Home > Inteligentny Głośnik > Amazon stawia się policji. Nie ujawni danych mężczyzny oskarżonego o morderstwo

Amazon stawia się policji. Nie ujawni danych mężczyzny oskarżonego o morderstwo

Sharing is caring!

Test HIFI: podłączone i inteligentne głośniki Amazon Echo Studio

Recenzja Amazon Echo Studio : Bardziej imponujący model Alexa zaprojektowany przez Amazon, Echo Studio to raczej kusząca obietnica inteligentnego głośnika o mocy ponad 330 W i kompatybilności z Dolby Atmos, wszystko za jedyne 200 euro. Czy to wystarczy, aby stał się produktem audio, a nawet referencyjnym Hifi?

W tym artykule dzielimy się z Tobą test Amazon Echo StudioThe Podłączone i inteligentne głośniki kupować lepszą jakość dźwięku.

Pełna recenzja Amazon Echo Studio

Recenzja Amazon Echo Studio

Dane techniczne

Podłączony głośnik z asystentem Alexa

Praca tylko na setctorze • Moc: 330 W • Topologia 3-kanałowa

Głośniki: 1 głośnik niskotonowy 5,25″, 3 głośniki średniotonowe 2″, 1 głośnik wysokotonowy 1″.

Wejście audio: Wi-Fi, Bluetooth, analogowe i optyczne cyfrowe mini jack, micro-USB

Kompatybilny z Dolby Atmos

Samokalibracja zgodnie z akustyką pomieszczenia

Wymiary: 175 mm x 206 mm (średnica x wysokość)

Waga: kg 3,5

Zastaw

Nasza opinia: 4/5 Budowa: 4/5 Ergonomia: 4/5 Wyposażenie: 3,5 / 5 Muzykalność: 4/5 Pisanie recenzji

Prawie idealne wymiary, monolityczna dyskrecja

Estetycznie nie można powiedzieć, że Amazon podejmuje ryzyko, jednak Echo Studio nie brakuje uroku. Jego konstrukcja łączy solidny plastik i dobrej jakości pokrycie z tkaniny.

Jedynym prawdziwym minusem w tym miejscu pozostaje mały widoczny plastikowy pierścień, w którym znajdują się przyciski sterujące i mikrofony. Ten prosty obszar jest rzeczywiście bardzo niechlujny i od razu mniej elegancki pomimo matowego wykończenia. Montaż jest jednak bezbłędny.

Aby przeczytać także: Test Bose Portable Home Speaker, głośniki podłączone do HYPE!

Amazon Echo Studio: Zapierające dech w piersiach możliwości, bardziej wymierzona rzeczywistość

Tak duża obudowa teoretycznie pozwoliłaby na znacznie więcej elementów sterujących i możliwości niż inne modele Amazon Echo.

W praktyce jesteśmy trochę niezadowoleni. Jeśli obecność siedmiu mikrofonów w produkcie zapewnia lepsze przechwytywanie głosu w porównaniu z innymi modelami, to wszystko w praktyce.

Przyciski sterujące są dość dziwne. Znajdziemy tylko regulację głośności, aktywację / dezaktywację mikrofonów oraz przycisk do bezpośredniej aktywacji Alexy (bez polecenia głosowego). W przeciwieństwie do tego, co oferuje wiele inteligentnych głośników, nie ma możliwości zarządzania nawigacją audio (odtwarzanie/pauza, pomijanie ścieżki). Te ostatnie muszą bezwzględnie przejść przez smartfon lub polecenia głosowe. Podobnie Echo Studio jest nieco skąpe w łączności przewodowej.

Ma tylko jedno wejście analogowe na mini-jacku (które może również działać w optycznym cyfrowym dźwięku za pośrednictwem adaptera nie dostarczonego w zestawie) i port micro-USB. Możliwości sieciowe głośnika ograniczają się do modułu Wi-Fi, nie ma gniazda Ethernet. Na koniec zwróć uwagę na obecność połączenia Bluetooth. Instalacja produktu jest bardzo prosta: odbywa się to za pomocą prostego przejścia w aplikacji na smartfona Alexa.

Konfiguracja przebiegła sprawnie i bez żadnych błędów podczas naszych testów, co już jest dobrą niespodzianką.

Aplikacja Alexa jest stosunkowo kompletna, ponieważ pozwala na konfigurację głośnika w ramach systemu audio multiroom, ale także w trybie stereo (poprzez sparowanie go z drugim głośnikiem tego samego typu), z subwooferem lub bez.

Recenzja B&O Beosound Balance: Zadziwiające podłączone głośniki!

Alexa, tylko trochę więcej

Przechwytywanie głosu jest prawie idealne, tylko kilka rzadkich pułapek powoduje, że się potyka. Głos, który jest trochę migoczący lub trochę zaszumiony, może powodować problemy z Echo Studio, ale naprawdę sporadycznie.

Przyznajmy również, że zasada przechwytywania dookólnego (za pośrednictwem siedmiu mikrofonów) jest w pełni rozwinięta. Działa niezależnie od umiejscowienia głośnika w pomieszczeniu.

Trudno zarzucić w szczególności Echo Studio, ale system Alexa nie jest jeszcze tak rozwinięty jak Google Home w zastosowaniach muzycznych. Komendy głosowe i podstawowe pytania nie stanowią problemu dla asystenta, ale jest wyraźnie mniej dogłębny w szczegółach, w szczególności w nawigacji w usługach strumieniowania audio.

Czytaj: Najlepsze prasy termiczne do drukowania produktów tekstylnych i gadżetów

Echo Studio Amazon: Potężny dźwięk, wystarczająco przekonujący, ale nie do końca Atmos-sferyczny

Nie używając terminu „audiofil”, Amazon jednak stawia na technikę poprzez trójdrożną topologię i układ z pięcioma głośnikami.

Ponadto zastosowanie jego mikrofonów umożliwia analizę akustyki pomieszczenia odsłuchowego w celu skalibrowania brzmienia głośnika. Na papierze umożliwia to stworzenie efektu dźwiękowego 3D z obsługą Dolby Atmos.

Recenzja Amazon Echo Studio: Wnętrze

Muzycznie rzecz biorąc, Amazon Echo Studio radzi sobie całkiem nieźle. Jego moc jest rzeczywiście godna podziwu jak na produkt o tak małych rozmiarach. Sygnatura dźwiękowa jest dość zbalansowana, delikatnie uwydatniając tony niskie i wysokie.

Reprodukcja basu jest dość głęboka i kontrolowana, znacznie lepsza niż w innych produktach Amazon Echo. Pod tym względem Echo Studio może w dużej mierze konkurować z konwencjonalnymi głośnikami, przynajmniej pod względem wielkości i mocy.

Jedynie responsywność i dynamika nie są tak imponujące. Średnie nie są wyłączone, ale jakoś mądrzejsze, mniej ekspansywne niż reszta spektrum.

A jednak wynik jest również interesujący, bez zbytniego kolorowania. Z drugiej strony trudno postawić Echo Studio z głośnikiem Hifi w tej samej cenie, jeśli chodzi o jakość tonów.

Jeśli porównanie jest nieco niesprawiedliwe, powiedzmy, że nie ma jeszcze ogólnej spójności dźwięku głośnika zorientowanego na HiFi. Rozszerzenie wysokich tonów jest dość przekonujące dla inteligentnego głośnika monoblokowego. Ten zakres częstotliwości zapewnia 25-milimetrowy (1 cal) kopułkowy głośnik wysokotonowy o wystarczająco wysokiej częstotliwości, bez żadnej agresywności. Można jednak wyczuć lekko sztuczny połysk.

Aby przeczytać także: Zewnętrzne dyski twarde Best Western Digital

Podczas gdy 330 W prawdopodobnie oznacza moc szczytową, a nie moc ciągłą RMS, Echo Studio może śpiewać głośno i bez eksplodujących zniekształceń. Na koniec zwróć uwagę, że aplikacja Alexa daje dostęp do korektora graficznego (trochę szkicowo), pozostawiając możliwość lekkiego dostosowania renderowania dźwięku do preferencji użytkownika.

Kalibracja dźwięku i architektura głośnika pozwalają nadać odsłuchowi pewną amplitudę, niewielkie efekty projekcji pozwalające wyjść ze zbyt monofonicznego odsłuchu.

Ale od tego momentu, by poczuć się otoczonym muzyką, jest jeszcze krok. Efekt przestrzenny jest dość przekonujący, co już jest niezwykłe, ale reprezentacja Atmos (pionowość dźwięku) działa tylko za pomocą kilku rzadkich efektów. Tak więc pojęcie dźwięku 3D istnieje, ale nie jest spójne we wszystkich okolicznościach.

Nasza opinia: 4/5 Budowa: 4/5 Ergonomia: 4/5 Wyposażenie: 3,5 / 5 Muzykalność: 4/5 Pisanie recenzji

Si Echo Studio można ulepszyć, to znacznie więcej niż zwykły głośnik pomocniczy. Nie jest przeznaczony do zastąpienia głośnika audiofilskiego, jest jednym z bardzo dobrze skomunikowanych studentów, oferując najlepsze za taką cenę. Pozostaje brak zaawansowanych ustawień, co wciąż jest trochę szkodliwe, zapobieganie temu, aby naprawdę znajdował się na samym szczycie koszyka.

Jakie głośniki do komputera są najlepsze? Ranking 2022 (top 10)

Dobre głośniki do komputera mogą służyć nie tylko podczas rozgrywek w grach wideo, ale również przy słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów. W każdym z tych przypadków lepsza jakość dźwięku będzie równała się z ciekawszymi wrażeniami słuchowymi. Wobec tego wiele osób kładzie nacisk na najlepsze głośniki komputerowe. Jaki sprzęt wybrać? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, a także zestawienie najbardziej polecanych głośników do komputera, czyli ranking top 10.

Ranking głośników komputerowych 2022

Oferta głośników do komputera obejmuje wiele modeli odpowiadających potrzebom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jednak wybór jest tak duży, że przyda Ci się pomoc w zakupie idealnego sprzętu. W tym celu stworzyliśmy ranking najlepszych zestawów przewodowych i bezprzewodowych, pojedynczych i wielokolumnowych. Obejmuje on polecane głośniki komputerowe na podstawie ich specyfikacji, wydajności i ogólnej oceny. Ponadto wybraliśmy modele, które są prawdziwymi bestsellerami – zestawienie obejmuje zarówno sprzęt z wyższej półki, jak i bardziej budżetowe propozycje. Zatem jakie polecane są głośniki do komputera? Ranking wskazuje konkretne opcje.

Głośniki do komputera Logitech Z333

Pierwsza propozycja w rankingu głośników do komputera to model Z333 od Logitech. Jest to niedrogi zestaw 2.1 z mocą RMS 40 W. Posiada wejścia 3,5 mm i RCA, co pozwala na odtwarzanie dźwięku z różnych urządzeń. Ponadto producent daje możliwość dokupienia adaptera Logitech Bluetooth Audio Adapter, dzięki któremu użytkownik dostaje opcję połączenia bezprzewodowego. Te głośniki do komputera z subwooferem powinny spełnić oczekiwania większości osób – niezależnie czy będą one używane do gier, muzyki czy filmów.

Głośniki komputerowe Logitech Z333

Głośniki do komputera Edifier R1700BT

Dobre głośniki do komputera bez wątpienia oferuje również marka Edifier. Jedną z propozycji, która potwierdza to stwierdzenie, jest model R1700BT o mocy zestawu RMS 66 W. Co prawda model ten nie ma wyjścia słuchawkowego, ale w zamian jest wyposażony w bezprzewodowy pilot. Co więcej, są to głośniki do komputera z łącznością Bluetooth. Na uwagę zasługuje wykończenie, tzn. obudowa z płyty pilśniowej MDF, która zmniejsza wibracje, a także profesjonalny wzmacniacz klasy D z funkcją DSP i DRC.

Głośniki komputerowe Edifier R1700BT

Głośniki do komputera Creative Pebble

Najpopularniejsze głośniki do komputera od Creative to seria Pebble. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się jej najtańszemu wariantowi. To zdecydowanie opcja dla osób, które szukają małych głośników do komputera. Ich szerokość wynosi niecałe 12 cm, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca na biurku. Do tego charakteryzują się oryginalnym designem. Mimo niewielkich wymiarów producent gwarantuje dobrą jakość dźwięku, chociażby z racji wbudowanych pasywnych radiatorów.

Głośniki komputerowe Creative Pebble

Głośniki do komputera Edifier R1600TIII

Jeśli R1700BT od Edifier lekko przekracza Twój budżet, to bardzo podobną jakością dźwięku charakteryzuje się ich inny model: R1600TIII. To głośniki o bardzo zbliżonych parametrach i podobnym designie. W zestawie także dołączony jest bezprzewodowy pilot. Jeśli nie zależy Ci na głośnikach do komputera z możliwością łączności Bluetooth, to zdecydowanie jest to opcja warta zastanowienia.

Głośniki komputerowe Edifier R1600TIII

Głośniki do komputera Creative Pebble V2

Jak zostało wspomniane, głośniki do komputera Creative Pebble to prawdziwy bestseller. Kolejnym tego przykładem jest model V2, który za niewielką dopłatą charakteryzuje się wyższymi parametrami i jeszcze lżejszą konstrukcją. Moc zestawu RMS wynosi 16 W (w poprzednim wariancie Pebble było to 4.4 W). Warto podkreślić, że jest to wygodna opcja nie tylko ze względu na wymiary sprzętu, ale także dlatego, że ma zasilanie przez USB.

Głośniki komputerowe Creative Pebble V2

Głośniki do komputera Edifier R1280DBs

Już poprzednie głośniki do komputera marki Edifier pokazały, że ich produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Nie inaczej jest z zestawem R1280DBs z mocą 42 W. Łączność Bluetooth, bezprzewodowy pilot i obudowa minimalizująca rezonans akustyczny to już charakterystyczne cechy urządzeń od tego producenta i w tym zakresie cenowym. Jeszcze innym atutem jest chociażby skalibrowany i zwrócony do przodu port bass reflex.

Głośniki komputerowe Edifier R1280DBs

Głośniki do komputera Creative Pebble Plus

Interesują Cię głośniki Creative Pebble, a przy tym masz dostępną większą przestrzeń na biurku? W takim razie zainteresuje Cię oferta Creative Pebble Plus. To zestaw głośników do komputera z subwooferem, dzięki czemu jakość dźwięków o bardzo małych częstotliwościach jest jeszcze lepsza. Warto też wspomnieć o trybie High Gain, który pozwala głośnikom zwiększyć moc wyjściową.

Głośniki komputerowe Creative Pebble Plus

Głośniki do komputera Edifier R2750DB

Pora na coś dla osób o większych oczekiwaniach. Głośniki do komputera Edifier R2750DB zdecydowanie wygrywają z poprzednikami w kwestii mocy. Osiągają aż 136 W, w związku z czym sprawdzą się równie świetnie jako zestaw audio do telewizora. Możliwa jest łączność przez wejście optyczne, RCA, koaksjalne, a także za pomocą technologii Bluetooth. W zestawie dołączony jest bezprzewodowy pilot.

Głośniki komputerowe Edifier R2750DB

Głośniki do komputera Logitech Z200

Kolejna opcja dla tych, którzy nie chcą zajmować za wiele miejsca na biurku. Tym razem to nie Creative Pebble, lecz głośniki do komputera Logitech Z200. Choć ich wygląd jest niepozorny, to warto podkreślić, że każdy głośnik ma jedną aktywną membranę zapewniającą pełen zakres dźwięku, a także jeden radiator pasywny, który gwarantuje rozszerzenie basów. Zestaw dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym i białym.

Głośniki komputerowe Logitech Z200

Głośniki do komputera Logitech Z906

Na koniec rankingu głośników komputerowych warto wskazać profesjonalny zestaw 5.1. Moc całego sprzętu to aż 500 W (moc szczytowa to nawet 1000 W), co pozwala emitować dźwięk przestrzenny zgodny z certyfikatem THX. Głośniki Logitech Z906 umożliwiają dekodowanie ścieżek dźwiękowych w formatach Dolby Digital i DTS Digital. Jest to zatem urządzenie idealne m.in. do słuchania muzyki i oglądania filmów w niezwykle wysokiej jakości audio.

Głośniki komputerowe Logitech Z906

Co charakteryzuje dobry głośnik komputerowy?

Jakie głośniki do komputera będą najlepsze w Twoim przypadku? Najpierw zadaj sobie pytanie, do czego będziesz używać sprzętu i w jakiej konfiguracji. Złożone zestawy głośników z subwooferem świetnie sprawdzą się w połączeniu z komputerem stacjonarnym, na dużym biurku, natomiast jeśli posiadasz laptopa, możesz wybrać przenośne, kompaktowe głośniki bezprzewodowe. Weź też pod uwagę następujące kryteria:

Rodzaj zestawu

Dostępne konfiguracje to 2.0, 2.1 oraz 5.1. To, którą z nich wybierzesz, zależy od Twoich wymagań i wolnej przestrzeni.

zestaw 2.0 – najmniejsze i najprostsze w obsłudze. Dwie kolumny nie wymagają wiele miejsca i można je podłączyć za pomocą portu USB, dlatego jeśli posiadasz laptopa lub netbooka albo mały kącik komputerowy, postaw na ten rodzaj głośników do komputera ;

zestaw 2.1 – oprócz dwóch głośników satelitarnych zawiera też głośnik niskotonowy wzmacniający dźwięki, zatem doskonale sprawdzi się w grach, podbijając dźwięki wybuchów czy strzałów. Zajmuje jednak więcej przestrzeni;

zestaw 5.1 – obejmuje 5 głośników i 1 głośnik basowy. Świetnie oddają one dźwięk przestrzenny podczas oglądania filmów oraz grania w gry, lecz ich użytkowanie wymaga dużo miejsca. Ten rodzaj głośników do komputera będzie zdecydowanie najciekawszą opcją dla osób, które wymagają od sprzętu najwyższej jakości dźwięku.

Inne ważne parametry głośników komputerowych

Sposób łączności. Szukając głośników do laptopa, zwróć uwagę na to, czy są one wyposażone w przewód USB . Zwykle masz do dyspozycji tylko jedno wyjście słuchawkowe, zatem po podłączeniu głośników z tradycyjną wtyczką jack 3,5 mm stracisz do niego dostęp. Opcjonalnie możesz zdecydować się na głośniki komputerowe bezprzewodowe z łącznością Bluetooth lub Wi-Fi, które można ładować doraźnie lub na stałe podłączyć do zasilania, natomiast połączenie z komputerem nie będzie wymagało przewodów. Posiadacze komputerów stacjonarnych, a przede wszystkim miłośnicy gier, mogą pozwolić sobie na większy zestaw połączony przewodami minijack, co nie stanowi problemu, gdyż zwykle z tyłu obudowy znajduje się więcej dedykowanych gniazd. Czasem możesz spotkać modele głośników z wtyczką cinch lub jack, które nie będą pasować do portów w pececie. Jak podłączyć głośniki do komputera w takiej sytuacji? To proste – skorzystaj wtedy z niedrogich przejściówek.

Moc RMS i impedancja. Dobre głośniki do komputera to takie o dużej mocy. Jest to parametr podany w watach (W) i określa maksymalną wartość mocy, z jaką głośniki mogą grać przy dopuszczalnych, minimalnych zniekształceniach bez narażenia na uszkodzenie. Im wyższa moc, tym czystszy i wyraźniejszy jest dźwięk. Dodatkowo zwróć uwagę na impedancję, czyli opór prądu elektrycznego przepływającego z amplitunera do głośnika. Jest to istotny parametr w zestawach ze wzmacniaczem, ponieważ aby zapewnić najlepszą jakość audio, jego impedancja powinna być podobna lub taka sama jak impedancja głośników.

Wygląd. Jeżeli tworzysz własne stanowisko komputerowe, z pewnością zależy Ci na spójności wszystkich elementów i dopasowaniu pod względem wizualnym. Dostępne na rynku głośniki komputerowe gamingowe zachwycają nowoczesnym designem i dodatkowymi funkcjami np. podświetleniem LED. Natomiast w zorganizowaniu kącika kinomaniaka pomogą zestawy eleganckich kolumn z soundbarem, czyli poziomą przystawką umieszczoną pod monitorem. Jeśli to możliwe, wybierz głośniki z obudową drewnianą lub materiału drewnopochodnego, aby nie wpływać na emitowany dźwięk.

Sposób obsługi. Poza jakością audio i wyglądem na pewno bierzesz pod uwagę łatwość obsługi i funkcje. Na rynku dostępne są głośniki z pilotem bezprzewodowym, dzięki któremu możesz kontrolować głośność, całkowicie wyciszyć sprzęt lub zmienić rodzaj wejścia. Niektóre firmy stworzyły specjalne aplikacje do obsługi swoich głośników za pomocą smartfona. Nie bez znaczenia są też pokrętła do regulacji poziomu głośności oraz niskich i wysokich tonów.

Najwięksi producenci głośników komputerowych

Po zawężeniu poszukiwań pod względem parametrów, wyglądu i własnych preferencji, możesz zwrócić uwagę na producentów – nie tylko tych, których specjalnością są wyłącznie głośniki. Popularność marki odgrywa ważną rolę dla użytkowników, ponieważ wiąże się z renomowaną jakością i solidnością. Poznaj największych producentów głośników komputerowych:

Logitech – głośniki komputerowe Logitech są wybierane przez rzesze klientów ze względu na wyrobioną już markę. Producent komputerowych akcesoriów oferuje zestawy podstawowe, czyli 2.0, ale też większe modele w konfiguracji 2.1 i 5.1, odpowiednie zwłaszcza dla graczy;

Creative – u tego twórcy znajdziesz zarówno tanie, dobre głośniki do laptopów, bezprzewodowe, jak i większe kolumny do komputerów stacjonarnych. Niektóre z nich dysponują dodatkowym magnesem, który zapobiega zakłócaniu obrazu, gdy głośnik znajduje się zbyt blisko monitora;

Edifier – to renomowana firma zajmująca się sprzętem dla miłośników muzyki. Znajdziesz w ich asortymencie głośniki bezprzewodowe do komputera, z subwooferami i monitory studyjne dla twórców;

Genesis – ten popularny wśród graczy producent sprzedaje również wysokiej jakości w różnych konfiguracjach, z pilotem zdalnego sterowania, a nawet z funkcją podłączenia konsoli. Oferta obejmuje także modele w drewnianej obudowie.

Jacy jeszcze producenci są godni polecenia w kategorii dobrych głośników do komputera? Choć w rankingu dominują produkty Creative, Logitech i Edifier, to równie duży wybór ma m.in. marka Trust, Sven czy Genius. Co więcej, godny uwagi jest też JBL, z racji, że jest to koncern specjalizujący się w urządzeniach związanych z dźwiękiem. Co prawda największą popularnością cieszą się w tym przypadku przenośne głośniki Bluetooth oraz słuchawki, jednak w ofercie można spotkać też głośniki do komputera. JBL za każdym razem stara się łączyć najwyższą jakość dźwięku z wygodą użytkowania.

Amazon stawia się policji. Nie ujawni danych mężczyzny oskarżonego o morderstwo

Amazon podobnie jak wcześniej Apple wszedł na kolizyjną ścieżkę z amerykańskimi organami ścigania. Odmówił śledczym ujawnienia zapisów nagrań z inteligentnego głośnika Amazon Echo, który należał do mężczyzny podejrzanego o morderstwo. I to pomimo nakazu przeszukania, w jaki uzbroiła się policja.

Amazon Echo to inteligentny głośnik, rodzaj domowego asystenta, któremu można wydawać różne polecenia - sprawdzenie pogody, kupienie czegoś w serwisie Amazona, sterowanie urządzeniami inteligentnego domu - np. światłem. Z głośnikiem zintegrowano asystenta głosowego Alexa - odpowiedź Amazona na Siri od Apple, Cortanę od Microsoftu czy Google Now. O całej sprawie donosi serwis The Information.

Amazon nie ujawni nagrań z głośnika Amazon Echo

Cała sprawa dotyczy Jamesa Andrew Batesa, mieszkańca Bentonville w stanie Arkansas. W zeszłym roku w wannie znajdującej się w jego domu znaleziono ciało mężczyzny, a Batesa postawiono w stan oskarżenia.

Bates był właścicielem głośnika Amazon Echo. Urządzenie zaczyna rejestrować dźwięk, gdy padnie kontrolne słowo, np. "Alexa". Śledczy mieli nadzieję, że głośnik nagrał coś, co może być dowodem w sprawie.

Policji udało się pozyskać częściowe informacje z urządzenia, lecz nie wiadomo jakie, gdyż nagrania przechowywane są w chmurze Amazona, nie w urządzeniu.

Firma dwukrotnie odmówiła policji ujawnienia nagrań, choć podzieliła się z nią innymi informacjami na temat Batesa - np. historią jego zakupów na Amazonie.

Apple odmówił FBI odblokowania iPhone'a terrorysty

Amazon dołącza więc do Apple w budowaniu wizerunku firmy chroniącej dane klientów za wszelką cenę. Tim Cook w lutym 2016 r. skonfliktował kierowaną przez siebie firmę z FBI. Biuro domagało się odblokowania iPhone'a należącego do terrorysty z San Bernardino, który pod koniec 2015 r. wraz z żoną zamordował 14 osób i ranił kolejnych 21. Zamachowcy zginęli podczas strzelaniny z policją. Cook odmówił mimo sądowego nakazu, obawiając się, że zostanie ustanowiony precedens.

Inna sprawa, że FBI znalazł zewnętrzną firmę, która odblokowała iPhone'a. James B. Comey, dyrektor Biura powiedział kiedyś, że nikt w USA nie był w stanie tego dokonać.

Mimo wysiłków Apple precedens został ustanowiony. FBI kilka miesięcy temu zapowiedziało, że pomoże śledczym z Arkansas odblokować iPhone'a osoby podejrzanej o morderstwo. To inna sprawa niż ta tocząca się z Amazon Echo w tle, mimo że w tym samym stanie.