Home > Słuchawki > Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać?

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać?

Sharing is caring!

Jakie słuchawki kupić? Rodzaje słuchawek

Słuchawki pozwalają na słuchanie muzyki, radia, oglądanie filmów czy prowadzenie rozmów telefonicznych. Zapewniają prywatność nie przeszkadzając innym osobom w otoczeniu. Dlatego warto je mieć pod ręką. Aby móc w pełni cieszyć z wysokiej jakości utworów, musimy zaopatrzyć się w słuchawki dobrej jakości.

Dobre słuchawki to takie, które odtwarzają czysty dźwięk i dobrze izolują od otoczenia. Powinniśmy też zwrócić uwagę, czy będą stosowane do urządzeń przenośnych, czy będą wykorzystywane profesjonalnie. Poszczególne słuchawki różnią się wieloma parametrami. Słuchawki, które będą dobre w domowych warunkach, niekoniecznie sprawdzą się podczas uprawiania sportu. Wybór słuchawek nie jest łatwy, ponieważ na rynku jest wiele rodzajów. Zatem jakie słuchawki wybrać, aby spełniały nasze wszystkie wymagania, a zarazem nie sprawiały dyskomfortu uszom?

Rodzaje słuchawek

Producenci oferują szeroki zakres rodzajów słuchawek. Dzięki temu na rynku znajdziemy słuchawki zarówno douszne, dokanałowe, nauszne i wokółuszne, a także przewodowe i bezprzewodowe czy otwarte i zamknięte. Warto dodać, że istnieją również specjalne modele słuchawek dedykowane dla sportowców lub graczy.

Podział słuchawek ze względu na budowę

douszne

dokanałowe

nauszne

wokółuszne

Słuchawki douszne

Nie są już tak popularne jak kiedyś, jednak znajdą jeszcze swoich zwolenników. Słuchawek dousznych nie wkłada się bezpośrednio do kanału słuchowego, a jedynie go zakrywa. Są pozbawione pałąka. W związku z tym należy mieć na uwadze, że jakość odtwarzanych dźwięków jest zazwyczaj gorsza niż w słuchawkach nausznych. Z tego względu modele douszne słabiej tłumią odgłosy pochodzące z zewnątrz, a ich dodatkowym minusem może być też mniej wyrazisty bas.

ZALETY zdrowsze dla uszu

lekka i niewielka konstrukcja WADY nie izolują dobrze otoczenia

gorsza jakość dźwięku

mogą wypadać z ucha

Słuchawki dokanałowe

Wkładamy je bezpośrednio w kanalik uszny, który w tym przypadku stanowi również ich mocowanie. Są one nieraz dwukrotnie mniejsze od słuchawek dousznych, co sprawia, że są dużo lżejsze. Słuchawki dokanałowe to w większości konstrukcje zamknięte. By zapewnić to połączenie jak najlepszym, producenci stosują wiele rodzajów gumek, silikonów lub pianek. Można znaleźć je też w wersji z mikrofonem. Będą idealne dla sportowców.

ZALETY waga

dobra izolacja otoczenia

nie wypadają z ucha WADY pogorszenie się słuchu w przyszłości

Słuchawki nauszne

To zdecydowanie najpopularniejszy typ słuchawek. Składają się z pałąka, który łączy ze sobą dwa nauszniki, w których umieszczone są przetworniki o określonej mocy przylegające bezpośrednio do ucha. Kształt nauszników może być okrągły, owalny, prostokątny lub kwadratowy. Rodzaj materiału, którym pokryte są nauszniki ma wpływ na wygłuszenie dźwięków otoczenia. Słuchawki nauszne pozwalają na obracanie kopułami, a taka metoda może w szczególności spodobać się w pracy DJ-a. Można je kupić w wersji składanej lub klasycznej. Wersja składana często posiadająca etui przydatne podczas transportu sprawdzi się podczas podróży. Kabel może być wpinany lub zamontowany na stałe, jednak spotyka się coraz więcej bezprzewodowych słuchawek nausznych, które łączą się przez Bluetooth, dzięki czemu możemy słuchać muzyki z laptopa czy smartfona.

ZALETY poręczność

wygoda użytkowania

nauszniki są bardzo często pokryte materiałem, który zapobiega poceniu się i grzaniu uszu WADY gruba gąbka może zmniejszać izolację dźwięków

pianka z efektem pamięci może sprawiać, że dopasowuje się do głowy tylko jednej osoby

Słuchawki wokółuszne

Posiadają duże, zakrywające całą małżowinę uszną nauszniki. Ze względu na wagę i wymiary, tych słuchawek używa się głównie w domu. Najlepiej sprawdzą się jako gamingowe, do konsoli lub komputera. Można je spotkać w wersji bezprzewodowej, z odpinanym przewodem, z mikrofonem lub funkcją sterowania gestami. Rozmiar przetwornika i moc może być większy niż w tradycyjnych modelach. Rozmiar membrany to 50-60 mm. Nauszniki mogą być otwarte, półotwarte i zamknięte. Przydadzą się w dużej mierze muzykom.

ZALETY nie męczą uszu

większa moc

komfort użytkowania

czysty dźwięk WADY duża waga i wymiary

dźwięk z nauszników wydostaje się na zewnątrz

Podział słuchawek ze względu na typ konstrukcji zewnętrznej części nauszników

otwarte

półotwarte

zamknięte

Słuchawki otwarte

Otwarta konstrukcja nie zniekształca dźwięków, zachowując całkowitą naturalność i sprawia wrażenie bardziej dynamicznego. Ze względu na otwartą komorę akustyczną, w której znajduje się przetwornik, wszystkie fale dźwiękowe po odbiciu od wnętrza ucha, wydostają się na zewnątrz. To samo dotyczy dźwięków, które otaczają słuchacza, bowiem dźwięki otoczenia skutecznie mogą zagłuszać słuchaną muzykę. Te słuchawki przypadną do gustu osobom, które słuchają muzyki w samotności.

ZALETY czysty dźwięk

nie męczą uszu

nie uszkadzają membrany ucha

dobra cyrkulacja powietrza

poczucie przestrzeni i panoramy WADY słaba izolacja dźwięków otoczenia

Słuchawki półotwarte

Bardzo popularne, jeden z najczęstszych modeli występujących na rynku. Łączą w sobie cechy konstrukcji otwartej i zamkniętej. Nauszniki posiadają mniejszą liczbę otworów dyfuzyjnych przez co gwarantują zrównoważony dźwięk. Bardzo dobrze przenoszą niskie, średnie i wysokie tony. Idealnie sprawdzą się dla muzyków.

ZALETY czysty dźwięk

głęboki bas

dobra cyrkulacja powietrza WADY podatne na dźwięki otoczenia

wyższa cena

Słuchawki zamknięte

Zamknięta konstrukcja zapobiega wydostawaniu się dźwięków z nauszników, jak i dostawaniu się do ich wnętrza dźwięków otoczenia. Mają szczelną budowę. Ten rodzaj słuchawek sprawdzi się osobom, które lubią mocny i głęboki bas, który w całości zostaje wewnątrz nauszników. Sprawdzą się również do biegania, dla wokalistów, czy perkusistów.

ZALETY większa prywatność

lepsze doznania dźwiękowe

skutecznie izolują dźwięki otoczenia WADY mogą powodować potliwość i grzanie ucha

podbity bas

Podział słuchawek ze względu na łączność

przewodowe

bezprzewodowe (np. Bluetooth, WiFi).

Słuchawki przewodowe

Słuchawki te często występują z mikrofonem. To właśnie jest jedna z głównych zalet tego typu modeli. Kolejną z zalet słuchawek przewodowych jest cena, która z reguły jest znacznie niższa. Zapewniają one dobrej jakości muzykę, są lekkie, można je złożyć i schować w torbie.

ZALETY cena

waga WADY plączący się kabel

Słuchawki bezprzewodowe

Cieszące się szczególną popularnością. Są bardzo komfortowym rozwiązaniem, zajmują mało miejsca, rozwiązują problem plątających się kabli i gwarantują bardzo dobry poziom dźwięku. Ich minusem, poza wyższą ceną jest bateria, którą trzeba często ładować. Poza tym jest to bardzo dobry wybór przede wszystkim dla osób aktywnych.

ZALETY komfort użytkowania

zajmują mało miejsca WADY cena

bateria

słaba jakość mikrofonu

Rodzaje przetworników

Słuchawki mogą być wyposażone w przetworniki wykonane w różnej technologii. W zależności od przetwornika jakość dźwięku będzie się różnić.

Słuchawki dynamiczne – za odtwarzanie dźwięku odpowiedzialna jest membrana, cewka z magnesem oraz odpowiednie zawieszenie. Jest to obecnie najpopularniejszy typ przetworników.

– za odtwarzanie dźwięku odpowiedzialna jest membrana, cewka z magnesem oraz odpowiednie zawieszenie. Jest to obecnie najpopularniejszy typ przetworników. Słuchawki magnetyczne – dźwięk odtwarzany jest po wytworzeniu pola magnetycznego, oddziałującego na membranę z cewką. Technologia ta stosowana jest w słuchawkach dla bardzo wymagających użytkowników.

– dźwięk odtwarzany jest po wytworzeniu pola magnetycznego, oddziałującego na membranę z cewką. Technologia ta stosowana jest w słuchawkach dla bardzo wymagających użytkowników. Słuchawki elektrostatyczne – dźwięk w takich słuchawkach generowany jest poprzez naładowanie specjalnej folii, znajdującej się w przetworniku, za pomocą wyładowań elektrostatycznych. Tego typu słuchawki dostarczają czystego, wyrazistego dźwięku, pozbawionego nadmiernej ilości basu.

– dźwięk w takich słuchawkach generowany jest poprzez naładowanie specjalnej folii, znajdującej się w przetworniku, za pomocą wyładowań elektrostatycznych. Tego typu słuchawki dostarczają czystego, wyrazistego dźwięku, pozbawionego nadmiernej ilości basu. Słuchawki piezoelektryczne – jest to jeden z najrzadszych typów słuchawek dostępnych obecnie na rynku. Dźwięk w przetworniku piezoelektrycznym powstaje na wskutek deformacji membrany, wykonanej z piezopolimeru, umiejscowionego na gąbce wykonanej z pianki. Pod wpływem ładunku elektrycznego, membrana wprawiana jest w ruch, generując dźwięk.

Parametry słuchawek

Parametry słuchawek, w tym samych przetworników, mają kluczowy wpływ na jakość generowanego dźwięku. Do najważniejszych parametrów zaliczyć można częstotliwość, dynamikę (czułość), impedancję oraz wagę. Co oznacza każdy z nich?

Dynamika – jest wyrażana w decybelach, a jej wartość informuje o różnicy w głośności między dźwiękami cichymi i głośnymi. Większe wartości pozwolą słuchawkom na wierniejsze odtworzenie zarówno dźwięku cykania świerszczy, jak i dźwięku silnika odrzutowego, bez konieczności regulowania głośności. Dlatego też ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli słuchawki mają służyć do słuchania muzyki wykorzystującej szeroki zakres dynamiki (np. muzyka klasyczna).

– jest wyrażana w decybelach, a jej wartość informuje o różnicy w głośności między dźwiękami cichymi i głośnymi. Większe wartości pozwolą słuchawkom na wierniejsze odtworzenie zarówno dźwięku cykania świerszczy, jak i dźwięku silnika odrzutowego, bez konieczności regulowania głośności. Dlatego też ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli słuchawki mają służyć do słuchania muzyki wykorzystującej szeroki zakres dynamiki (np. muzyka klasyczna). Impedancja słuchawek – wyrażana w Ohmach (Ohm). Zwykłe słuchawki przeznaczone do działania z laptopem czy smartfonem posiadają impedancję w okolicach 30 Ohm. Profesjonalne zaś będą posiadały impedancję nawet powyżej 300 Ohm. Takie modele nie będą nadawały się do słuchania muzyki z telefonu, ponieważ im wyższa impedancja, tym więcej mocy trzeba dostarczyć słuchawkom by osiągnąć odpowiedni poziom głośności, odwrotnie jest w przypadku słuchawek o niższej impedancji — podłączone do tego samego gniazda pierwsze grałyby ciszej, drugie głośniej. Impedancja słuchawek waha się w przedziale od 30 do 600 Ohm.

– wyrażana w Ohmach (Ohm). Zwykłe słuchawki przeznaczone do działania z laptopem czy smartfonem posiadają impedancję w okolicach 30 Ohm. Profesjonalne zaś będą posiadały impedancję nawet powyżej 300 Ohm. Takie modele nie będą nadawały się do słuchania muzyki z telefonu, ponieważ im wyższa impedancja, tym więcej mocy trzeba dostarczyć słuchawkom by osiągnąć odpowiedni poziom głośności, odwrotnie jest w przypadku słuchawek o niższej impedancji — podłączone do tego samego gniazda pierwsze grałyby ciszej, drugie głośniej. Impedancja słuchawek waha się w przedziale od 30 do 600 Ohm. Pasmo przenoszenia (częstotliwość słuchawek) – to nic innego jak zakres częstotliwości, które obsługują słuchawki. Klasyczne słuchawki obsługują podstawowy zakres 20-20000 Hz. Zakres ten odpowiada temu, jakie odbiera ucho przeciętnego człowieka. Dlatego w przypadku droższych modeli spotkać można szerszy zakres, jak 16-28000 Hz. Im zakres szerszy, tym większą głębię dźwięku można uzyskać.

– to nic innego jak zakres częstotliwości, które obsługują słuchawki. Klasyczne słuchawki obsługują podstawowy zakres 20-20000 Hz. Zakres ten odpowiada temu, jakie odbiera ucho przeciętnego człowieka. Dlatego w przypadku droższych modeli spotkać można szerszy zakres, jak 16-28000 Hz. Im zakres szerszy, tym większą głębię dźwięku można uzyskać. Waga – Odgrywa kluczową rolę w przypadku słuchawek bezprzewodowych z wbudowaną baterią. Waga wpływa bezpośrednio na szybkość odczuwania dyskomfortu w postaci nacisku na głowę lub uszy.

Dodatkowe funkcje w słuchawkach

Słuchawki mogą posiadać szereg dodatkowych funkcji, które jeszcze bardziej zwiększą komfort użytkowania i poprawią doznania audio. Wraz z postępem technologicznym oraz coraz większą konkurencją na rynku słuchawek, producenci wprowadzają do swojej oferty szereg ulepszeń i dodatkowych funkcji, które mają za zadanie polepszyć dźwięk, oraz skłonić klienta do zakupu.

Funkcja kierowania dźwięku bezpośrednio do ucha – funkcja E.A.R. (Ergonomic Acoustic Refinement) powoduje, że dzięki zastosowanym materiałom i odpowiednio ukształtowanej komorze dźwiękowej, dźwięk kierowany jest bezpośrednio do ucha.

– funkcja E.A.R. (Ergonomic Acoustic Refinement) powoduje, że dzięki zastosowanym materiałom i odpowiednio ukształtowanej komorze dźwiękowej, dźwięk kierowany jest bezpośrednio do ucha. Funkcja aktywnego usuwania szumów – funkcja ANC (Active Noise Cancelling) pozwala na aktywne tłumienie szumów otoczenia, co przyda się chociażby podczas podróży zatłoczoną komunikacją miejską. Słuchawki z aktywną redukcją szumów są przeważnie wyposażone w baterię. Aktywna redukcja szumów dostępna jest w słuchawkach z wyższej półki.

– funkcja ANC (Active Noise Cancelling) pozwala na aktywne tłumienie szumów otoczenia, co przyda się chociażby podczas podróży zatłoczoną komunikacją miejską. Słuchawki z aktywną redukcją szumów są przeważnie wyposażone w baterię. Aktywna redukcja szumów dostępna jest w słuchawkach z wyższej półki. Funkcja PNC (Passive Noise Cancelling) – Muszle nauszników zaprojektowane zostały w taki sposób, aby w jak największym stopniu eliminować lub tłumić dźwięki otoczenia.

– Muszle nauszników zaprojektowane zostały w taki sposób, aby w jak największym stopniu eliminować lub tłumić dźwięki otoczenia. Panel dotykowy – słuchawki z panelem dotykowym na nausznikach, pozwalają na szybkie zmienianie, zatrzymywanie bądź przewijanie utworów muzycznych. Umożliwia on również szybkie wyłączenie lub włączenie mikrofonu. Panel dotykowy najczęściej montowany jest w słuchawkach bezprzewodowych klasy wyższej.

– słuchawki z panelem dotykowym na nausznikach, pozwalają na szybkie zmienianie, zatrzymywanie bądź przewijanie utworów muzycznych. Umożliwia on również szybkie wyłączenie lub włączenie mikrofonu. Panel dotykowy najczęściej montowany jest w słuchawkach bezprzewodowych klasy wyższej. Funkcja podbicia basu – spotykana najczęściej w słuchawkach muzycznych, przeznaczonych głównie do słuchania muzyki elektronicznej, jak techno, dubstep, trap czy dnb. Bass podbijany jest dynamicznie, kosztem wyższych częstotliwości.

Jakie słuchawki do smartfona i telefonu?

Najlepszym wyborem słuchawek do smartfona czy telefonu będą słuchawki douszne. Drugą opcją są słuchawki dokanałowe, które umieszcza się w głębi ucha, dzięki czemu lepiej izolują dźwięki z zewnątrz. Są to niewielkie słuchawki, które można nosić w kieszeni. Są poręczne i zapewniają wysoką jakość dźwięku. Dużą zaletą jest możliwość słuchania muzyki z drugą osobą. Warto zwrócić uwagę na mikrofon przydatny w rozmowach telefonicznych i pilot dołączony do kabla, który pozwoli na przełączanie utworów lub zatrzymywanie muzyki. Najlepiej jeżeli kabel będzie zwijany co zapobiegnie plątaniu się, ale nie może być zbyt długi.

Jakie słuchawki do słuchania muzyki w domu?

Do słuchania muzyki w domu najlepiej sprawdzą się słuchawki wokółuszne, które skutecznie wytłumią hałas. W takich słuchawkach warto zwrócić uwagę na długość kabla – dłuższy kabel pozwoli na większy komfort, dzięki czemu będzie można podłączyć je do telewizora czy komputera i wygodnie położyć się na łóżku nawet na wiele godzin.

Jakie słuchawki dla graczy?

Dla graczy najlepsze będą słuchawki wokółuszne, które zupełnie odcinają gracza od szumów i hałasu otoczenia, oraz nie powodują uciskania uszu przy wielogodzinnym korzystaniu. Powinny być też przede wszystkim wygodne. Warto wybrać słuchawki, których nauszniki pokryte będą miękkim materiałem zapobiegającym poceniu się. Od bólu głowy uchroni pokryty miękkim materiałem pałąk i regulacja, żeby idealnie dopasowały się do głowy. W przypadku gier ważne jest, aby wybrać słuchawki z mikrofonem, dzięki którym będzie można się porozumiewać miedzy sobą. Mikrofon może być częścią słuchawek, ale może być również odpinany – druga opcja zapewni większą elastyczność. Ważna jest również regulacja głośności i design.

Jakie słuchawki dla sportowców?

W przypadku słuchawek dla sportowców, dobrze sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Słuchawki te nie będą ograniczały naszych ruchów i nie będą wypadać z uszu. Sprawdzić się mogą zarówno słuchawki douszne, jak i wokółuszne. Możemy poszukać modelu z uchwytem zakładanym na ucho lub z pałąkiem przebiegającym z tylu głowy. Słuchawki dokanałowe nie są zalecane do biegania i jazdy na rowerze, ponieważ takie słuchawki bardzo dobrze izolują hałasy otoczenia, przez co możemy nie usłyszeć nadjeżdżającego samochodu. Słuchawki dla sportowców powinny być bardziej odporne na upadki, wilgoć oraz pot i nie posiadające plączącego się kabla. Przy takich aktywnościach jak siłownia, rower, możemy pozwolić sobie na większą dowolność w wyborze. Tutaj nie będzie problemu z używaniem większych słuchawek nausznych. Dodatkowym atutem będzie obecność klipsa umożliwiającego przypięcie kabla do koszulki.

Osoby uprawiające różnego rodzaju sporty sięgają po słuchawki z przewodzeniem kostnym. Odpowiednia muzyka potrafi zmotywować do jeszcze większego wysiłku podczas treningu, co pozytywnie przekłada się na jego efektywność. Słuchawki na siłownię powinny spełniać kilka podstawowych wymogów, takich jak wysoka wygoda użytkowania, mała waga i odporność na wilgoć. Dla osób, które lubią biegać czy uprawiać sport na świeżym powietrzu niezelżenie od pory roku polecamy słuchawki w opasce na głowę.

Jakie słuchawki dla biznesu?

Słuchawki przeznaczone dla biznesu są przeważnie nauszne. Wykorzystywane są przede wszystkim do prowadzenia telekonferencji, czy rozmów telefonicznych. Wbudowany mikrofon sprawia, że ze słuchawek tego typu mogą korzystać konsultanci telefoniczni. Można spotkać warianty, które mają tylko jedną słuchawkę – takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie rozmowy telefonicznej, a jednocześnie na pozostawanie w stałym kontakcie z osobami z bliskiego otoczenia.

Jakie słuchawki uniwersalne?

Dobre słuchawki uniwersalne sprawdzą się w wielu dziedzinach – pozwolą na słuchanie muzyki w domu, umożliwią podłączenie do smartfona, zapewnią komunikację z innymi graczami podczas gry. Dzięki nim porozmawiasz również ze znajomymi czy rodziną przez Skype. Jako słuchawki uniwersalne najlepiej sprawdzą się słuchawki nauszne i wokółuszne. Powinny one posiadać mikrofon oraz wtyk typu jack, spotykany w większości komputerów, smartfonów, czy odtwarzaczy MP3 i MP4. Słuchawki na USB nie będą dobrym wyborem – chcąc podłączyć takie słuchawki do telefonu, konieczne będą dodatkowe przejściówki. Przyda się pilot do regulacji głośności i zmiany utworów. Dodatkowym atutem będzie odpinany kabel i mikrofon, dzięki którym słuchawki będą zajmować mniej miejsca w torbie, jeśli zdecydujemy się zabrać je ze sobą w podróż.

Podsumowanie

Każdy z wymienionych typów słuchawek różni się od siebie oferowanymi parametrami, ceną oraz przeznaczeniem. Nie każdy rodzaj słuchawek będzie sprawdzał się w każdych warunkach. Najważniejsze przy wyborze słuchawek jest dokładne określenie ich przyszłego zastosowania. Warto zwrócić uwagę na to, czy słuchawki pasują do naszego ucha i czy po prostu są wygodne. Przy wyborze bardziej profesjonalnych słuchawek sprawdźmy dokładnie parametry techniczne. Dobrze dobrane słuchawki pozwolą cieszyć się doskonałą jakością dźwięków. A ty? Jakie wybierzesz dla siebie?

Jakie słuchawki do PS5 kupić? Ranking 10 najlepszych modeli

Najnowsza konsola Sony wyposażona jest w szereg rozwiązań potęgujących wrażenia z gry, również te związane z dźwiękiem. Dobrej jakości słuchawki do PS5 pozwalają wykorzystać potencjał drzemiący w japońskim sprzęcie, tym samym znacząco poprawiając immersję. Poprzednio pomagaliśmy już w wyborze TV do PlayStation 5 oraz dysku do konsol Sony 9. generacji — teraz jednak odpowiemy na pytanie, jakie słuchawki do PS5 warto kupić. Nasze propozycje podzieliliśmy na modele przewodowe oraz bezprzewodowe w kilku półkach cenowych.

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze słuchawek do PS5?

Przeglądając sklepowe oferty, można natknąć się na kilka nie do końca jasnych zwrotów związanych ze specyfikacją. Zrozumienie ich pozwoli na wybór najlepszego dla nas sprzętu, dlatego warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z najważniejszymi określeniami. Oto one:

Sposób łączenia z konsolą

Jakość wykonania

Budowa słuchawek

Czułość

Pasmo przenoszenia

Impedancja

Dźwięk przestrzenny

Wbudowany mikrofon

Najpierw należy zastanowić się, czy zależy nam na łączności przewodowej, czy bezprzewodowej. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników oraz skierowane są do odbiorców o innych preferencjach.

Słuchawki przewodowe obecne są wśród graczy od dawna, a ich główną przewagą nad tymi pozbawionymi kabla jest fakt, że nie wymagają ładowania. Dodatkowo są zwyczajnie tańsze od swoich bezprzewodowych odpowiedników o podobnych parametrach, co może być kartą przetargową dla graczy, którzy nie chcą przeznaczyć dużej kwoty na zakup sprzętu. Niestety należy wspomnieć o istotnym problemie — jest nim ograniczenie ruchów, które może przeszkadzać podczas dynamicznej rozgrywki. Kabel podłączony do kontrolera lub konsoli to dla niektórych ogromna wada, często przesądzająca o zakupie danego modelu.

Z kolei słuchawki bezprzewodowe do PS5 eliminują ten mankament, pozwalając graczom na swobodne przemieszczanie się. Dzieje się to jednak pewnym kosztem — takie urządzenia wyposażone są w baterię potrzebną do działania, a ograniczenia spowodowane jej ładowaniem mogą być czynnikiem decydującym w kwestii zakupu.

Następną ważną kwestią jest jakość wykonania. Choć niewątpliwie przewaga leży tutaj po stronie droższych modeli, które zrobione są z wyższej klasy materiałów, coraz częściej i tańsze propozycje produkuje się przy użyciu trwalszych tworzyw.

Budowa, to najprościej mówiąc, charakterystyka konstrukcji danego urządzenia. Wyróżniamy jej trzy podstawowe rodzaje:

Otwarta Półotwarta Zamknięta

Słuchawki do PlayStation 5 o konstrukcji otwartej pozwalają na lepszy przepływ powietrza między uchem a otoczeniem. Dzięki temu fala akustyczna nie rozchodzi się wyłącznie w obrębie obudowy, ale także poza nią. Wpływa to na bardziej naturalne brzmienie headsetu oraz większy komfort przy długim użytkowaniu. Największą wadą takiej konstrukcji jest słaba izolacja dźwięku, więc jeśli zależy nam na odcięciu się od odgłosów otoczenia, otwartą budowę od razu możemy sobie odpuścić.

Budowa zamknięta zapewnia o wiele lepszą izolację dźwięku, co wynika bezpośrednio z jej konstrukcji. Tego typu słuchawki są bardzo dobrą opcją dla osób chcących w stu procentach skupić się na rozgrywce. Dodatkowo należy wspomnieć o bardziej wyraźnym basie, choć jest on obecny kosztem przerysowanego brzmienia i gorszego komfortu użytkowania. Konstrukcje półotwarte łączą zalety obu powyższych rozwiązań. Charakteryzują się jednocześnie usprawnioną wentylacją i dźwiękiem o bardziej naturalnej barwie niż w przypadku urządzeń zamkniętych.

Czułość mówi nam, jak głośny dźwięk jest w stanie wydobyć się ze sprzętu. Wartość ta wyrażana jest w decybelach (dB.). Najczęściej zaleca się wybór modelu, który ten parametr ma na poziomie ok. 85 dB., trzeba jednak pamiętać, że próg bólu ludzkiego ucha wynosi między 110 dB., a 140 dB.

Pasmo przenoszenia określa zakres brzmienia. Paleta dźwięków słyszanych przez człowieka ma wartość od 16 Hz do 20000 Hz, więc dobre słuchawki do PS5 powinny charakteryzować się przynajmniej takimi parametrami. Wiele modeli oferuje o wiele szersze pasmo, ale warto nadmienić, że zauważenie różnicy wymaga bardzo dobrego słuchu. Ta część specyfikacji dotyczy również mikrofonu, gdzie oznacza ona zakres rejestrowanych przez niego dźwięków.

Impedancja określa zależność między siłą dźwięku a ilością zakłóceń. Wyraża się ją w Omach. Niższa impedancja pozwala grać głośniej, a wyższa charakteryzuje się mniejszą ilością zniekształceń słyszanych odgłosów. Standardowo ten parametr oscyluje między 16-60 Om, a w przypadku większych wartości należy odpowiednio wzmocnić sygnał, aby headset mógł grać dostatecznie głośno.

Dźwięk przestrzenny to umiejętność headsetu do generowania dźwięku pochodzącego z określonego kierunku. Wraz z nową generacją konsol ta kwestia została rozwinięta zarówno przez Microsoft, jak i Sony. W przypadku konsoli PS5 mamy do czynienia z technologią Tempest 3D, czyli osobnym fizycznym chipem, wzbogacającym trójwymiarowe efekty audio z każdego urządzenia wyjściowego — nie ważne, czy użytkownik korzysta z głośników wbudowanych w TV, czy dedykowanego headsetu. Każde słuchawki posiadające dźwięk stereo są kompatybilne z nowym rozwiązaniem obecnym w PlayStation 5, dlatego też w naszym zestawieniu zawarliśmy jedynie sprzęt będący w stanie go obsłużyć.

Gracze używający słuchawek w tytułach wieloosobowych powinni skupić się też na szukaniu modeli wyposażonych w dobrej jakości mikrofon, co pozwoli na bezproblemową komunikację między uczestnikami rozgrywki. Jeżeli jednak gry multiplayer nie są naszym priorytetem, możemy nie zwracać większej uwagi na tę część specyfikacji. W każdym razie nasze zestawienie skupia się na headsetach gamingowych do PS5, więc wszystkie obecne tu modele wyposażone są w mikrofon.

Przewodowe słuchawki do PS5 — najlepsze modele

Zaczniemy od słuchawek przewodowych, wciąż niezmiernie popularnych wśród graczy. Modele poniżej zostały odpowiednio ułożone według ceny — od najniższej do najwyższej. Zestawienie otwierają przyzwoite, podstawowe urządzenia za kwotę około 200 zł, przeznaczone dla osób, które nie chcą przeznaczać dużej kwoty na nowy headset. Posiadają one wszelkie niezbędne funkcje i udogodnienia potrzebne do zabawy w ulubionych grach, jednak powinniśmy przygotować się na niższą jakość zastosowanych materiałów. Kończymy zaś na słuchawkach za nawet 700 zł, stworzonych z myślą o wymagających użytkownikach szukających bezkompromisowego sprzętu. Takie modele wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, które wzbogacą rozgrywkę i sprawią, że korzystanie z nich będzie czystą przyjemnością.

1. JBL Quantum 100

JBL Quantum 100

Złącze: minijack 3,5 mm

minijack 3,5 mm Budowa: zamknięte

zamknięte Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz

20 – 20000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz

100 – 10000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 96 dB

96 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Odłączany kabel: nie

nie Długość kabla: 1,2 m

1,2 m Materiał nauszników: skóra ekologiczna

skóra ekologiczna Cena: ~ 150 zł

JBL Quantum 100 to pierwsze proponowane przez nas słuchawki do PS5 spośród modeli przewodowych. Za około 150 zł otrzymujemy solidną konstrukcję zapewniającą podstawową funkcjonalność. Opisywany model oferuje zadowalające brzmienie w porównaniu z innymi produktami w tej półce cenowej. Wyposażony jest w mikrofon z możliwością odłączenia go, gdy nie jest potrzebny; rejestruje on dźwięk w dość przeciętny sposób, jednak w tej półce cenowej należy pójść na pewne kompromisy.

Na lewym nauszniku znajdują się przycisk do wyciszania mikrofonu oraz pokrętło do kontroli głośności. Miłym dodatkiem jest kabel w oplocie, co dodatkowo zabezpieczy go przed potencjalnymi uszkodzeniami. Fakt, że jest to najtańszy proponowany przez nas model, wcale nie oznacza, że jest zły. Spełni on swoje zadanie, a przy właściwym traktowaniu posłuży przez długi czas.

Na plus Zadowalająca jakość audio w tej cenie

Możliwość odłączenia mikrofonu

Kabel zabezpieczony oplotem Na minus Delikatne plastikowe elementy konstrukcyjne

Mikrofon średniej jakości

Kup JBL Quantum 100

2. Corsair HS50 Pro

Corsair HS50 Pro

Złącze: minijack 3,5 mm

minijack 3,5 mm Budowa: półotwarte

półotwarte Pasmo przenoszenia: słuchawek: 20 – 20000 Hz

20 – 20000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz

100 – 10000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 111 dB

111 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Odłączany kabel: nie

nie Długość kabla: 1,8 m

1,8 m Materiał nauszników: skóra ekologiczna

skóra ekologiczna Cena: ~ 200 zł

Corsair HS50 Pro to następna propozycja słuchawek przewodowych skierowanych do osób oczekujących niezawodnego sprzętu w przystępnej cenie. Ponownie mamy tu do czynienia z headsetem spełniającym podstawowe wymagania stawiane przez współczesnych graczy. Charakteryzuje się on przyzwoitą jakością dźwięku, a jego odczepiany mikrofon rejestruje głos użytkownika bez zniekształceń. Firmę Corsair zdecydowanie można pochwalić za design, który w przypadku tego modelu jest minimalistyczny i w niczym nie przypomina krzykliwych propozycji innych producentów.

Kabel niestety nie ma oplotu, inaczej niż w opisanym wyżej modelu. Mimo to otrzymujemy sprzęt o bardzo dobrej jakości wykonania jak na tę półkę cenową — oprócz plastiku znajdziemy tu także aluminium, co przekłada się na konstrukcję wygodną i trwałą. Na lewym nauszniku znajdują się przyciski odpowiedzialne za wyciszenie mikrofonu i kontrolę głośności.

Na plus Dobre brzmienie zarówno samych słuchawek, jak i mikrofonu

Prosty i estetyczny design

Wygoda użytkowania

Niektóre elementy konstrukcji wykonane z aluminium Na minus Kabel bez oplotu

Kup Corsair HS50 Pro

3. Kingston HyperX Cloud II

Kingston HyperX Cloud II

Złącze: minijack 3,5 mm / USB-A

minijack 3,5 mm / USB-A Budowa: zamknięte

zamknięte Pasmo przenoszenia słuchawek: 15 – 25000 Hz

15 – 25000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 50 – 18000 Hz

50 – 18000 Hz Impedancja: 60 Om

60 Om Czułość słuchawek: 98 dB

98 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Odłączany kabel: nie

nie Długość kabla: 1 m

1 m Materiał nauszników: skóra ekologiczna

skóra ekologiczna Cena ~ 350 zł

Kingston HyperX Cloud II to bardzo dobrze znany model wśród graczy, który doskonale sprawdzi się również jako słuchawki do PS5. Jest to propozycja ze średniej półki cenowej oferująca kilka usprawnień względem budżetowych wariantów. Oprócz standardowego połączenia minijack 3,5 mm istnieje możliwość korzystania z nich poprzez złącze USB-A. Wykonane są z wytrzymałego plastiku i aluminium, a nauszniki otoczone zostały wygodną pianką i skóropodobnym materiałem. Przekłada się to na możliwość zabawy z ulubionymi tytułami przez dłuższy czas bez uczucia dyskomfortu.

Sam headset dobrze przylega do głowy, jednak warto zwrócić uwagę na ten fakt, ponieważ może sprawić to kłopot osobom korzystającym z okularów. Urządzenie charakteryzuje się dobrą jakością dźwięku za sprawą szerszego pasma przenoszenia słuchawek i mikrofonu — dzięki temu będziemy w stanie nie tylko usłyszeć więcej dźwięków, ale też je zarejestrować. Kabel w oplocie jest dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami.

Na plus Dobra jakość dźwięku

Bardzo dobra jakość wykonania

Kabel w oplocie

Możliwość wyboru połączenia między złączem minijack 3,5 mm a USB-A Na minus Dopasowanie słuchawek może być problematyczne dla osób noszących okulary

Kup Kingston HyperX Cloud II

4. Beyerdynamic MMX 150

Beyerdynamic MMX 150

Złącze: minijack 3,5 mm / USB-A

minijack 3,5 mm / USB-A Budowa: zamknięte

zamknięte Pasmo przenoszenia słuchawek: 5 – 30000 Hz

5 – 30000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 5 – 18000 Hz

5 – 18000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 116 dB

116 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Odłączany kabel: tak

tak Długość kabla: 2,4 m

2,4 m Materiał nauszników: pianka, skóra ekologiczna

pianka, skóra ekologiczna Cena: ~ 600 zł

Pniemy się w górę po drabince cenowej — po sprzęcie za około 600 zł mamy prawo wymagać więcej w porównaniu z propozycjami z niższej półki. Słuchawki Beyerdynamic MMX 150 pochwalić się mogą świetną jakością wykonania. Podobnie jak wcześniej opisywane urządzenie, ten model wyprodukowany został z wytrzymałej mieszanki plastików i metali. Sprzęt charakteryzuje się przejrzystym i czystym dźwiękiem o bardzo szerokim zakresie tonalnym, co pozwala czerpać przyjemność z gier każdego gatunku. Odłączany mikrofon przekazuje głos w bardzo przejrzysty sposób bez żadnych zniekształceń. Dodatkowo posiada diodę, która świeci się na czerwono, jeżeli jest wyciszany.

Na jednym z nauszników znajduje się wielofunkcyjny przycisk. Poruszając nim jak zwykłym pokrętłem, kontrolujemy głośność, a wciskając go, wyciszamy komunikację. Po przytrzymaniu uruchamiamy tryb Ambient (dostępny tylko przy połączeniu USB). Funkcja ta pozwala na zbieranie przez headset dźwięków otoczenia i przekazywaniu ich do nas, gdy chcemy chwilowo skupić się na tym, co dzieje się poza grą. Pośród opinii użytkowników znajdziemy negatywne głosy o budowie nauszników — ich konstrukcja sprawia, że słuchawki są dość „płytkie”, a ucho może dotykać pianki chroniącej membranę i pozostałych elementów układu audio. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i zależna od każdego gracza z osobna.

Na plus Bardzo szeroki zakres tonalny

Klarowny i czysty dźwięk

Możliwość wyboru rodzaju połączenia

Odłączany kabel i mikrofon

Dioda wyciszenia mikrofonu Na minus Specyficzna budowa nauszników

Tryb Ambient dostępny tylko przez USB

Kup Beyerdynamic MMX 150

5. SteelSeries Arctis Pro

SteelSeries Arctis Pro

Złącze: minijack 3,5 mm / USB

minijack 3,5 mm / USB Budowa: zamknięte

zamknięte Pasmo przenoszenia słuchawek: 10 – 40000 Hz

10 – 40000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz

100 – 10000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 102 dB

102 dB Mikrofon: tak (nieodłączany, wysuwany)

tak (nieodłączany, wysuwany) Odłączany kabel: tak

tak Długość kabla: 3 m

3 m Materiał nauszników: tkanina oddychająca (Airweave)

tkanina oddychająca (Airweave) Cena: ~ 700 zł

Na samym szczycie listy najlepszych słuchawek przewodowych do PS5 znajdziemy SteelSeries Arctis Pro. Model ten wykonany jest z bardzo wysokiej jakości materiałów, które pozwalają na długie godziny rozgrywki bez uczucia dyskomfortu i świetnie dopasowują się do kształtu głowy, nie powodując przy tym ucisku. Sprzęt oferuje bardzo dobrą jakość dźwięku, a poszczególne częstotliwości są przystosowane odpowiednio do gamingu. Mikrofon zapewnia zadowalającą jakość nagrywanego głosu, a jego końcówka ma wbudowaną diodę powiadamiającą użytkownika o jego wyciszeniu. „Arctisy Pro” oferują zaskakująco dużo możliwości personalizacji od strony wizualnej — zarówno pasek do regulacji ułożenia słuchawek, jak i nakładki po bokach nauszników można wymienić na inne, a kolor podświetlenia bez problemu zmienimy za pomocą dedykowanej aplikacji.

Na jednym z nauszników standardowo znajdują się pokrętło do regulacji głośności oraz przycisk do wyciszania mikrofonu. Dodatkowo oprócz portu do wpięcia kabla mamy wyjście minijack 3,5 mm pozwalające na współdzielenie dźwięku z gry, filmu lub muzyki z innym źródłem zewnętrznym. Model ma możliwość zmiany poszczególnych ustawień poprzez aplikację SteelSeries Engine na PC — zostają one zapisane w pamięci urządzenia i mają zastosowanie podczas gry na konsoli. SteelSeries Arctis Pro to zdecydowanie najlepsze gamingowe słuchawki do PlayStation 5 w tej półce cenowej.

Na plus Bardzo dobra jakość dźwięku

Odłączane kable

Możliwość połączenia za pomocą minijacka 3,5 mm i USB

Dioda wyciszenia mikrofonu

Duże możliwości personalizacji sprzętu Na minus Mikrofon bez możliwości odłączenia

Kup SteelSeries Arctis Pro

Bezprzewodowe słuchawki do PS5 — najlepsze modele

Przyszedł czas na zestawienie dla osób szukających sprzętu bezprzewodowego. Podobnie jak poprzednio, produkty ułożyliśmy według ceny rosnąco, a listę otwierają propozycje od około 400 zł w górę. Dysponując taką kwotą, można zakupić naprawdę przyzwoity headset, wyposażony w niezbędne funkcje i udogodnienia, jednak i tu nie unikniemy pewnych ustępstw. Ranking zamykają produkty za nawet 800 zł, gdzie nie ma miejsca na podobne dylematy jak w przypadku budżetowych słuchawek do PS5 — modele z tej półki cenowej wyprodukowane zostały przy użyciu najwyższej jakości materiałów i oferują najlepszą jakość dźwięku w swojej klasie.

1. Sony Pulse 3D

Sony Pulse 3D

Budowa: zamknięte

zamknięte Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB), przewodowa (minijack 3,5 mm)

radiowa (odbiornik USB), przewodowa (minijack 3,5 mm) Pasmo przenoszenia słuchawek: brak danych

brak danych Pasmo przenoszenia mikrofonu: brak danych

brak danych Impedancja: brak danych

brak danych Czułość słuchawek: brak danych

brak danych Mikrofon: tak (wbudowany przy słuchawce, nieodłączany)

tak (wbudowany przy słuchawce, nieodłączany) Czas pracy na jednym ładowaniu: do 12 godzin

do 12 godzin Port ładowania: USB-C

USB-C Materiał nauszników: skóra ekologiczna

skóra ekologiczna Zasięg: do 10 m

do 10 m Cena: ~ 400 zł

Zaczynamy propozycją prosto od producenta PlayStation 5. Sony Pulse 3D to słuchawki bezprzewodowe do PS5 powstałe specjalnie z myślą o tej konsoli. Mimo wykonania z plastiku oraz elementów gumowych są odpowiednio wytrzymałe, a pianka na nausznikach pokryta skóropodobnym materiałem jest bardzo przyjemna w dotyku. Na lewej słuchawce znajdują się wszystkie przyciski i porty — mamy tu gniazdo ładowania, wejście minijack 3,5 mm (jeśli chcemy podłączyć headset do urządzenia mobilnego lub zestawu PlayStation VR), mikrofon, przycisk wyciszania mikrofonu, kontroler głośności i balansu między czatem głosowym a grą oraz dedykowany przycisk uruchamiający tryb Monitor. Funkcja ta umożliwia usłyszenie własnego głosu, co może być szczególnie przydatne dla osób nagrywających gameplaye lub streamy. Największą wadą Sony Pulse 3D jest jakość rejestrowanego głosu. W przeciwieństwie do większości omawianych w tym zestawieniu modeli moduł mikrofonu został wbudowany w słuchawkę, a więc jest oddalony od ust i nie daje aż tak dobrych rezultatów.

Choć producent nie podał szczegółowej specyfikacji swoich słuchawek, nie ma tutaj powodów, aby martwić się o jakość audio — po negatywnym odzewie użytkowników na temat braku możliwości zmiany ustawień dźwięku, Sony wprowadziło w jednej z aktualizacji możliwość dostosowania poszczególnych częstotliwości do swoich preferencji. Po chwili zabawy w EQ można wydobyć z tego urządzenia naprawdę zadowalające brzmienie. Ogromnym atutem tych słuchawek jest konstrukcja z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu technologii Tempest 3D Audio. Designem idealnie wpasowują się w stylistykę konsoli, co z pewnością przypadnie do gustu osobom przykładającym dużą wagę do wyglądu ich sprzętu. Bateria pozwala na około 12 godzin zabawy. To zdecydowanie solidny wybór za niedużą kwotę.

Na plus Możliwość wprowadzania zmian w ustawieniach dźwięku

Ciekawy wygląd dopasowany do konsoli

Wygoda użytkowania

Niewygórowana cena Na minus Słaba jakość mikrofonu

Słuchawki można wyciszyć jedynie dedykowanym przyciskiem, nie za pomocą kontrolera

Kup Sony Pulse 3D

2. Turtle Beach Stealth 700 Gen 2

Turtle Beach Stealth 700 Gen 2

Budowa: zamknięte

zamknięte Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB) / Bluetooth

radiowa (odbiornik USB) / Bluetooth Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz

20 – 20000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: brak danych

brak danych Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 100 dB

100 dB Mikrofon: tak (nieodłączany)

tak (nieodłączany) Czas pracy na jednym ładowaniu: do 20 godzin

do 20 godzin Port ładowania: USB-C

USB-C Materiał nauszników: skóra ekologiczna

skóra ekologiczna Zasięg: do 10 m

do 10 m Cena: ~ 650 zł

Następna propozycja to Turtle Beach Stealth 700 Gen 2. Co otrzymujemy względem poprzedniej rekomendacji za dodatkowe 200 zł? Przede wszystkim wyższą jakość użytych materiałów, które dają lepsze wrażenia z użytkowania sprzętu. Konstrukcja wykonana jest z plastiku i metalowych elementów łączących. Nauszniki pokryte syntetyczną skórą są wygodne, a dodatkowo wymienialne. Mikrofon daje zadziwiająco dobre rezultaty jak na headset przeznaczony do gamingu, co oznacza, że komunikacja z innymi graczami nie będzie problematyczna. Jakość dźwięku również powinna zadowolić zdecydowaną większość użytkowników. Istnieje dodatkowa możliwość dostosowania ustawień do swoich preferencji za pomocą aplikacji Audio Hub dostępnej na systemy Android i iOS.

Również w tym modelu słuchawek mamy szybki dostęp do wielu funkcji. Otrzymujemy możliwość regulacji głośności w grze, a także przycisk zasilania i parowania urządzenia. Oprócz tych udogodnień mamy do dyspozycji dodatkowe pokrętło, które z poziomu aplikacji możemy zaprogramować, aby kontrolowało wybraną funkcję. Poza tym obecny jest również przycisk Mode, którego także można dowolnie ustawić. Bateria w tym modelu pozwala nawet na 20 godzin użytkowania.

Na plus Dobra jakość dźwięku

Bardzo dobry mikrofon

Dobra jakość wykonania

Dedykowana aplikacja sterująca Audio Hub

Programowalne przyciski

Wytrzymała bateria Na minus Nieodłączany mikrofon

Kup Turtle Beach Stealth 700 Gen 2

3. Razer Blackshark V2 Pro

Razer Blackshark V2 Pro

Budowa: zamknięte

zamknięte Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB), przewodowa (minijack 3,5 mm lub USB)

radiowa (odbiornik USB), przewodowa (minijack 3,5 mm lub USB) Pasmo przenoszenia słuchawek: 12 – 28000 Hz

12 – 28000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz

100 – 10000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 100 dB

100 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Czas pracy na jednym ładowaniu: do 24 godzin

do 24 godzin Port ładowania: micro-USB

micro-USB Materiał nauszników: tkanina

tkanina Zasięg: do 10 m

do 10 m Cena: ~ 650 zł

Razer Blackshark V2 Pro to słuchawki bardzo solidne, a ich zamknięta budowa wyróżnia je spośród innych modeli zaskakująco dobrą izolacją od dźwięków otoczenia. Wykonane są głównie z matowego plastiku z metalowymi elementami konstrukcyjnymi, a pałąk i nauszniki zostały pokryte materiałem zaprojektowanym tak, aby dobrze odprowadzać ciepło. Bez problemu powinny dopasować się do każdego kształtu głowy i nie sprawią dyskomfortu przy długich sesjach rozgrywki. Słuchawki zaprojektowane są w sposób bardzo prosty i minimalistyczny. Miłą odmianą jest bardzo duże i wyraźnie wyczuwalne pokrętło regulacji głośności umieszczone na jednej ze słuchawek. Poniżej znaleźć można wejście minijack 3,5 mm, port ładowania, przycisk zasilania oraz ten wyciszający mikrofon.

Urządzenie osiąga świetne wyniki pracy na jednym ładowaniu, oscylujące w okolicach 24 godzin; pełne naładowanie baterii nie zajmie więcej niż 3 godziny. Dodatkowy atut to możliwość używania headsetu podczas ładowania. Odłączany mikrofon wyposażony w technologię redukcji szumów daje bardzo dobre efekty, a dźwięk wydobywający się z urządzenia jest przejrzysty i wyraźny. To wszystko łączy się w bardzo spójną całość, a takie słuchawki do PS5 z pewnością zadowolą ich właściciela.

Na plus Dobra jakość dźwięku

Świetna izolacja

Dobrze odprowadzają ciepło

Prosty design

Bardzo dobra bateria Na minus Brak modułu Bluetooth

Port micro-USB zamiast USB-C

Kup Razer Blackshark V2 Pro

4. SteelSeries Arctis 7P+

SteelSeries Arctis 7P+

Budowa: zamknięte

zamknięte Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB-C), przewodowa (minijack 3,5 mm)

radiowa (odbiornik USB-C), przewodowa (minijack 3,5 mm) Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz

20 – 20000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 6500 Hz

100 – 6500 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 98 dB

98 dB Mikrofon: tak (wysuwany)

tak (wysuwany) Czas pracy na jednym ładowaniu: do 30 godzin

do 30 godzin Port ładowania: USB-C

USB-C Materiał nauszników: tkanina oddychająca (Airweave)

tkanina oddychająca (Airweave) Zasięg: do 12 m

do 12 m Cena: ~ 750 zł

Następna propozycja to kolejny model producenta SteelSeries. Model Arctis 7P+ to wysokiej klasy headset dedykowany wymagającym graczom. Tak jak w opisywanym wyżej przewodowym modelu Arctis Pro, mamy tu do czynienia z bardzo podobną konstrukcją — plastikowe oraz aluminiowe elementy są wytrzymałe, a słuchawki dobrze leżą na użytkowniku, dopasowując się do kształtu głowy. W przypadku tych konkretnych słuchawek przyciski i porty rozłożone są po dwóch stronach — po lewej znajdziemy funkcję wyciszania mikrofonu, regulację głośności, złącze minijack 3,5 mm do współdzielenia dźwięku oraz gniazdo ładowania USB-C. Po prawej stronie zaś znajduje się pokrętło do balansu między głośnością gry a czatu oraz przycisk zasilania.

Dźwięk jest bardzo dobrej jakości i nie będzie to kwestia, o którą trzeba się martwić przy zakupie tego modelu. Głos zbierany przez mikrofon jest przeciętny — w tej cenie można oczekiwać lepszego efektu. Bateria starcza nawet na 30 godzin użytkowania, a szybkie ładowanie pozwoli w 15 minut wydłużyć czas gry o 3 godziny. Model ten został kolorystycznie dopasowany do konsoli PS5, co powinno ucieszyć osoby lubiące spójność w swoim pokoju gamingowym. Jest to bardzo uniwersalny headset, który spełni wymagania większości graczy.

Na plus Bardzo dobra jakość dźwięku

Świetna jakość wykonania

Bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu

Szybkie ładowanie

Kolorystyczne dopasowanie do PS5

Dedykowana aplikacja SteelSeries Engine Na minus Odbiornik na USB-C jest dość szeroki, co może zasłaniać sąsiednie porty — producent dodaje jednak przedłużacz

Mikrofon przeciętnej jakości

Brak modułu Bluetooth

Kup SteelSeries Arctis 7P+

5. Logitech G Pro X Lightspeed

Logitech G Pro X Lightspeed

Budowa: zamknięte

zamknięte Możliwość transmisji: radiowa (odbiornik USB)

radiowa (odbiornik USB) Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 – 20000 Hz

20 – 20000 Hz Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 – 10000 Hz

100 – 10000 Hz Impedancja: 32 Om

32 Om Czułość słuchawek: 92 dB

92 dB Mikrofon: tak (odłączany)

tak (odłączany) Czas pracy na jednym ładowaniu: do 25 godzin

do 25 godzin Port ładowania: USB-C

USB-C Materiał nauszników: skóra ekologiczna / welur

skóra ekologiczna / welur Zasięg: do 15 m

do 15 m Cena: ~ 800 zł

Dochodzimy do szczytu cenowego naszych propozycji bezprzewodowych słuchawek do PS5 — Logitech G Pro X Lightspeed. Za cenę 800 zł nie powinniśmy spodziewać się kompromisów i faktycznie tak jest. Konstrukcja powstała z bardzo dobrej jakości plastiku i aluminiowych elementów, a części wchodzące w kontakt z użytkownikiem pokryte są materiałem imitującym skórę. Miłym dodatkiem do zestawu jest torebka na przechowywanie słuchawek oraz para welurowych nauszników, na które można wymienić te z eko skóry. Mimo większej wagi względem wielu innych modeli wcale nie jest to wada — wiemy, że mamy do czynienia z wytrzymałym sprzętem wysokiej klasy. Wszystkie guziki i złącza zlokalizowane są na lewym nauszniku. Mamy tutaj port ładowania, przycisk zasilania, kontrolę głośności i wyciszenie mikrofonu.

Dźwięk, jak można się spodziewać po tej klasie słuchawek, jest świetnej jakości. Nie mamy tu do czynienia z przesadną ilością niskich tonów, a wszystkie odgłosy są czyste bez konieczności zmian w ustawieniach. Bateria ma dużą pojemność i pozwala na około 25 godzin ciągłego użytkowania. Te wszystkie atuty składają się na stwierdzenie, że Logitech G Pro X Lightspeed to najlepsze słuchawki do PS5 dostępne w cenie do 800 zł.

Na plus Świetna jakość dźwięku

Dodatkowa para nauszników

Torebka na przechowywanie słuchawek

Bardzo solidna i wytrzymała konstrukcja

Długi czas pracy na baterii Na minus Mikrofon co najwyżej średniej jakości — przynajmniej jak na tę półkę cenową

Kup Logitech G Pro X Lightspeed

Najlepsze słuchawki do PS5 — podsumowanie

Tak oto prezentuje się ranking 10 najlepszych słuchawek do PS5. Przedstawiliśmy szeroką gamę modeli w kilku półkach cenowych z podziałem na przewodowe i bezprzewodowe, co pozwoli każdemu znaleźć odpowiedni produkt dla siebie. Wybór nie jest prosty, ale mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam podjąć decyzję.

Przeczytaj też: Kierownice do PS5 — najlepsze modele

A jakiego headsetu Wy używacie podczas zmagań w grach na PlayStation 5? Jeśli macie swoje propozycje najlepszych słuchawek do PS5, koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać?

Wybór słuchawek idealnie dopasowanych do potrzeb to niełatwe zadanie. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze? Które parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model? Zapraszamy do lektury.

Wydawałoby się, że podjęcie decyzji, że mają to być słuchawki bezprzewodowe i douszne, ułatwia sprawę. Niestety to tylko połowa sukcesu. Pozostaje kwestia wyboru odpowiedniego modelu. Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze? Które parametry warto wziąć pod uwagę, wybierając konkretny model?

Słuchawki bezprzewodowe douszne - dlaczego warto je kupić?

Słuchawki douszne to takie, które wkłada się do wnętrza małżowiny. Jaka jest ich przewaga nad tradycyjnymi modelami na pałąku? Przede wszystkim niewielka waga i mały, kompaktowy rozmiar. To właśnie te dwie cechy powodują, że takie słuchawki są praktyczne. Nie trzeba się martwić o to, czy zmieszczą się pod czapką albo czy znajdzie się dla nich miejsce w torbie podróżnej. Są na tyle małe, że ich transport i przechowywanie nie powinny sprawiać problemów. Słuchawki, które są jednocześnie douszne i bezprzewodowe to najlepsza opcja z możliwych. Nie dość, że są małe, to jeszcze nie trzeba przejmować się plątającymi się kablami. Takie słuchawki to doskonały wybór do wszelkiego rodzaju aktywności: biegania, ćwiczeń na siłowni, jazdy na rowerze, ale też świetna opcja w podróży czy w pracy.

Jak wybrać słuchawki douszne?

Szukając słuchawek dousznych, na początku należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech, jakie powinny mieć. Jedna z najważniejszych to waga – im mniejsza, tym lepiej. Im słuchawki będą cięższe, tym komfort korzystania z nich będzie mniejszy. Najlepiej wybrać model z silikonowymi nakładkami. To udogodnienie, które sprawi, że słuchawki nie będą wypadać i wysuwać się z uszu np. podczas treningu. Słuchawki przeznaczone do słuchania na zewnątrz powinny posiadać odpowiednią klasę wytrzymałości. To spowoduje, że będą odporne na działanie wilgoci i pyłu. Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, warto wziąć pod uwagę, że będą łączyć się z urządzeniami za pośrednictwem technologii Bluetooth. Niestety, nie wszystkie urządzenia obsługują łączność bezprzewodową, np. gramofony czy starsze modele komputerów. Warto być przygotowanym na taką okoliczność i wybrać model słuchawek z wejściem jack, do którego, gdy zajdzie taka potrzeba, można podłączyć kabel.

Słuchawki bezprzewodowe douszne - jakie funkcje powinny posiadać?

Żeby słuchanie muzyki na słuchawkach bezprzewodowych dousznych było w pełni komfortowe, należy wybrać model z konkretnymi funkcjami i udogodnieniami. Jakimi?

Wytrzymała bateria

Słuchawki często zabieramy ze sobą w podróż. W trasie, nie zawsze jest jak naładować sprzęt, dlatego najlepiej wybrać słuchawki o pojemnej baterii, która pozwoli na słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin.

Szybkie ładowanie

Nikt nie lubi tracić czasu na ładowanie urządzeń. Możliwość szybkiego ładowania sprawi, że nawet gdy musisz zaraz wyjść z domu, a bateria jest na wyczerpaniu, zdążysz podładować urządzenia, by móc nadal z niego korzystać. Już 10 minut ładowania pozwoli na 60 minut odtwarzania dźwięków.

Intuicyjna obsługa

Słuchawki bezprzewodowe douszne Sony można obsługiwać jednym dotknięciem. Zatem zmiana poziomu głośności czy wznowienie lub wstrzymanie odtwarzania to czynności, które nie powinny nikomu sprawić problemu.

Wodoodporność

Poziom ochrony co najmniej na poziomie IPX4 sprawi, że słuchawki nie ulegną uszkodzeniu podczas ulewy czy pod prysznicem.

Redukcja hałasu

Jeśli potrzebujesz zupełnie odciąć się od rozpraszających dźwięków otoczenia, np. w pracy lub podczas słuchania audiobooka w tramwaju, wybierz słuchawki z redukcją hałasu. Takie słuchawki świetnie radzą sobie ze zbieraniem np. odgłosów z ulicy i nie pozwalają im dotrzeć do twoich uszu.

Adaptive Sound Control

Adaptive Sound Control to funkcja, która jest w stanie wykryć, co w danym momencie robi słuchacz i na tej podstawie dopasować poziom dźwięków z otoczenia.

Asystent głosowy

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by w smartfonie włączył się asystent głosowy. Z jego pomocą można zadzwonić do wybranej osoby, wstrzymać odtwarzanie muzyki lub uzyskać wskazówki dojazdu.

Wbudowany mikrofon

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi można nie tylko korzystać z asystenta głosowego, ale też w wygodny sposób odbierać i wykonywać połączenia.

Słuchawki bezprzewodowe douszne, które posiadają wymienione wyżej funkcje, można znaleźć tutaj.

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne będą najlepsze?

Wiadomo już, jakie cechy i funkcje powinny posiadać słuchawki bezprzewodowe douszne. Zatem pozostaje już tylko kwestia wyboru konkretnego modelu. Poniżej kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

WI-C310

To słuchawki, które stylowo się prezentują, a jeszcze lepiej odtwarzają dźwięki. Niezależnie od tego, czy akurat jest odtwarzana muzyka klasyczna, czy album metalowy, przetwornik akustyczny 9 mm zadba o to, by brzmienie było dynamiczne, z głębokimi basami i czystymi wysokimi tonami. Słuchawki mają pojemny akumulator, który pozwala na 15 h słuchania muzyki. Ich lekka konstrukcja została w pełni dopasowana do tego, by korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne.

WI-XB400

WI-XB400 to najlepszy wybór dla tych, którzy cenią sobie najwyższą jakość dźwięku. Słuchawki zostały wyposażone w system Extra BASS™, który wzmacnia niskie częstotliwości, zachowując przy tym czystość brzmienia utworów. Pojemny akumulator wystarcza na 15 h słuchania dźwięków. Model został wyposażony w funkcję szybkiego ładowania, dlatego można błyskawicznie uzupełnić akumulator. Słuchawki mają wbudowany mikrofon, który pozwala na prowadzenie rozmów bez użycia rąk i połączenie z asystentem głosowym.

WI-1000XM2

Te słuchawki bezprzewodowe douszne to prawdziwy majstersztyk. Mają system redukcji hałasu oraz system Digital Sound Enhancement Engine. Pierwszy pozwala bez reszty zatracić się w odtwarzanym dźwięku. Drugi natomiast powoduje, że słuchawki emitują dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Nic więc dziwnego, że słuchanie muzyki na tych słuchawkach to czysta przyjemność. Słuchawki mają wbudowany mikrofon i można nimi sterować za pomocą intuicyjnie rozmieszczonych przycisków, co zdecydowanie ułatwia użytkowanie.