głośniki na bluetooth, wi-fi
Głośniki bezprzewodowe sprawdzą się świetnie na imprezie w plenerze, w podróży, ale też w domu, czy w pracy. Tak naprawdę możesz zabrać go ze sobą wszędzie! Wiele dostępnych modeli ma możliwość przesyłania dźwięku zarówno bezprzewodowo (głośnik na Bluetooth i NFC), jak i za pomocą kabla audio .
Głośnik bezprzewodowy , przenośny i mobilny – z pewnością znasz te określenia. Nazw jest wiele, jednak idea pozostaje jedna – możliwość cieszenia się muzyką w dowolnym miejscu!
Bluetooth jest najpopularniejszym sposobem połączenia bezprzewodowego ze względu na swój duży zasięg. Wystarczy, że z głośnikiem bezprzewodowym sparujesz swoje urządzenie mobilne (takie jak np. telefon, tablet czy laptop) i możesz przesłać dźwięk niekiedy nawet na odległość ponad 30 metrów.
Możesz zdecydować się też na NFC, czyli komunikację bliskiego zasięgu. Działa na odległość wynoszącą maksimum 20 cm, jednak ta technologia pod względem parowania jest prostsza w obsłudze niż Bluetooth.
A może głośnik bezprzewodowy wi-fi? Głośniki wi-fi umożliwiają połączenie z innymi głośnikami, a także z serwisami internetowymi. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Za pomocą wi-fi wyślesz muzykę w lepszej jakości (bez kompresji) i na jeszcze większy dystans niż w przypadku Bluetooth. Co więcej, głośnik wi-fi najczęściej ma też wbudowany Bluetooth.
Głośniki bezprzewodowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Oczywiście przy wyborze głośnika bezprzewodowego należy kierować się przede wszystkim jakością dźwięku. Wybieraj urządzenia o większej mocy, choć nie musi się to wiązać z dużymi rozmiarami. Nawet mały głośnik Bluetooth potrafi obecnie zaskoczyć bardzo dobrą jakością dźwięku i głośnością – jest nieporównywalna z tymi wbudowanymi w smartfonie i tablecie. Jeśli sprzęt będzie używany głównie w jednym miejscu lub zależy Ci na potężnej mocy dźwięku, to możesz zdecydować się na większy model. Jednak często wygodniejszym i bardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest mały głośnik bezprzewodowy przenośny o niedużych gabarytach.
Głośnik bezprzewodowy może mieć mnóstwo dodatkowych funkcji
Pamiętaj też, że warto wybierać głośniki bezprzewodowe z mocną baterią lub akumulatorem. W ten sposób będziesz mieć możliwość słuchania muzyki przez dłuższy czas. Ciągłe ładowanie jest kłopotliwe, a w niektórych okolicznościach wręcz niemożliwe. Jeżeli zamierzasz korzystać z głośnika często i intensywnie, zwróć uwagę na czas pracy i ładowania urządzenia.
Weź pod uwagę również warunki użytkowania. Część głośników przenośnych jest odporna na upuszczenie, zabezpieczona przed pyłem, a nawet wodoodporna. Dla innych modeli deszcz, czy też zachlapanie mogą stanowić problem. Zwróć też uwagę na skalę szczelności sprzętu.
Głośniki bezprzewodowe mogą mieć mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak odtwarzacz MP3, radio, czytnik kart, zegar, budzik, sterowanie głosem, czy podświetlanie LED. Niektóre modele mogą nawet służyć jako powerbank! W naszym asortymencie posiadamy głośniki bezprzewodowe od najlepszych producentów, tak jak np.: Quadral, Klipsch, czy Onkyo.
Zapraszamy również do sprawdzenia pełnej oferty naszych kolumn głośnikowych, sprzętu stereo, czy kina domowego!
Głośnik karaoke z mikrofonem: ile kosztuje, jaki kupić?
Czym się kierować przy wyborze głośnika karaoke?
Zanim kupisz głośnik karaoke, musisz wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim warto zastanowić się jak często i w jakich warunkach najczęściej będziesz z niego korzystać. Czy w miejscu, gdzie będzie wykorzystywany jest możliwość podłączenia do prądu, czy jako zasilanie musisz wziąć uwzględnić tylko wbudowany akumulator? To, gdzie będziesz wykorzystywać głośnik karaoke warunkuje także dobór mocy urządzenia. Do niewielkich pomieszczeń wystarczą przenośne aktywne głośniki do 10 W. Na dużych przestrzeniach i na zewnątrz warto zastosować kolumny dysponujące wyższą mocą. Głośnik do karaoke na Bluetooth powinien posiadać także funkcję regulacji zakresu niskich i wysokich tonów, a także zestaw przetworników, które zapewnią doskonałe brzmienie Twojej ulubionej muzyki.
Głośnik karaoke z mikrofonem przewodowym czy bezprzewodowym?
Czym byłby głośnik do karaoke bez mikrofonu? Impreza z karaoke to muzyka i śpiew, dlatego idealny głośnik do karaoke powinien być wyposażony w mikrofon. Na rynku występują konstrukcje z mikrofonem bezprzewodowym np. Głośnik Bluetooth Music Box Ultra oraz urządzenia nie posiadające na wyposażeniu mikrofonu. W zależności od potrzeb jeśli sprzęt power audio, który chcesz kupić będzie sporadycznie wykorzystywany do karaoke, nie musisz inwestować w taki, który posiada mikrofon. Pamiętaj jednak, by wybierać urządzenia wyposażone w wejście mikrofonowe. To na wypadek gdybyś jednak zmienił zdanie. Dzięki temu bez problemu w razie potrzeby będziesz mógł dokupić i podłączyć mikrofon dynamiczny (przewodowy) zamieniając głośnik w zestaw karaoke. Taki sprzęt z mikrofonem przyda Ci się także w czasie innych wystąpień czy prezentacji.
Głośnik karaoke na dwa mikrofony - czy warto?
Fani karaoke z pewnością docenią głośniki, które posiadają w zestawie zarówno mikrofon bezprzewodowy, jak też wejście mikrofonowe. Wówczas zabawa staje się jeszcze ciekawsza, bo występować mogą duety. A nawet trzy osoby, gdy kupisz np. Music Box Ultra lub Stage One, czyli sprzęt wyposażony dodatkowo w dwa gniazda do podpięcia mikrofonów dynamicznych jack 6,3 mm lub jak w przypadku modelu KM1710 wyposażonych w dwa mikrofony bezprzewodowe oraz jedno wejście na mikrofon przewodowy. Taki głośnik karaoke z dwoma mikrofonami bezprzewodowymi daje więcej swobody scenicznej.
Głośnik z mikrofonem do karaoke musi dawać radość, zatem zwiększenie liczby mikrofonów może tę zabawę potęgować. Choć z jakością śpiewu w czasie karaoke bywa różnie, to jednak warto też zwrócić uwagę na jakość mikrofonów, a zwłaszcza ich dynamikę i barwę.
Jakie głośniki kupić?
Odpowiednie głośniki potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o jakość dźwięku odtwarzanego w Twoich własnych czterech ścianach. Jakie jednak głośniki wybrać, aby spełniały wszystkie Twoje oczekiwania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu.
Rodzaje głośników
Na rynku znajdziemy różne rodzaje głośników, a każdy z nich będzie charakteryzował się nieco innymi parametrami i funkcjami. Obecnie najpopularniejsze są głośniki bezprzewodowe. Ich ogromną zaletą jest brak kabli, co pozwala na znacznie większą mobilność.
Do łączności bezprzewodowej mogą wykorzystywać zarówno moduł Bluetooth, jak i sieć WiFi, dzięki czemu możesz z nich korzystać praktycznie wszędzie. Warto jednak pamiętać, aby przy zakupie takiego głośnika zwrócić uwagę na jego wielkość i ciężar, aby zabieranie go na różnego rodzaju wyjazdy nie okazało się uciążliwe. Ważna jest również ich wytrzymałość, na przykład wodoodporność, która pozwala na korzystanie z głośnika na plaży czy na imprezach plenerowych nad wodą lub basenem.
Jeśli zależy Ci zaś na nieco większej wszechstronności, to najlepszym wyborem będą klasyczne głośniki do komputera. W większości przypadków są to głośniki przewodowe, co zapewnia stabilne połączenie i wysoką jakość dźwięku. W roli głośników komputerowych świetnie sprawdzą się kompaktowe głośniki podstawkowe, które będą idealna między innymi do oglądania filmów lub słuchania muzyki.
Możesz także zdecydować się na nieco bardziej profesjonalne rozwiązanie, jakim jest kino domowe. Sprzęt do kina domowego to najczęściej głośniki typu 5.1, 6.1 czy nawet 7.1. Tego typu głośniki świetnie radzą sobie z dźwiękiem przestrzennym, co sprawia, że oglądanie filmów z ich udziałem to doznania niemal kinowe.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Zastanawiając się nad zakupem głośników, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Ważny jest między innymi rodzaj przewodów, ponieważ jak już wspominaliśmy wcześniej – modele przewodowe gwarantują lepszą jakość dźwięki, natomiast bezprzewodowe są znacznie praktyczniejsze i bardziej mobilne.
Istotnym parametrem jest skuteczność i moc RMS głośników, które wyrażane są w decybelach. Im wyższe są obie te wartości, tym głośniejszy będzie Twój sprzęt. Zwróć także uwagę na kwestie takie jak wyrażane w hercach pasmo przenoszenia, czy pokrętła służące nie tylko do zmiany głośności, ale również do regulacji poziomu natężenia konkretnych częstotliwości. Duży wybór sprzętu tego rodzaju znajdziesz na https://natemataudio.pl/.
Zdj. główne: Habib