Home > Słuchawki > Telefon/tablet HUAWEI automatycznie wykonuje połączenie

Telefon/tablet HUAWEI automatycznie wykonuje połączenie

Sharing is caring!

Słuchawki douszne czy nauszne - jakie wybrać?

Słuchawki douszne – czyli jakie?

Słuchawki douszne, jak sugeruje nam sama nazwa, wkładane są do wnętrza ucha. Cechują się niewielkim rozmiarem, dyskrecją i lekkością. Niestety ze względu na niewielkie rozmiary membran, jakość słuchanej muzyki jest niższa niż ze słuchawek nausznych. Wyróżniamy dwa typy słuchawek dousznych: dokanałowe i douszne, oraz słuchawki douszne bezprzewodowe i przewodowe.

Słuchawki dokanałowe wkładane są znacznie głębiej niż douszne – do kanału ucha. Pozwala to na większą izolację dźwięków z zewnątrz. Dzięki gumowym wkładkom szczelnie zatkane jest ucho, co daje nam wyraźniejsze dźwięki i lepiej odczuwalny bas. Ich zaletą jest większy komfort i wygodę – słuchawki rzadko wypadają z uszu. Jednak należy pamiętać, że zbyt częste i głośne słuchanie muzyki może powodować problemy ze słuchem.

Słuchawki douszne nie są zakładane tak głęboko, przez co ich izolacja dźwięków z zewnątrz jest gorsza. Z drugiej strony pozwalają na zachowanie kontaktu z rzeczywistością, co pozwala być bardziej ostrożnym np. na pasach.

Słuchawki nauszne – dlaczego akurat te?

Słuchawki nauszne bardzo często wybierane są przez osoby poszukujące najlepszej jakości dźwięku. Dzięki dużym przetwornikom są w stanie zagwarantować dobre wrażenia podczas słuchania, a miękka membrana pozwala na wygodę podczas noszenia. Na ogół konstrukcja słuchawek opiera się na pałąku, który jest regulowany.

Słuchawki nauszne dzieli się ze względu na konstrukcje obudowy głośników: otwarte, półotwarte i zamknięte, ponadto wyróżniamy słuchawki nauszne, które leżą swobodnie na małżowinie usznej oraz słuchawki wokółuszne, obejmujące całe ucho. Podobnie jak w słuchawkach dousznych, na rynku dostępne są słuchawki nauszne bezprzewodowe i przewodowe.

Słuchawki otwarte – ich budowa pozwala na swobodne przepuszczanie powietrza i poprawną wentylację, co polepsza komfort ich użytkowania. Ciśnienie akustyczne z łatwością uchodzi na zewnątrz. Ma to wpływ na złagodzenie tonów niższych, a przy tym zwiększa się przestrzenność, jasność i lekkość brzmienia. Słuchaczowi zapewniają lepszą jakość dźwięku, natomiast nie są polecane do użytkowania na zewnątrz, ponieważ słabo tłumią dźwięki otoczenia.

Słuchawki półotwarte – to kompromis pomiędzy słuchawkami otwartymi i zamkniętymi. Zapewniają uszom odpowiednią wentylację oraz dobrze tłumią hałas z zewnątrz, ograniczając go do minimum. Ich brzmienie jest bardziej przestrzenne i jednocześnie cieplejsze oraz bardziej basowe.

Słuchawki zamknięte – to wybór prawie idealny dla osób, które cenią sobie mocny bas. Wszystkie elementy, wraz z membraną są zamknięte w obudowie dzięki czemu generowane są mocne tony niskie. Zapewniają dobrą izolację od zewnętrznego hałasu, natomiast mają słabą wentylację przez którą powietrze oraz ciśnienie akustyczne nie wydobywają się swobodnie.

Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe – odwieczny dylemat

Słuchawki bezprzewodowe na pewno zapewniają nam większą swobodę ruchu bez kabla podłączonego do odtwarzacza. Możemy położyć telefon w dowolnym miejscu w domu wygodnie słuchając muzyki, nie myśląc o smartfonie. Ponadto idealnie sprawdzają się w czasie ćwiczeń na siłowni oraz przy aktywności fizycznej na zewnątrz. Przy modelach bezprzewodowych nie mamy ryzyka ich wyrwania z ucha czy uszkodzenia, przetarcia czy przerwania kabla, co jest ogromną zaletą. Bezprzewodowe słuchawki douszne posiadają małe akumulatory, przez co ich realny czas pracy to kilka godzin. Natomiast słuchawki bezprzewodowe nauszne cechują się dłuższym czasem pracy, natomiast średnio nadają się do uprawiania sportu, a bardziej do słuchania poza domem czy w biurze. Cena słuchawek bezprzewodowych zazwyczaj jest większa niż słuchawek przewodowych.

Słuchawki przewodowe nauszne oferują lepszą jakość dźwięku, przy znacznie niższej cenie. Nie musimy ich ładować, co okazuje się bardzo przydatne w czasie podróży. Nie ma także problemu z podłączeniem się do różnych odtwarzaczy czy wzmacniaczy za pomocą klasycznego wtyku, a ich łączność przewodowa jest mniej narażona na zakłócenia.

Słuchawki douszne czy nauszne – które wybrać?

Wybór odpowiednich słuchawek powinien być zależny od naszych preferencji. Dla osób ceniących sobie komfort i jak najlepszą jakość dźwięku, najlepszym wyborem będą słuchawki nauszne. Często ten typ słuchawek wybierany jest przez graczy. Ich solidna konstrukcja bywa ciężka, przez co lepiej sprawdzi się w warunkach domowych i stacjonarnych. Ich wymiary i estetyka zdecydowanie przykuwają wzrok w tłumie. Są mniej szkodliwe dla słuchu, gdyż nie mają bezpośredniego styku z kanałem słuchowym.

Słuchawki douszne najczęściej wybierane są przez osoby poszukujące mobilności i minimalizmu, a także przez sportowców. Dodatkowo wbudowany mikrofon pozwala na przeprowadzenie rozmów telefonicznych w dowolnym miejscu.

Jak głośno słuchać muzyki na słuchawkach?

Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) słuchanie muzyki przez słuchawki powinno być ograniczone do godziny dziennie. Bezpieczny poziom głośności jest na poziomie 80-85 dB. Nieprzekraczanie bezpiecznego poziomu nie powinno stanowić zagrożenia dla naszego słuchu.

Do skutków nadmiernego hałasu i zbyt dużej głośności odtwarzanej muzyki można zaliczyć:

problemy z usłyszeniem niższych tonów i częstotliwości;

kłopoty ze zrozumieniem mowy innych osób w hałaśliwym środowisku;

szum i dzwonienie w uszach;

zmęczenie i drażliwość;

ból i zawroty głowy;

zaburzenie orientacji.

Źródło: niezalezna.pl, komputronik.pl

Słuchawki

Jabra Pro™ 9400 to bezprzewodowy zestaw słuchawkowy stworzony dla biur z rozbudowanymi systemami łączności. Umożliwia on połączenie razem wszystkich Twoich systemów telefonicznych, pozwalając pracownikom na wykonywanie i odbieranie połączeń realizowanych przy użyciu telefonu komórkowego, programowego i stacjonarnego za pomocą jednego zestawu. Choć zestaw Jabra Pro™ 9400 wygląda skomplikowanie, jest on niezwykle łatwy w instalacji. Ekran dotykowy jest wyposażony w kreatora konfiguracji SmartSetup, który przeprowadza użytkownika przez proces łączenia z urządzeniami.

Użytkownicy mogą obsługiwać wszystkie telefony przy użyciu jednego ekranu dotykowego i odbierać połączenia na tym samym zestawie słuchawkowym

Podwyższona wydajność pracy i profesjonalna obsługa połączeń

Większa mobilność pracowników: do wyboru są trzy sposoby noszenia zestawu mono, a do tego zasięg urządzenia wynosi aż 137 m

Krystalicznie czysty dźwięk oznacza mniej nieporozumień

Seria Jabra Pro™ 9400 powstała z myślą o najlepszym dźwięku nawet w bardzo głośnych biurach. Słuchawki i mikrofony tych zestawów są wyposażone w specjalne rozwiązania techniczne, które zarówno eliminują szum z otoczenia, jak i wzmacniają dźwięk połączenia przychodzącego. To gwarantuje wyraźny dźwięk zarówno po stronie użytkownika, jak i rozmówcy.

Odpowiedzialny wybór

Zestaw Jabra PRO™ 9400 na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo użytkownika i aktywnie dopasowuje poziom głośności do niespodziewanych zmian natężenia dźwięku. Wbudowana funkcja SafeTone odcina głośne dźwięki i utrzymuje bezpieczny średni poziom głośności. Gwarantuje to pracownikom komfort na cały dzień rozmów.

Łatwe uruchomienie zapewnia błyskawiczne wdrożenie

Zestaw Jabra PRO 9450 Flex idealnie nadaje się do bardzo głośnych środowisk biurowych i jest idealnym wyborem dla mieszanych systemów telefonicznych. Pracownicy mogą korzystać z jednego zestawu słuchawkowego z telefonem stacjonarnym i programowym. Elastyczna konfiguracja zestawu słuchawkowego umożliwia pracownikom korzystanie z niego w wygodny sposób. Pracownicy mogą obsługiwać połączenia bezpośrednio z zestawu głośnomówiącego, przez komputer lub przyciski dotykowe na podstawie, a funkcja interaktywnej konfiguracji umożliwia pracownikom szybkie rozpoczęcie pracy.

Dane techniczne

Telefon/tablet HUAWEI automatycznie wykonuje połączenie

Aby rozwiązać problem, wykonaj poniższe czynności:

Wybierz kolejno OptymalizatorMenedżer tabletuSkanowanie antywirusowe, aby sprawdzić, czy są zainstalowane jakieś niebezpieczne aplikacje. Jeśli tak, spróbuj je odinstalować. W przeciwnym razie przyczyną problemu może być uszkodzony ekran dotykowy. Utwórz kopię zapasową danych i zanieś urządzenie wraz z dowodem zakupu do autoryzowanego punktu serwisowego firmy Huawei, gdzie uzyskasz pomoc.

Gdy ekran telefonu/tabletu jest zablokowany i urządzenie znajduje się w kieszeni lub w torbie, mogło dojść do przypadkowego naciśnięcia przycisku wykonywania połączenia. Spróbuj włączyć funkcję Zapobieganie przypadkowym dotknięciom włączone i wyłączyć funkcję Wybudź ekran (dotyczy tylko systemów EMUI 10.1 i Magic UI 3.1 oraz nowszych wersji):

Jeśli telefon/tablet jest połączony z zestawem słuchawkowym Bluetooth i automatycznie wykonuje połączenia, być może przypadkowo naciśnięto przycisk oddzwaniania na zestawie słuchawkowym. W takim przypadku spróbuj odłączyć zestaw słuchawkowy.

Urządzenie automatycznie wykonuje połączenia podczas rozmowy:

Jeśli telefon/tablet automatycznie wykonuje połączenia podczas rozmowy, być może masz twarz zbyt oddaloną od czujnika zbliżeniowego telefonu/tabletu. W takim przypadku ekran się włączy, a telefon/tablet może automatycznie wykonać połączenie, jeśli dotkniesz ekranu uchem lub inną częścią twarzy. Zaleca się trzymanie telefonu/tabletu blisko twarzy podczas rozmowy lub korzystanie z zestawu słuchawkowego do obierania połączeń.

Jeśli ekran się nie wyłącza, gdy masz twarz blisko telefonu/tabletu podczas rozmowy, być może doszło do usterki czujnika zbliżeniowego. W takim przypadku wykonaj kopię zapasową danych i zanieś urządzenie wraz z dowodem zakupu do autoryzowanego punktu serwisowego firmy Huawei, gdzie uzyskasz pomoc.