szykuje się impreza? Podkręcasz dźwięk, kiedy parujesz ze sobą 2 głośniki Muvo Play. Dostajesz dźwięk stereo – pełniejszy i mocniejszy.

Muzyka towarzyszy Ci przez prawie cały dzień. Po naładowaniu słuchasz ulubionych utworów przez 10 godzin. Głośnik sprawdza się w podróży i nie przejmujesz się ładowaniem.

Odbierasz połączenia od znajomych i rodziny. Głośnik działa jako zestaw głośnomówiący. Dodatkowo aktywujesz głosem Siri lub Asystenta Google, naciskając przycisk na głośniku.

W zestawie masz kabel USB – C.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 10 godzin.

Czas ładowania – b/d.

Wersja Bluetooth – 5.0.

Moc – 10 W.

Wodoszczelność – IPX7.

Waga – 360 g.

Pasmo przenoszenia – 70 – 20 kHz.

Wejście – AUX, USB – C.

Jest lekki i łatwo go przenosić.

Możesz zanurzyć go w wodzie.

Parujesz 2 głośniki razem (dźwięk stereo).

Ma wbudowany mikrofon.

Współpracuje z asystentami głosowymi.

Ma zasięg Bluetooth do 10 m.

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S, ok. 200 zł

Chcesz używać głośnika na basenie i na plaży?

Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S to głośnik Bluetooth, którego używasz na wakacjach i na nartach. Jest wodoodporny w klasie IPX7 i bezpiecznie go używasz w trakcie aktywności w wodzie i na śniegu. Nie boi się zachlapania, a nawet zanurzenia pod wodą. Kiedy głośnik się zabrudzi, opłukujesz go pod bieżącą wodą.

Chcesz, żeby muza grała Ci przez cały dzień? Po naładowaniu głośnik działa do 12 godzin, więc gra w trakcie wylegiwania się na plaży, albo całodniowej wycieczki rowerowej. Wystarczy 1,5 godziny, żeby doładować mu baterię.

Jest mały, lekki i łatwo go przenosisz. Ma kształt zgrabnej kostki i waży tylko 286 g. Możesz nosić go w ręce, albo zawiesić na palcu. Głośnik ma z tyłu ma gumowy pasek. Przyczepiasz go tam, gdzie Ci wygodnie (np. do plecaka, torebki, paska).

Chcesz podkręcić intensywność dźwięku na imprezie w plenerze? Funkcja Double Fun umożliwia sparowanie 2 głośników Bold S. Dostajesz efekt stereo, większą głośność i lepsze wrażenia muzyczne.

Rozmawiasz przez telefon z rodziną i znajomymi. Głośnik ma wbudowany mikrofon i pełni funkcję zestawu głośnomówiącego.

Kupisz go w kilku kolorach. W zestawie jest kabel micro – USB i audio 3,5 mm.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 12 godzin.

Czas ładowania – ok. 1,5 godziny.

Wersja Bluetooth – b/d.

Moc – b/d.

Wodoodporność – IPX7.

Waga – 286 g.

Wejście – AUX, 3,5 mm, micro – USB.

Jest wodoodporny i zabierasz go na plażę i basen.

Myjesz go pod wodą.

Jest lekki i łatwo go przenosić.

Ma gumowy pasek do zawieszania.

Ma tryb Double Fun, który daje Ci dźwięk stereo.

Ma wbudowany mikrofon.

JBL Clip 4

JBL Clip 4, ok. 280 zł

Chcesz mieć mały głośnik przenośny z mocnym dźwiękiem, który możesz nosić w dłoni?

JBL Clip 4 to kompaktowy głośnik Bluetooth z solidnymi basami. To sprawka technologii JBL Pro Sound, która daje Ci bogate brzmienie i mocne basy, mimo małych rozmiarów urządzenia. Muzykę przesyłasz bezpośrednio z telefonu, albo innego urządzenia Bluetooth.

Nosisz głośnik w dłoni. Owalny kształt pasuje do Twojej ręki, więc wygodnie go przenosisz. Jest lekki – waży tylko 239 g.

Zabierasz głośnik na wycieczkę, spacer, albo na plażę i masz wolne ręce. Ma zaczep, który montujesz do plecaka, paska, albo torebki. Zaczep jest stabilny, więc nie ma ryzyka, że głośnik spadnie.

Słuchasz muzyki na plaży, basenie i w trakcie pikniku w plenerze. Głośnik jest wodoodporny w klasie IP67. To znaczy, że możesz go zachlapać wodą i bezpiecznie używać w miejscach, gdzie jest narażony na duży kurz.

Po naładowaniu słuchasz ulubionej playlisty przez maksymalnie 10 godzin. Baterię do pełna ładujesz w około 3 godziny.

Głośnik kupisz w kilku kolorach. W pudełku masz kabel USB – C.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 10 godzin.

Czas ładowania – ok. 3 godziny.

Wersja Bluetooth – 5.1.

Moc – 5 W.

Wodoodporność – IP67.

Waga – 239 g.

Pasmo przenoszenia – 100 Hz – 20 kHz.

Ma mocne basy dzięki technologii JBL Pro Sound.

Jest lekki i mieści się w dłoni.

Ma zaczep i montujesz głośnik w dowolnym miejscu.

Jest odporny na zachlapanie i kurz.

Blaupunkt BT50BB

Blaupunkt BT50BB, ok. 350 zł

Lubisz słuchać radia?

Głośnik Bluetooth Blaupunkt BT50BB ma wbudowany odbiornik FM. Pamięta do 60 stacji, więc słuchasz swoich ulubionych audycji radiowych nawet poza domem.

Przygotowujesz swoją playlistę na karcie microSD. Głośnik odtwarza karty microSD o pojemności do 32 GB, więc słuchasz muzyki przez wiele godzin tam, gdzie chcesz.

Zabierasz głośnik na urlop nad morzem? A może w trakcie wycieczki zepsuła się pogoda i zaczęło padać? Blaupunkt BT50BB jest wodoodporny w klasie IPX5 i nie boi się przypadkowego zachlapania.

Po naładowaniu głośnika do pełna słuchasz muzyki przez 10 godzin. Kiedy bateria się rozładuje, wystarczą około 4,5 godziny, żeby ją naładować.

Puszczasz muzykę ze smartfona i wiesz, że zaraz rozładuje Ci się telefon? Głośnik ma funkcję powerbanka. Podłączasz smartfona do głośnika, a telefon się ładuje. To przydatna funkcja, jeśli dużo czasu spędzasz poza domem.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 10 godzin.

Czas ładowania – ok. 4,5 godziny.

Wersja Bluetooth – b/d.

Moc – 30 W RMS.

Wodoszczelność – IPX5.

Waga – 2000 g.

Wejście – AUX, micro USB.

Ma radio.

Pamięta do 60 stacji radiowych.

Odtwarza karty microSD (do 32 GB).

Ma funkcję powerbanka.

Głośnik Bluetooth do 1000 zł

Sony SRS-XB33

Sony SRS-XB33, ok. 500 zł

Myślisz, że impreza bez świateł to… nie impreza? I słusznie!

Sony SRS-XB33 wie, że muzyka to nie wszystko. Ma oświetlenie, które miga w rytm muzyki. Ma wielokolorową linię świetlną i możesz zmieniać jej kolor w zależności od nastroju. Podkręcasz swoją imprezę tak, jak lubisz.

Wiesz, że 1 głośnik na imprezie to za mało? Dzięki funkcji Party Connect łączysz ze sobą nawet 100 zgodnych głośników. Do tego włączasz losowe oświetlenie, albo krążące światło.

Świetna jakość dźwięku to zasługa głośnika X-Balanced Speaker Unit z wydłużoną membraną. Membrana ma większą powierzchnię, więc głośnik daje Ci mocniejszy bas. Dźwięk jest czysty i ma mniej zniekształceń.

Lubisz koncerty? Możesz na nim być, siedząc w domu na kanapie. Wciskasz przycisk Live Sound, który daje Ci realistyczny, przestrzenny dźwięk. Czujesz się jak na prawdziwym festiwalu.

Głośnik wytrzyma imprezy nad basenem, na plaży, przypadkowe zachlapania i pył. Jest wodoodporny w klasie IP67. To znaczy, że jest odporny na działanie wody słonej, słodkiej i zapylenie.

Producent deklaruje, że głośnik jest też odporny na wstrząsy, otarcia i uderzenia o podłogę. Jednym słowem – współpracuje w wymagających warunkach. Jeśli się zabrudzi, myjesz go pod wodą.

Planujesz długą imprezę do białego rana? Po naładowaniu głośnik działa do 24 godzin. Z włączonymi światłami gra przez maksymalnie 14 godzin.

Sterujesz aplikacją Sony | Music Center. Wybierasz listy odtwarzania, tryby dźwięku, zmieniasz utwory i wybierasz oświetlenie.

Masz telekonferencję? Chcesz pogadać z rodziną i znajomymi? Rozmawiasz przez telefon bez przeszkód dzięki trybowi głośnomówiącemu.

Głośnik stawiasz w pionie lub poziomie. Kupisz go w kilku kolorach.

W opakowaniu dostajesz przewód USB.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 24 godziny.

Czas ładowania – b/d.

Wersja Bluetooth – 5.0.

Moc – 7,5 W.

Wodoodporność – IP67.

Waga – 1100 g.

Pasmo przenoszenia – 20 Hz – 20 kHz.

Łączność – Bluetooth, NFC.

Ma oświetlenie, które miga w rytm muzyki.

Łączysz ze sobą nawet 100 głośników.

Dźwięk jest czysty i ma mocne basy.

Daje Ci dźwięk, jak na koncercie.

Jest odporny na zachlapanie, pył i upadki.

Współpracuje z aplikacją.

Ma wbudowany mikrofon.

Głośnik stawiasz w pionie lub poziomie.

JBL Charge 5

JBL Charge 5, ok. 700 zł

Słuchasz muzyki w plenerze i chcesz mieć zapas energii dla swojego smartfona?

Głośnik przenośny JBL Charge 5 daje Ci świetną jakość dźwięku w pomieszczeniu i na dworze. Bogate i czyste brzmienie to zasługa przetwornika, głośnika wysokotonowego i 2 radiatorów basowych JBL.

Kiedy gra muzyka, Ty ładujesz swój smartfon. Głośnik ma wbudowany powerbank, więc ładujesz inne urządzenia bez przerywania muzyki.

Nie martwisz się rozlanym napojem, zachlapaniem wodą z basenu, albo piaskiem. Głośnik jest odporny na kurz i wodę w klasie IP67, więc zabierasz go na wypoczynek na plaży, kemping, albo wycieczkę.

Impreza do rana? Nie ma sprawy. Po naładowaniu głośnik działa do 20 godzin. Do pełna ładujesz go w około 4 godziny.

Zamieniasz dźwięk mono w stereo. Dzięki funkcji PartyBoost łączysz 2 lub więcej głośników (zgodnych ze standardem JBL PartyBoost). Masz ciekawsze brzmienie i większą głośność ulubionych piosenek.

Odtwarzasz muzykę na zmianę ze swoją drugą połową, przyjaciółką, albo współlokatorem. Z głośnikiem łączysz bezprzewodowo nawet 2 smartfony, albo tablety. Każde z Was włącza swoje ulubione piosenki.

Głośnik kupisz w kilku kolorach. W zestawie masz kabel USB – C.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 20 godzin.

Czas ładowania – ok. 4 godziny.

Wersja Bluetooth – 5.1.

Moc – 30 W.

Wodoodporność – IP67.

Waga – 960 g.

Pasmo przenoszenia – 60 Hz – 20 kHz.

Ma funkcję powerbanka i ładuje inne urządzenia.

Jest odporny na kurz i wodę.

Zamieniasz dźwięk mono w stereo dzięki funkcji PartyBoost.

Łączy się nawet z 2 smartfonami naraz.

Głośnik Bluetooth powyżej 1000 zł

Bang & Olufsen Beosound Explore

Bang & Olufsen Beosound Explore, ok. 1000 zł

Szukasz wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia głośnika?

Głośnik przenośny Bang & Olufsen Beosound Explore lubi wymagające warunki. Jest odporny na wodę i kurz w klasie IP67.

To znaczy, że zabierasz go ze sobą na piaszczystą plażę, błotnisty kemping, czy wycieczkę do lasu. Jest odporny na zachlapanie, pył i zarysowania. Ma solidną aluminiową obudowę i gumowaną podstawę, więc bezpiecznie stawiasz go na różnych powierzchniach.

Świetnie nadaje się na długie wędrówki i noclegi pod namiotem. Po naładowaniu słuchasz muzyki przez maksymalnie 27 godzin. Nie przejmujesz się ładowaniem, kiedy jesteś w plenerze.

Dźwięk otacza Cię dookoła. Precyzyjnie wycięta obudowa daje Ci dźwięk True360. Wysokiej jakości dźwięk i mocne basy to zasługa 2 pełnozakresowych przetworników 1.8’’.

Chcesz podkręcić dźwięk i głośność? Odtwarzasz muzykę z 2 głośników jednocześnie.

Głośnik jest mały, lekki i łatwo go przenosisz. Waży 637 g i mieści się w dłoni. Jeśli chcesz, przyczepiasz go do torebki, albo plecaka. Ma wodoodporny pasek i karabińczyk, więc uwalniasz swoje ręce.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 27 godzin.

Czas ładowania – ok. 2 godziny.

Wersja Bluetooth – 5.2.

Moc – 60 W RMS.

Przetwornik – 2 pełnozakresowe 1.8’’.

Wodoodporność – IP67.

Waga – 637 g.

Pasmo przenoszenia – 56 Hz – 22 700 Hz.

Jest odporny na wodę, pył i zarysowania.

Ma stabilną gumowaną podstawę.

Daje Ci dźwięk „dookoła” – True360.

Łączysz ze sobą 2 głośniki.

Jest mały i lekki.

Ma wodoodporny pasek i karabińczyk.

JBL Boombox 2

JBL Boombox 2, ok. 2000 zł

Szukasz głośnika z mocnymi basami na długie imprezy?

Głośnik przenośny JBL Boombox 2 dba o to, żeby dobrze go było słychać. Dźwięk JBL Pro Sound jest dynamiczny i czysty, a niskie tony odtworzone są precyzyjnie. Świetna jakość muzyki to sprawka 2 przetworników niskotonowych (106 mm) i 2 przetworników wysokotonowych (20 mm).

Całonocna impreza to dla niego żadne wyzwanie. Po naładowaniu gra przez maksymalnie 24 godziny, a do pełna ładujesz głośnik w około 6,5 godziny. Ty i Twoi znajomi bawicie się przy muzyce przez całą noc.

Podkręcasz swoją imprezę z wieloma głośnikami. Funkcja PartyBoost umożliwia Ci połączenie ze sobą wielu głośników (zgodnych z PartyBoost), żeby brzmienie było lepsze, a dźwięk głośniejszy.

Krople wody z basenu? Rozlany napój? To nic. Głośnik jest wodoodporny w klasie IPX7. Wytrzymuje nie tylko przypadkowe zachlapanie wodą i deszcz, ale też zanurzenie do głębokości 1 m. Daje Ci muzykę w każdych warunkach pogodowych.

Ładujesz swojego smartfona, bez przerywania muzyki. Głośnik ma wbudowany powerbank, który ładuje podłączone urządzenie.

Wygodnie przenosisz głośnik dzięki uchwytowi. Kupisz go w 2 kolorach.

Cechy:

Maksymalny czas odtwarzania – ok. 24 godziny.

Czas ładowania – ok. 6,5 godziny.

Wersja Bluetooth – 5.1.

Moc – 80 W RMS.

Przetwornik – 2 niskotonowe 106 mm, 2 wysokotonowe 20 mm.

Wodoodporność – IPX7.

Waga – 5900 g.

Pasmo przenoszenia – 50 Hz – 20 kHz.

Dźwięk jest czysty i dynamiczny.

Łączysz ze sobą wiele głośników dzięki funkcji PartyBoost.

Jest odporny na zachlapanie.

Wytrzymuje zanurzenie w wodzie do głębokości 1 m.

Ma wbudowany powerbank i ładuje inne urządzenia.

Ma uchwyt do przenoszenia.

Głośniki Bluetooth ranking 2022. Zestawienie

Zdjęcie Nazwa Maksymalny czas działania Wodoodporność Hama Drum 2.0 8 godzin Nie Creative Muvo Play 10 godzin IPX7 Fresh 'n Rebel Rockbox Bold S 12 godzin IPX7 JBL Clip 4 10 godzin IP67 Blaupunkt BT50BB 10 godzin IPX5 Sony SRS-XB33 24 godziny IP67 JBL Charge 5 20 godzin IP67 Bang & Olufsen Beosound Explore 27 godzin IP67 JBL Boombox 2 24 godziny IPX7

Najlepszy głośnik Bluetooth. Ranking 2022 – podsumowanie

Przekonałeś się, że przenośny głośnik z funkcją Bluetooth może stać się Twoim najlepszym sojusznikiem, który umili czas spędzany w domu lub poza nim.

Rewelacyjnie nadaje się na imprezy plenerowe, wyjazdy rowerowe i inne aktywności, szczególnie jeśli zdecydujesz się na głośnik o niewielkich gabarytach, który z łatwością zmieścisz do plecaka.

W domu może uwolnić Cię od słuchawek, zapewniając ulubione utwory w każdym pomieszczeniu. Dodatkowe funkcje, jak na przykład radio, pozwolą Ci cieszyć się muzyką nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie smartfona z ulubioną playlistą.

Na jaki głośnik Bluetooth się zdecydowałeś? Dlaczego?

Skomentuj!