Home > Inteligentny Głośnik > Dobre głośniki do TV i komputera. Jakie najlepiej kupić? Poradnik i RANKING na Mtechan.net 2022

Dobre głośniki do TV i komputera. Jakie najlepiej kupić? Poradnik i RANKING na Mtechan.net 2022

Sharing is caring!

Jakie bezprzewodowe słuchawki i głośniki bluetooth wybrać?

Stosowanie słuchawek oraz głośników bezprzewodowych to przede wszystkim bardzo duża wygoda. Można zabrać je ze sobą wszędzie i w dowolnej chwili sparować z innym urządzeniem w celu załączenia ulubionej muzyki. Jako, że ich wybór jest bardzo duży, należałoby się zastanowić, jak wybrać słuchawki i głośniki bluetooth.

Co to jest bluetooth?

Zanim zaczniesz sprawdzać, jak wybrać słuchawki i głośniki bluetooth musisz wiedzieć, na czym polega ta technologia. Otóż bluetooth to technologia pozwalająca na bezprzewodową wymianę danych na krótkich dystansach.

Za pomocą sieci bluetooth można połączyć jednocześnie nawet kilka urządzeń. A w zależności od tego, jaki jest zasięg adapterów bluetooth, sprzęty mogą znajdować się od siebie w różnych odległościach.

Aby połączyć ze sobą dwa urządzenia, np. słuchawki i telefon, należy je sparować. A to, w jaki sposób należy to zrobić, trzeba sprawdzać na instrukcji sprzętu, ponieważ producenci mogą stosować różne metody.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Chociaż jeszcze jakiś czas temu słuchawki bluetooth były bardzo drogie, dziś to koszt kilkudziesięciu złotych. Dzięki temu, że nie posiadają kabli, są o wiele bardziej wygodne, a urządzenie na którym załączana jest muzyka, może znajdować się nawet na drugim końcu mieszkania. Doskonale sprawdzą się także podczas dłuższych podróży. Tylko na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Na pewno musisz wziąć pod uwagę zasięg działania. Im większy, tym lepiej, ponieważ nigdy nie wiesz, w jakiej sytuacji mogą Ci się słuchawki bluetooth przydać.

Istotny jest również czas pracy oraz sposób zasilania. Słuchawki mogą posiadać wbudowany akumulator, który ładuje się poprzez zwykły kabel USB lub być zasilane na baterię. Optymalny czas pracy słuchawek wyposażonych w akumulator powinien wynosić nie mniej niż 4 godziny. Natomiast słuchawki na baterię, choć pozornie mniej opłacalne, sprawdzą się, gdy często podróżujesz. Wtedy wystarczy wymienić w nich baterię.

Bezprzewodowe słuchawki mogą mieć też wmontowany mikrofon. Dzięki temu można prowadzić w nich rozmowy telefoniczne czy rozmowy przez komputer.

A jaka jest ich największa wada? Jakość dźwięku. Większość plików muzycznych tworzonych jest w formacie stratnym, np. MP3. A technologia bluetooth dodatkowo kompresuje nadawany i dobierany sygnał, dlatego jakość słuchanej muzyki pogarsza się.

Najlepsze głośniki bezprzewodowe

Bezprzewodowe głośniki zyskują coraz większą popularność. Choć często są niewielkich rozmiarów, to zaskakują głośnością oraz jakością dźwięku. I sprawdzą się nie tylko w domu, ale i w ogródku podczas grillowania czy na szalonym, wakacyjnym wyjeździe.

Podczas wyboru bezprzewodowych głośników należy zwrócić uwagę na ich moc – im będzie większa, tym głośniej będzie można słuchać muzyki. Niektóre głośniki posiadają również subwoofer, który generuje niskie tony.

Tak jak w przypadku słuchawek bluetooth, ważny jest czas pracy oraz sposób zasilania. Trzeba sprawdzić, jak długo głośniki będą pracować. Jeśli chodzi o zasilanie, to zdecydowana większość jest wyposażona w akumulator, który ładuje się przez port USB.

W tym wypadku istotna jest również wytrzymałość obudowy głośnika. Obudowa musi być trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne i co byłoby wskazane - wodoodporna.

Istotny jest także rozmiar głośników. Powinny być nieduże, poręczne i mieścić się bez problemu do torby, czy do plecaka. Obecnie najpopularniejsze są malutkie głośniki JBL Go, które mają szerokie zastosowanie.

Głośniki bluetooth należy oczywiście sparować z wybranym urządzeniem. Jednak większość urządzeń pozwala jedynie na ustawianie głośności dźwięku, nie można natomiast bezpośrednio na głośniku przełączać muzyki – trzeba do tego użyć telefonu lub tabletu. Dlatego czasami lepiej jest dopłacić i kupić sprzęt, który posiada takie funkcje.

Średni koszt zakupu dobrej jakości słuchawek czy głośników to ok. 100 zł. A komfort użytkowania jest zdecydowanie wart tej kwoty. Dlatego jeśli masz dość kabli w swoim domu, przejrzyj oferty tych sprzętów. Pamiętaj, że zawsze możesz też zamówić używane głośniki i słuchawki, które będą lepszej jakości i w korzystnej cenie.

Jakie głośniki na WiFi? Ranking 5 najlepszych modeli.

Kilka lat temu wybór głośników ograniczał się do przewodowych konstrukcji oraz pojedynczych sztuk wykorzystujących moduł Bluetooth. Te jednak dedykowane były dla smartfonów lub innych urządzeń mobilnych.

Ranking 5 głośników na WiFi

Enable JavaScript to use widget

Obecnie głośniki przewodowe musiały odstąpić znaczną część rynku głośnikom funkcjonującym, dzięki interfejsowi sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Tego typu głośniki stają się obecnie sprzedażowym hitem. Ich funkcjonalność znacznie przewyższa klasyczne, przewodowe głośniki, a jakość dźwięku stoi na podobnym poziomie.

Wyposażając pokój lub cały dom w głośniki pracujące dzięki lokalnej sieci Wi-Fi unikniemy plątaniny kabli i nie zaburzymy estetyki mieszkania. Poza tym będziemy mogli w prosty sposób ustawić ulubioną muzykę z dowolnego źródła- komputera, smartfona, tabletu, dysku sieciowego lub internetu, a także określić, czy w poszczególnych pokojach ma grać inna, czy taka sama muzyka.

Na co zwrócić uwagę kupując głośniki na Wi-Fi?

Przede wszystkim warto zorientować się, czy dany głośnik będzie kompatybilny ze wszystkimi posiadanymi przez nas urządzeniami. Jeżeli mamy smartfon lub tablet stojący na systemie Android, należy kupić głośnik z dedykowaną aplikacją kompatybilną z systemem naszych urządzeń.

O ile większość głośników Wi-Fi będzie współgrała z systemami od Microsoftu i Google, o tyle problemy mogą zacząć się ze sprzętami od Apple, gdzie firma dosyć hermetycznie podchodzi do kompatybilności własnego systemu i urządzeń.

Kupując głośniki warto wybrać sprzęty tego samego producenta, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będą ze sobą kompatybilne. W ten sposób bez problemu puścimy tę samą muzykę z każdego głośnika, a także łatwiej będzie nam nimi zarządzać przez dedykowane programy i aplikacje.

Wybierając głośnik warto spojrzeć na obsługiwane interfejsy oraz portale streamingowe. O ile większość głośników odtworzy nam muzykę z dysku sieciowego, komputera lub smartfona, o tyle nie wszystkie będą współpracowały z serwisem Spotify, iTunes lub Deezer.

Moc głośników

Głośniki pracujące w sieci bezprzewodowej charakteryzują się bardzo różnymi mocami. Mniejsze, pojedyncze konstrukcje pozwolą wygenerować dźwięk stereo. Poza tym łącząc pojedyncze głośniki, uzyskamy dobrej klasy dźwięk przestrzenny. Najdroższe konstrukcje z powodzeniem będą mogły zastąpić wieże Hi-Fi.

Zwykle głośniki na Wi-Fi odznaczają się mocą na poziomie 10- 30 watów. Większe konstrukcje będą pobierały więcej mocy, a tym samym grały głośniej. Na rynku istnieją również głośniki Wi-Fi o mocy powyżej 50 W. Tego typu urządzenia są dosyć sporych rozmiarów oraz wymagają zasilania z gniazd sieciowych.

Zasilanie

Głośniki Wi-Fi mogą być zasilane trzema różnymi interfejsami- z gniazdka 220 V, przez port USB z komputera, lub przez wbudowany akumulator.

Głośniki wpinane do gniazd sieciowych mogą pobierać więcej mocy, z reguły są to większe konstrukcje oferujące dźwięk wysokiej klasy. Ich jedynym minusem jest mniejsza funkcjonalność i mobilność. Muszą pracować w otoczeniu gniazdka i nie weźmiemy ich ze sobą na piknik lub imprezę w plenerze. Idealnie sprawdzają się w domu, na działce i wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.

Głośniki wpinane w port USB z reguły wykorzystywane są jako głośniki komputerowe. Poza tym można je wpiąć do smartfonów, tabletów lub innych przenośnych urządzeń. Ich moce są bardzo różne, a dźwięk to najczęściej zwykłe stereo.

Konstrukcje zasilane z własnych akumulatorów są najbardziej mobilne. Wybierając ten typ zasilania, należy liczyć się z ograniczonym czasem pracy głośników. Poza tym im większą mocą dysponują, tym czas pracy na akumulatorze ulega skróceniu. Dlatego należy rozważnie wybierać moc lub zaopatrzyć się w pojemny powerbank, wydłużający czas ich pracy.

Czas pracy na baterii

Wybierając głośniki zasilane bezprzewodowo, koniecznie należy uwzględnić czas ich pracy. Zwykle głośniki Wi-Fi pracujące na akumulatorkach mogą swobodnie odtwarzać muzykę od 4 do nawet 12 godzin. Czas uzależniony jest od ich mocy oraz pojemności baterii.

Złącza i interfejsy głośników

Przenośne głośniki wyposażone są w najpopularniejsze porty, umożliwiające wpięcie ich do większości mobilnych urządzeń. Im więcej interfejsów w głośnikach, tym większa będzie ich kompatybilność.

Najpopularniejszym portem w każdym urządzeniu audio jest port 3.5 mm jack. Dzięki niemu wepniemy głośnik do smartfona, tabletu, komputera i wielu innych urządzeń. Kolejnym równie popularnym portem przewodowym jest USB, mini USB lu micro USB. Za ich pomocą odtworzymy muzykę z mobilnych urządzeń i komputera, ale również podładujemy baterię w naszym głośniku. Niektóre sprzęty wyposażone są również w sloty na karty pamięci oraz gniazda AUX.

Dodatkowe funkcje głośników Wi-Fi

Im więcej dodatkowych funkcji w głośnikach, tym lepiej. Nie należy jednak na siłę wybierać sprzętów oferujących mnóstwo opcji, których nie będziemy później używać. Kupując głośnik warto dokładnie określić swoje potrzeby.

Przydatnymi dodatkami będą na pewno radio FM oraz ekran LCD, wyświetlający zaprogramowane informacje bezpośrednio na głośniku, takie jak bieżący utwór, czy stan naładowania akumulatora. Poza tym często producenci dorzucają wbudowany mikrofon oraz specjalny pilot do zarządzania głośnikiem.

Dobre głośniki do TV i komputera. Jakie najlepiej kupić? Poradnik i RANKING na Mtechan.net 2022

Jeśli planujemy w najbliższym czasie zakup głośnika bezprzewodowego, to jest parę rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

Zastosowanie głośnika bezprzewodowego

Zastosowanie głośnika to tak naprawdę główne kryterium, jakim będziemy się kierować przy kupnie nowego sprzętu grającego. Jeśli potrzebujemy głośnika do domu, warto aby oferował on wystarczająco dużą moc i mógł znaleźć swoje zastosowanie np. na imprezie ze znajomymi.

Jeśli szukamy przenośnego urządzenia, które będziemy mogli wziąć ze sobą w plener, ważniejsza będzie raczej pojemność akumulatora lub ewentualny certyfikat wytrzymałości urządzenia. Na rynku jest wiele rozwiązań i wariantów głośników.

Oprócz wyżej wymienionych kryteriów w grę wchodzą jeszcze:

funkcja stereo,

opcja parowania przez NFC,

obecność portów USB i Minijack.

Jakie kryteria i parametry brać pod uwagę?

Sposób zasilania – bateryjne, wbudowany akumulator lub zasilanie z sieci. Pierwsze rozwiązanie jest nieopłacalne ekonomicznie. Dobrym wyborem jest sprzęt z wbudowaną baterią litowo-jonową i wyjściem micro USB – będzie pasował do ładowarki do telefonu, co sprawdzi się w podróży. Urządzenia podłączane do gniazdka mają większą moc i oferują lepszy dźwięk. Na takie rozwiązanie warto postawić, jeśli głośnik ma być użytkowany w domu.

– bateryjne, wbudowany akumulator lub zasilanie z sieci. Pierwsze rozwiązanie jest nieopłacalne ekonomicznie. Dobrym wyborem jest sprzęt z wbudowaną baterią litowo-jonową i wyjściem micro USB – będzie pasował do ładowarki do telefonu, co sprawdzi się w podróży. Urządzenia podłączane do gniazdka mają większą moc i oferują lepszy dźwięk. Na takie rozwiązanie warto postawić, jeśli głośnik ma być użytkowany w domu. Pasmo przenoszenia – optymalny zakres wynosi od 20 Hz do 20 000 Hz. Bezprzewodowe głośniki przeznaczone do pracy w terenie mają zwykle mniejszy zakres, przez co dźwięk jest mniej czysty. Na zewnątrz jednak różnicy nie usłyszymy, dlatego ten parametr należy wziąć pod uwagę przy kupnie sprzętu do domu.

– optymalny zakres wynosi od 20 Hz do 20 000 Hz. Bezprzewodowe głośniki przeznaczone do pracy w terenie mają zwykle mniejszy zakres, przez co dźwięk jest mniej czysty. Na zewnątrz jednak różnicy nie usłyszymy, dlatego ten parametr należy wziąć pod uwagę przy kupnie sprzętu do domu. Moc – przekłada się na głośność sprzętu. Na rynku znajdziemy modele o mocy od kilku watów do ponad 30 W. Na imprezę domową wystarczy głośnik o mocy 8-20 W.

– przekłada się na głośność sprzętu. Na rynku znajdziemy modele o mocy od kilku watów do ponad 30 W. Na imprezę domową wystarczy głośnik o mocy 8-20 W. Czas pracy .

. Dostępne złącza .

. Technologia Bluetooth lub WiFi.

Niektóre modele cechują się zwiększoną odpornością na uderzenia lub wodoodpornością. Inne posiadają wbudowany powerbank. Te dodatkowe cechy na pewno przydadzą się w podróży.

Cena głośnika bezprzewodowego

Musimy zdecydować, ile możemy przeznaczyć np. na głośnik bluetooth. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, ale chcąc kupić dobry produkt, z którego będziemy zadowoleni, należy wydać ok. 300 zł. Oczywiście można wydać znacznie więcej, ale to już zależy od indywidualnych preferencji. Co prawda ilość opcji dostępnych na rynku może przytłaczać, ale nie należy się zniechęcać, ponieważ łatwo można znaleźć coś dla siebie.

Głośniki bezprzewodowe – Ranking grudzień 2022

Zestawienie najchętniej wybieranych głośników bezprzewodowych.

Podsumowanie

Głośniki bezprzewodowe zdobywają w ostatnich latach coraz większą popularność, stając się istotnym elementem imprez czy wycieczek. Dziś można cieszyć się muzyką dobrej jakości bez jakichkolwiek przewodów, a kompaktowe rozmiary głośników pozwalają łatwo spakować je do bagażu.

Technologia bezprzewodowa może sprawdzić się także w przypadku urządzeń większej mocy, podłączonych na stałe do zasilania w domu – dzięki temu do sterowania muzyką z dowolnego miejsca wystarczy smartfon.

Wyszukiwania użytkowników: