Home > Inteligentny Zegarek > Moto 360 2gen: Stylowy, inteligentny czasomierz

Moto 360 2gen: Stylowy, inteligentny czasomierz

Sharing is caring!

Wady i zalety smartwatcha dla dzieci

W dzisiejszych czasach smartwatche są popularnym gadżetem wśród miłośników technologii. Coraz więcej firm produkuje inteligentne urządzenia, nawet tradycyjne firmy produkujące zegarki, ze względu na duży popyt. Czas porozmawiać o zaletach i wadach smartwatchów, abyś mógł zdecydować, czy powinieneś go kupić swojemu dziecku, czy nie. Czy inteligentne zegarki są warte swojej ceny?

Lokalizator dla dziecka

Smartwatch w prezencie dla dziecka

Jeśli Twoje dziecko chce dostać smartwatcha, to powinieneś poświęcić chwilę, aby rozważyć mocne i słabe strony tego zakupu. Chociaż te modne urządzenia są super fajnym dodatkiem, który może pomóc nam „mieć oko na nasze dzieci”, istnieje również pewne ryzyko z nimi związane. Zanim więc udasz się do sklepu, rozważ kilka poniższych kwestii.

Czy smatwatche mogą pomóc zapewnić dzieciom bezpieczeństwo?

Większość zegarków ma wbudowany moduł śledzący GPS , dzięki któremu możesz monitorować miejsce pobytu swojego dziecka. Niektóre modele pozwalają również ustawić bezpieczną strefę, która wyśle Ci alert, jeśli Twoje dziecko opuści ten obszar. A więc tak – jeśli Twoje dziecko nosi smartwatch, zwiększasz jego bezpieczeństwo.

Wiedza i spokój ducha dla rodziców

Smartwatche to świetny sposób dla rodzica lub opiekuna na śledzenie różnych aspektów życia ich dziecka. Urządzenia mogą być używane do śledzenia, gdzie przebywa Twoje dziecko, a także ile aktywności fizycznej wykonuje w ciągu dnia. Mogą być również używane do kontaktowania się z dzieckiem przez telefon, SMS, e-mail lub czat. Dzięki tego typu gadżetowi już nigdy nie będziesz musiał martwić się, że stracisz z nim kontakt.

Dostępne opcje kontroli rodzicielskiej

Wiele smartwatchów jest wyposażonych w szeroką gamę opcji kontroli rodzicielskiej – ustawienie limitu czasu przeznaczonego na gry, ustawienie ograniczonej liczby kontaktów do komunikacji, ograniczenia internetowe, ustawienie stref bezpieczeństwa to tylko niektóre z funkcji.

Pomaga dzieciom uczyć się organizacji czasu i samodzielności

Funkcje smartwatcha mogą również pomóc dziecku wydajnie uczyć się. Urządzenie te wyjątkowo dobrze służą dzieciom, Urządzenie wysyła przypomnienia dotyczące określonych zadań lub spotkań, które muszą wykonać. Uczy je to organizacji i samodzielności.

Smartwatch dla dziecka – jakie są zagrożenia związane z posiadaniem tego gadżetu?

W ostatnich miesiącach obawy dotyczące prywatności wokół dzieci i przestrzeni cyfrowej rosną. Niemiecki regulator, Federalna Agencja ds. Sieci , niedawno wydał ogólny zakaz dotyczący zakupu inteligentnych zegarków skierowanych do dzieci, określając je jako „urządzenia szpiegowskie”. Agencja wydała również rekomendację dla rodziców, którzy już kupili takie urządzenie, aby je zniszczyć. Norweska Rada Konsumentów (NCC) również zgłosiła obawy dotyczące luk w zabezpieczeniach związanych z prywatnością dzieci.

Luki w zabezpieczeniach w inteligentnych zegarkach dla dzieci

Smartwatche mogą służyć do podsłuchiwania otoczenia dziecka, co oznacza, że należy je traktować jako nieautoryzowane urządzenie nadawcze. Według badań niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci, smartwatche są używane przez rodziców do słuchania nauczycieli w klasie ich dziecka. Niektóre smartwatche miały wady – przesyłały i przechowywały dane bez szyfrowania, co ułatwiało nieznajomym, przy użyciu podstawowych technik hakerskich, śledzenie dziecka lub powodowanie, że wyglądało na to, że jest w zupełnie innym miejscu.

Jak zabezpieczyć smartwatch dla dzieci?

Nie przechowuj na zegarku żadnych danych osobowych, zwłaszcza danych karty kredytowej oraz adresu.

Nie pobieraj aplikacji z nieznanych źródeł.

Dbaj o aktualizacje smartwatcha.

Podczas konfigurowania urządzenia i tworzenia nowych kont używaj złożonych i unikalnych haseł. Idealne jest połączenie małych i dużych liter, liter, cyfr i znaków specjalnych.

Podczas łączenia się z Internetem używaj tylko zabezpieczonych sieci Wi-Fi – unikaj publicznych sieci Wi-Fi.

Smartwatch dla dziecka – tak czy nie?

Podobnie jak urządzenia dla dorosłych, zegarki dziecięce przeszły w ostatnich latach dużą metamorfozę pod względem funkcji. Najlepsze modele smartwatchy dla dzieci koncentrują się na komunikacji dwukierunkowej, śledzeniu GPS, monitorowaniu aktywności fizycznej i możliwości robienia zdjęć. Inteligentne zegarki są łatwe w obsłudze dla dzieci i wytrzymałe, dzięki trwalszym ekranom dotykowym i wodoodporności. Urządzenie jest modne i wiele dzieci marzy o jego posiadaniu. Dzięki intuicyjnej obsłudze już nawet maluchy są w stanie wykorzystać wszystkie jego opcje. Dostępne kolory – niebieski, różowy, czarny czy z superbohaterami – nadają urządzeniu ciekawego wyglądu, a możliwość skontaktowania się z bliskimi za pomocą jednego przycisku zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. W dodatku, z korzyścią dla rodzica, smartwatch jest tańszym prezentem dla dziecka, niż telefon komórkowy. Umiejętnie dobrane urządzenie dla dziecka może być dla niego wspaniałym prezentem, ale też i dla rodzica, który zyskuje spokój ducha i poczucie, że dba o bezpieczeństwo pociechy!

Tissot pokaże inteligentny zegarek

Swatch przygotowuje się do debiutu trzech inteligentnych zegarków. W przyszłym miesiącu ma się pojawić smartwatch marki Tissot.

Tissot zaprezentuje smartwatch podczas targów Baselworld, poinformował Nick Hayek, prezes grupy Swatch, do której należy ta marka. Szef zegarkowego giganta odmówił ujawnienia funkcji, które będzie miał nowy zegarek Tissota.

Zegarki marki Tissot Bloomberg

Swatch planuje w tym roku rozpocząć także sprzedaż zegarka o nazwie Swatch Bellamy, którym można dokonywać płatności mobilnych i zegarka Touch, który powiązany ma być z tegorocznymi igrzyskami olimpijskimi.

Szwajcarski koncern, mający w swoim portfolio wiele starych, cenionych marek, zaczął projektować inteligentne zegarki, żeby nie przegrać rywalizacji na nowym rynku. Takie gadżety mają w swojej ofercie m.in. Sony, Samsung, LG czy Apple.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem © ℗

Moto 360 2gen: Stylowy, inteligentny czasomierz

Moto 360 2gen: Stylowy, inteligentny czasomierz

Akcesorium, które z powodzeniem spisuje się jako codzienny element ubioru, ale z pewnością nie zawiedzie także bardziej aktywnych fanów elektronicznej galanterii. Najnowsza odsłona inteligentnego zegarka od Motoroli zachwyci wyglądem, jakością wykonania, możliwościami personalizacji oraz całą masą funkcji i zastosowań. Niestety ma to swoją cenę – trzeba będzie na niego wydać około 1300 złotych.

Druga generacja smartwatchów Motoroli – modeli Moto 360 – przygotowana została w trzech wersjach: dla mężczyzn, dla kobiet oraz w wydaniu sportowym. Pracują one pod kontrolą platformy Android Wear, wyświetlają na tarczy powiadomienia i ważne informacje, świetnie sprawdzają się także w zastosowaniach sportowych, oferując krokomierza, licznika spalonych kalorii i pulsometr. Jako akcesorium ubieralne Moto 360 musi pasować do posiadacza – nie chodzi tu o męską, damską czy sportową wersję, ale też o kolorystykę, rodzaj paska i koperty. Te można dobrać dzięki konfiguratorowi Moto Maker. Na rynku pojawiły się wersje: męska z czarnym skórzanym paskiem lub metalową bransoletką i damska z beżowym, skórzanym paskiem.

Motorola Moto 360 2 Gen. 6BA2

Wygląd i budowa

Testowane akcesorium nie ma sportowego charakteru i na pewno pokazywanie się z Moto 360 na nadgarstku będzie w dobrym tonie podczas bardziej formalnych sytuacji i spotkań. Czarny kolor, okrągła tarcza oraz tradycyjny, solidny, skórzany pasek (firmowany przez Horween) dodają mu klasycznej elegancji.

Z początku nie mogłam zignorować sporych rozmiarów zegarka i jego wagi. Moto 360 ma podobne wymiary jak standardowy, mechaniczny zegarek, jest jednak zdecydowanie grubszy. Egzemplarz, który trafił w moje ręce ma tarczę o średnicy 42 mm i jest to wersja męska – od wersji damskiej różni go szerokość paska (16 mm zamiast 20-22 mm). Ale po jednym dniu noszenia ręka przyzwyczaiła się do Moto 360 i kompletnie zapominałam, że mam go na nadgarstku.

Koperta zegarka jest minimalistycznie elegancka, łączy okrągły kształt oraz płaskie powierzchnie na wierzchu i od spodu. Front pokryty jest szkłem Gorilla Glass 3, zaś sama koperta wykonana została ze stali szlachetnej (316L). Od dołu, pod powierzchnią obudowy, widoczny jest czujnik pulsu. Do obsługi mamy pojedynczy przycisk fizyczny (włącznik, umieszczony w okolicy godziny 2:00 z logiem Motoroli) i dotykowy panel na powierzchni tarczy. Po prawej stronie zauważymy niewielki otwór mikrofonu (od strony rękawa).

Budowa Moto 360 2 Gen. 6BA2

Niewielki wyświetlacz ma rozdzielczość 360×325 pikseli – i w przypadku opisywanego smartwatcha sprawdza się to znakomicie. Drobne teksty i ikony są wyraźne i czytelne, nie można też narzekać na kolorystykę, jasność czy kąty widzenia. Ekran nie zajmuje całej powierzchni tarczy i nie jest do końca okrągły, ma kształt lekko ściętego u dołu koła z ciemnym paskiem w dolnej części tarczy. To tutaj zakamuflowane zostały czujniki. Pierwszy to czujnik światła, odpowiadający za optymalne podświetlenie ekranu, drugi to czujnik położenia który wykrywa, kiedy użytkownik unosi zegarek, by zerknąć na tarczę – i aktywuje ją. Oba sensory spisują się nienagannie. Pojawiają się komentarze, że ścięty ekran kojarzy się z przebitą oponą – w praktyce zupełnie nie przeszkadza to w korzystaniu z zegarka, a przy wyborze ciemnej tarczy praktycznie nie zwraca na siebie uwagi.

Podkreślić należy również, że obudowa jest wodoodporna – spełnia wymagania standardu IP67. Dziwi mnie nieco tylko jedna rzecz w budowie Moto 360 – wybór skórzanego paska. Zadaniem smartwatcha ma być nie tylko pokazywanie godziny i wyświetlanie powiadomień – kupuje się ten gadżet także ze względu na monitorowanie aktywności fizycznej. Podczas której człowiek zazwyczaj się poci… Skórzany pasek podczas intensywnego wysiłku nie jest najlepszym rozwiązaniem, wchłania pot i jest mniej komfortowy od opasek, przeznaczonych stricte do zastosowań sportowych. Dlatego Moto 360 2 Gen. będzie lepsza dla osób sporadycznie podejmujących aktywność lub dopiero wstępujących w świat fitnessu. Ci bardziej zaawansowani powinni wybrać model o typowo sportowym charakterze.

Budowa Moto 360 2 Gen. 6BA2

Działanie

Pierwszy krok po włączeniu zegarka to sparowanie go z telefonem – wraz z Moto 360 dostałam też Motorolę X Style. Smartfon ten ma preinstalowaną aplikację Connect przeznaczoną do łatwego połączenia go z różnymi akcesoriami Motoroli. Ale spokojnie, Moto 360 zadziała też z innymi smartfonami na Androidzie, na przykład z HTC One M8. Podobno Moto360 2 Gen. działa też z iPhonami, ale nie mam stosownego urządzenia, by to sprawdzić. W międzyczasie trzeba jeszcze doinstalować Android Wear i smartwatch, po synchronizacji i instruktażowych animacjach, jest gotowy do użytku.

Aplikacja Android Wear

Moto 360 współpracuje z różnymi smartfonami i różnymi aplikacjami – pracuje pod kontrolą platformy Android Wear. Wymaga smartfonu z Androidem 4.3 lub nowszym (albo iOS 8.2 lub nowszym). Interfejs umożliwia kontrolę nad smartfonowymi aplikacjami bezpośrednio z nadgarstka. Na tarczy zegarka wyświetlane są powiadomienia (i z aplikacji fitness, i połączenia przychodzące, i SMS-y), a użytkownik zerkając na akcesorium może podjąć decyzję, czy jest to coś, co wymaga wyciągnięcia smartfona – zwłaszcza, że na wiadomości można odpowiadać głosowo.

Na dodatek platforma Android Wear zapewnia dostęp do sklepu Google Play, dzięki czemu użytkownik może bez problemów instalować i korzystać z aplikacji firm trzecich. A znajdzie tam nie tylko szereg aplikacji personalizujących wygląd tarczy, aplikacji użytkowych czy wspomagających trening – ale także proste gry, które nawet okazują się grywalne na małej tarczy Moto 360.

Aplikacje i gry

Interfejs działa płynnie i niezawodnie, choć nie zawsze natychmiastowo. Czasem dość długo trzeba czekać na uruchomienie niektórych aplikacji, sporadycznie zauważyć można lagi podczas klikania niektórych elementów interfejsu czy przewijania powiadomień. Obsługa opiera się na dotykowym ekranie i gestach nadgarstka. Nawigacja po menu jest prosta i w zasadzie polega na przewijaniu kolejnych kart (wystarczy ruch palca w poziomie, od prawej do lewej strony ekranu). Na pierwszej karcie znalazła się lista aplikacji (i tych preinstalowanych, i tych doinstalowanych przez użytkownika), na drugiej karcie lista kontaktów (zaciągnięte z telefonu), na trzeciej zaś czynności – wybrane funkcje, związane z komunikacją i aktywnością użytkownika (pulsometr, liczba kroków, głosowe pisanie wiadomości i maili, notatki). Generalnie jeśli ktoś jest fanem Google Now, z pewnością szybko się oswoi z obsługą Moto 360. Na zegarku działa też nawigacja, ale wymaga powiązania z aplikacją w telefonie.

Karty Moto 360: aplikacje, kontakty, czynności

Personalizacja Moto 360 wiąże się, z jednej strony, z możliwością wymiany pasków, ale największą frajdę użytkownik będzie miał zmieniając styl cyferblatu. Można to wykonać poprzez dotknięcie i dłuższe przytrzymanie palca na ekranie – do wyboru mamy tu kilkanaście tarcz. Ale to nie wszystko – możemy też posłużyć się aplikacją Android Wear by zainstalować kolejne wzory lub przygotować je samodzielnie.

Zmiana cyberblatu przez menu smartwatcha lub smartfon

Wzory preinstalowane w smartwatchu

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na menu ustawień – „ściągamy” je z górnej części ekranu, niczym pasek powiadomień. Pierwszy ekran pozwala wybrać, jakie (i czy w ogóle) chcemy otrzymywać powiadomienia, przez chwilę miga tu też stan procentowy naładowania baterii. Drugi ekran to „tryb kinowy”, wygaszający ekran, trzeci maksymalnie zwiększa jasność ekranu, czwarty zaś odsyła do ustawień smartwatcha – tutaj znajdziemy takie funkcje jak zmiana jasności i rozmiaru czcionki, ustawienia BT i Wi-Fi, zmiana podświetlenia ekranu, tryb samolotowy, funkcję znajdź telefon, zmianę tarczy zegara, przywrócenie ustawień fabrycznych oraz opcję wyłączenia lub restartu urządzenia.

Ustawienia smartwatcha

Komunikacja

Dużym atutem najnowszej ubieralnej propozycji Motoroli jest obecność modułu sieci bezprzewodowej Wi-Fi, dzięki czemu zegarek jest zawsze aktywny – nawet gdy telefon znajduje się poza zasięgiem Bluetooth. Ma to też przełożenie na czas pracy smartfonu – gdy telefon i smartwatch mogą współpracować poprzez Wi-Fi,moduł Bluetooth w telefonie nie musi być stale aktywny.

Ustawienia łączności

Brakuje tu co najwyżej wbudowanego odbiornika GPS – ten został zarezerwowany dla modelu Moto 360 Sport. Ale współpracując z GPS-em smartfonu może pracować jako prosta nawigacja. Mapy z aplikacji Google Maps można przeglądać w różnej skali, dotknięcie ikony z prawej strony wyświetli rekomendowane miejsca w pobliżu, zaś dłuższe przytrzymanie palca na tarczy pozwala umieścić na mapie pinezkę, która będzie docelowym miejscem dla nawigacji.

Nawigacja (Google Maps) w Moto 360

W odbieraniu powiadomień z powiązanego telefonu Moto 360 sprawdza się znakomicie. Wibruje podczas przychodzącego połączenia głosowego, ale nie umożliwia faktycznie rozmowy, tylko przekierowuje ją na telefon. Pasek z powiadomieniem o nowej wiadomości SMS, nowym mailu czy innym powiadomieniu aplikacji pojawia się w dolnej części ekranu. Użytkownik wybiera wedle własnych preferencji, które aplikacje będą przekazywać treści na zegarek. Treść powiadomienia możemy odczytać bezpośrednio na tarczy zegarka (i odpowiednio na nią zareagować, np. podyktować odpowiedź na SMS-a), albo też jednym ruchem wyświetlić ją na ekranie telefonu. Na dodatek działają tu gesty nadgarstka, dzięki którym można przewijać treść na ekranie bez angażowania palca drugiej ręki.

Powiadomienia

Fitness

Domyślnie za pomiar aktywności fizycznej użytkownika – monitorowanie liczby kroków, spalonych kalorii i pomiar tętna – odpowiada aplikacja Moto Body. Funkcje są wszyte w oprogramowanie smartwatcha, ale można też zainstalować aplikację w telefonie, by wygodniej śledzić codzienną aktywność.

Aplikacje Moto Body, Google Fit i Endomondo

Opakowanie i akcesoria

Spore, plastikowe opakowanie bardzo ładnie eksponuje zegarek i trzeba przyznać, że producent przyłożył się do jego wykonania. W środku, oprócz Moto 360 w wybranej wersji ( w tym przypadku męska, 24 mm, z czarnym, skórzanym paskiem) znalazła się też stacja dokująca pozwalająca na bezprzewodowe ładowanie akumulatora, sieciowa ładowarka o natężeniu 550 mA oraz instrukcja (brak polskiej wersji językowej).

Opakowanie i akcesoria

Zapotrzebowanie na energię

300 mAh bateria umieszczona w zegarku nie zapewni nam dłuższych czasów pracy niż dzisiejsze topowe smartfony. Średni czas jego pracy wynosi 1-1,5 dnia. W trybie stale włączonego podświetlenia (gdy zegarek nie jest używany, ekran wyświetla tarczę zegarka w czerni i bieli, przy niższej rozdzielczości oraz przy maksymalnie obniżonej jasności) zdjęty rano ze stacji ładującej i noszony przez cały dzień wieczorem wykazywał od kilku do mniej więcej 30 procent energii – w zależności od tego, jakie uruchamiałam aplikacje, ile razy sprawdzałam godzinę czy mierzyłam puls i jak często odbierałam połączenia.

Ale można wyłączyć podświetlenie (tj. zdezaktywować opcję „Always-on screen” w ustawieniach), wtedy nieaktywny zegarek wygasza ekran zupełnie, pozwalając na wybudzenie tylko wtedy,gdy jest to niezbędne. na trzy sposoby: uniesienie ręki celem spojrzenia na tarczę zegarka (tu istotną rolę ma do spełnienia żyroskop), dotknięcie ekranu lub skorzystanie z przycisku włącznika. W trybie tym możliwa jest też zauważalna oszczędność energii – smartwatch domagał się naładowania po 1,5-2 dniach.

Do ładowania niezbędna jest stacja dokująca. Przyznaję, że jest ona prosta i ładna, a dzięki technologii ładowania indukcyjnego (Qi) nie trzeba przejmować się żadnymi kablami – wystarczy położyć zegarek na podstawce. Wyładowane urządzenie, umieszczone w podstawce ładującej, staje się typowym zegarkiem – w trybie stacji dokującej wyświetla godzinę i procent naładowania. Mała rzecz, a cieszy – zwłaszcza w nocy, gdy chcemy zerknąć na godzinę. Ciekawostką jest też zmiana kolorów ekranu ładowania – można je zmieniać przy pomocy aplikacji Moto Connect lub po prostu majtając palcem po ekranie z góry na dół.

Moto 360 podczas ładowania

Konieczność korzystania z zewnętrznej ładowarki nie jest do końca dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że producent nie zapewnił alternatywnej metody ładowania, np. łącza USB. A stacje do ładowania indukcyjnego nie są tak popularne jak choćby ładowarki na microUSB. Warto dodać, że naładowanie baterii do pełna zajmuje jakieś 1,5 godziny, ale jak jesteśmy ograniczeni czasem, to w ciągu 30 minut bateria osiąga 50 procent, a to już może wystarczyć na cały dzień.

Opakowanie i akcesoria

Podsumowanie

Moto 360 2 Gen. to jeden z najbardziej stylowych przedstawicieli smartwatchów, który będzie się dobrze komponował zarówno garniturem czy sukienką, jak i dresami. Jego jakość wykonania jest na najwyższym poziomie, nie mogę też narzekać też na komfort noszenia i ergonomię, nie wspominając o ogólnej funkcjonalności. Minusy? Przede wszystkim dość wysoka cena (choć droższy jest np. Huawei Watch, Samsung Gear S2 czy Apple Watch), konieczność powiązania z telefonem oraz czas pracy na baterii – 1-1,5 dnia to wciąż mało imponujący wynik. Ale i tak chciałabym, żeby Moto 360 2 Gen. na dłużej zagościł na moim nadgarstku i z żalem oddawałam go do redakcji…

Specyfikacja:

Wymiary koperty (średnica x grubość): 42×11,4 mm

42×11,4 mm Wymiary ekranu: 1,37 cala,360×325 pikseli, 263 ppi mm

1,37 cala,360×325 pikseli, 263 ppi mm Procesor: Qualcomm Snapdragon 400, czterordzeniowy procesor 1,2 GHz APQ 8026, Adreno 305 450 MHz

Qualcomm Snapdragon 400, czterordzeniowy procesor 1,2 GHz APQ 8026, Adreno 305 450 MHz System: Android Wear 1.3

Android Wear 1.3 Pamięć: 4 GB pamięci wbudowanej, 512 MB pamięci RAM

4 GB pamięci wbudowanej, 512 MB pamięci RAM Komunikacja: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g

Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g Bateria: 300 mAh

300 mAh Czujniki: akcelerometr, czujnik oświetlenia, żyroskop, pulsometr optyczny

akcelerometr, czujnik oświetlenia, żyroskop, pulsometr optyczny Inne: Corning Gorilla Glass 3, bezprzewodowe ładowanie, dwa mikrofony, czujnik oświetlenia, żyroskop, akcelerometr

Corning Gorilla Glass 3, bezprzewodowe ładowanie, dwa mikrofony, czujnik oświetlenia, żyroskop, akcelerometr Jest też większa wersja zegarka męskiego, z tarczą o średnicy 46 milimetrów. Tutaj przekątna ekranu wynosi 1,56 cala (360×330 pikseli, 233 ppi), zaś pojemność baterii bateria ma pojemność 400 mAh,co ma wystarczyć na maksymalnie dwa dni pracy.

Plusy:

klasyczny, ponadczasowy design

jakość wykonania

wybór kolorów, materiałów i pasków

moduł Wi-Fi

sensor tętna, krokomierz, wbudowana aplikacja do pomiaru spalonych kalorii

wodoodporność (IP67)

ładowanie indukcyjne (technologia Qi)

jasny, czytelny ekran

automatyczne dostosowanie jasności ekranu

możliwość łatwego i szybkiego zmieniania pasków

łatwa zmiana tarcz zegarka i ich spory wybór

łatwa instalacja aplikacji i gier ze sklepu Play

może być używany z iPhonem (wersja iOS 8.2 lub wyższa)

Minusy:

czas pracy na baterii

ograniczona funkcjonalność bez smartfona

zabrakło możliwości ustawienia czasu podświetlania -standardowo ekran gaśnie po po jakichś 5 sekundach

skórzany pasek nie lubi wilgoci

podstawka niezbędna do ładowania akcesorium

okrągły ekran nie sprawdza się ze wszystkimi aplikacjami

interfejs zegarka w języku angielskim (inne dostępne wersje językowe: niemiecka, hiszpańska, francuska, włoska, portugalska, rosyjska, chińska i chyba koreańska)

cena

źródło: mat. wł.

czytane: 5600