Głośnik Inteligentny Amazon Echo Dot 4 Blue
Inteligentny Głośnik Amazon ECHO DOT 4
"Alexa, odtwarzaj muzykę wszędzie”.
Zapytaj Alexę o piosenkę, wykonawcę lub gatunek w Amazon Music, Apple Music, Spotify, Deezer i wielu innych. Dzięki kilku kompatybilnym urządzeniom Echo w różnych pokojach możesz wypełnić cały dom muzyką dzięki muzyce multiroom . Możesz także słuchać stacji radiowych, podcastów i wielu innych. Podłącz swoje urządzenie Echo z Fire TV, aby ożywić sceny dzięki dźwiękowi o jakości kina domowego.
Sterowanie głosowe w Twoim domu
Zintegrowane centrum inteligentnego domu ułatwia konfigurację i sterowanie dziesiątkami kompatybilnych urządzeń. Włącz kompatybilne lampy, wtyczki, czujniki lub zamki drzwi i powiedz: „Alexa, znajdź moje urządzenia”
Alexa chętnie pomoże
Ułatw sobie życie domowe. Użyj swojego głosu do ustawiania timerów, aktualizowania list, zadawania pytań lub tworzenia wpisów kalendarza i przypomnień. Słuchaj wiadomości, prognozy pogody lub informacji o ruchu drogowym i korzystaj z dziesiątek tysięcy umiejętności Alexa.
Pozostań w kontakcie i na bieżąco
Połącz się ze zgodnymi urządzeniami Echo w innych pokojach w domu bezpośrednio przez Drop In. Ogłoś, kiedy obiad jest gotowy lub przypomnij dzieciom, że jest pora snu. Pozostań w kontakcie ze znajomymi i rodziną, dzwoniąc tylko za pomocą głosu.
Zaprojektowany, aby zapewnić prywatność
Urządzenia Alexa i Echo są zaprojektowane z zabezpieczeniami danych na kilku poziomach. Głośniki inteligentne echo mają przycisk wyłączania mikrofonu, za pomocą którego można przerwać zasilanie mikrofonów, a tym samym je wyłączyć. Masz również pełną kontrolę nad swoimi nagraniami głosowymi. Możesz je przeglądać, odsłuchać lub usunąć w dowolnym momencie.
Galeria:
Specyfikacja techniczna
Ilość głośników: 2
2 Komunikacja: Wi-Fi, Bluetooth
Wi-Fi, Bluetooth Złącza: 1 x Audio Jack
1 x Audio Jack Kompatybilność: Urządzenia z systemem Android, iOS Asystent głosowy: Alexa, Niedostępny w języku polskim
Urządzenia z systemem Android, iOS Asystent głosowy: Alexa, Niedostępny w języku polskim Materiał: Tworzywo sztuczne, Tkanina
Tworzywo sztuczne, Tkanina Kolor: Niebieski (Twilight Blue)
Informacje dodatkowe
Inteligentny głośnik: co warto wiedzieć o tym sprzęcie?
Inteligentne głośniki nie zrobiły jeszcze wielkiej kariery w naszym kraju. Na przeszkodzie wcale nie stoi cena, ale fakt, iż niewiele osób do końca rozumie, jaką funkcję miałby pełnić ten sprzęt w domu. Tymczasem inteligentny głośnik może być naprawdę bardzo przydatny i odciążyć nas w wielu codziennych czynnościach. Wszystko zależy jednak od tego, czy będziemy w stanie wykorzystać jego funkcjonalność, a z tym może być – przynajmniej na tym etapie rozwoju technologii – mały problem. Sprawdź zatem, co warto wiedzieć o inteligentnym głośniku.
Do czego to właściwie służy?
Inteligentny głośnik jest niewielkim, estetycznym urządzeniem, które z wyglądu przypomina zwykły głośnik Bluetooth. Takie sprzęty w swojej ofercie mają najwięksi gracze na rynku internetowym i mobilnym, czyli Google, Amazon, Apple, Microsoft, LG oraz Samsung.
Podstawowym zadaniem inteligentnego głośnika jest to, aby stał się on personalnym asystentem właściciela lub „majordomusem” wszystkich domowników. Oczywiście nie zrobi nam śniadania i nie wyjmie prania z pralki, ale za to może podpowiedzieć ciekawy przepis na obiad, przypomnieć o ważnej dacie, wyjaśnić, jakie powinny być proporcje proszku i płynu do płukania oraz zwięźle przedstawić kalendarz dnia. To tylko wybrane spośród licznych funkcji, jakie oferuje inteligentny głośnik.
Jak to działa?
Inteligentny głośnik wymaga stałego połączenia z Internetem. Aby móc w pełni wykorzystać jego funkcjonalność, konieczne byłoby sparowanie go ze wszystkimi urządzeniami działającymi w sieci smart home. I tutaj pojawia się problem, ponieważ w Polsce takie sprzęty nadal nie są normą. Stosunkowo niewiele osób ma inteligentne pralki, lodówki, suszarki, oświetlenie i szereg innych urządzeń, którymi można byłoby sterować głosowo z poziomu inteligentnego głośnika.
No właśnie: sterowanie głosowe. Do inteligentnego głośnika się mówi, a wręcz z nim rozmawia. Urządzenie jest aktywne non-stop i stale czeka na polecenia. Gdy powiesz: „Hey Google, jaka dziś będzie pogoda?”, to głośnik Google Assistant szczegółowo przedstawi Ci prognozę korzystając z informacji znalezionych w Internecie. Genialne, prawda?
W sytuacji, gdy głośnik funkcjonuje w wewnętrznej sieci smart home, możemy z niego zrobić centrum dowodzenia domem i np. wydając mu polecenia uruchamiać pralkę, zwiększać temperaturę, zasłaniać okna, wyłączać oświetlenie czy robić sobie kawę (na rynku są już inteligentne ekspresy).
Funkcjonalność inteligentnego głośnika bez wątpienia jest na bardzo wysokim poziomie, a jedyne ograniczenie stanowią pozostałe sprzęty, z jakich korzystamy w domu. Jeśli jednak będziesz je sukcesywnie wymieniać na takie z funkcją smart, to na pewno przyjdzie moment, kiedy rozsądnie będzie pomyśleć o zakupie głośnika.
Chcieliście innowacji? Oto inteligentny głośnik, który się rusza i patrzy na ciebie, gdy do niego mówisz
Dziwacznych konstrukcji nie brakuje – wystarczy przyjrzeć się pomysłom pojawiającym się na Kickstarterze czy Indiegogo. Większość z nich jest jednak równie dziwaczna, co bezsensowna. Jak połączyć coś kompletnie nowego z funkcjonalnością i zamknąć to w formie, która intryguje? Teenage Engineering próbuje to zrobić, prezentując inteligentne głośniki niepodobne do niczego, co do tej pory pokazała konkurencja.
Reklama
Kiedy myślimy „inteligentny głośnik”, przed oczami staje nam walcowaty Amazon Echo albo obrazek z „doniczką” Google Home. Spójrzcie teraz na to:
Głośnik Raven „R” ma swoją podstawę, sześcioosiowe ramię i dotykowy ekran LED. I – uwaga – rusza się. Używa zestawu silników i oprogramowania, by wyświetlacz urządzenia był zwrócony w naszą stronę, gdy do niego mówimy. Albo wykorzystuje swoją niecodzienną konstrukcję, by tańczyć w rytm odtwarzanej muzyki.
Teenage Engineering stara się, by wszystko, co pojawi się na rynku spod ich znaku, było nie tylko funkcjonalne, ale też miało osobowość. I „R” właśnie taki jest.
„Myślę o nim jako o mieszance rośliny i zwierzęcia domowego”
– prezes Teenage Engineering, Jesper Kouthoofd
Kouthoofd mówi, że głównym celem urządzenia jest przede wszystkim wytworzenie pewnej więzi z nim oraz działanie oparte na interakcji, w zdecydowanie mniejszym stopniu ukierunkowanym na wyświetlanie czy podawanie informacji. Oczywiście panel LED reaguje na dotyk właściciela i muzykę przy pomocy świecących diod, może też wyświetlać jakieś proste informacje, jak czas, lub krótkie komunikaty. Jednak podstawową formą obsługi „R” będzie głos.
Głośnik wykona wszystkie te czynności, które są charakterystyczne dla Google Home czy Amazon Echo – będzie odpowiadać na pytania, odtwarzać muzykę, zamawiać jedzenie, kontrolować inteligentne urządzenia domowe i tak dalej.
Najtrudniejsze było opracowanie systemu, który miał zarządzać poruszającym się głośnikiem. Ramię złożone z sześciu elementów musi sprawiać wrażenie naturalnego w ruchu. Mimo sporego nakładu pracy w projekt, Kouthoofd mówi, że cena tego tańczącego, inteligentnego kwiatka będzie wahać się między 500 a 600 dolarów.
Raven „R” jest jeszcze prototypem. Za to drugi, prostszy w konstrukcji model inteligentnego głośnika – Raven „H”, jest już dostępny w przedsprzedaży. Też jest nietypowy: wygląda tak, jakby ktoś ułożył stos z podkładek pod szklanki. Jego kolorowe wzornictwo przyciąga wzrok. Pierwszy „kafelek” można zdjąć i używać jako pilota. Sprzęt bardziej przypomina element wystroju biurka niż praktyczny inteligentny głośnik. Ma jednak wszystkie najważniejsze cechy „R”, z tą różnicą, że się nie rusza.
Nie wiadomo, czy Raveny „H” i „R” kiedykolwiek trafią na rynek inny niż Chiński. Nic na to nie wskazuje, gdyż sam prezes Teenage Engineering mówi, że Wschód jest jego zdaniem znacznie bardziej otwarty na tego typu eksperymenty.
Czekaliśmy na innowację w świecie technologii, więc ją mamy. Tańczący, elektroniczny inteligentny kwiatek, który będzie słuchał, gdy mówimy i coś, co w naszym mniemaniu jest kolorową zabawką z chińczyka, dopóki ktoś nam nie wyjaśni, że to głosowy asystent sterujący smarturządzeniami w całym naszym domu.
Witamy w przyszłości.
źródło: Engadget