Te słuchawki Sony zapowiadają się rewelacyjnie. Oto LinkBuds S
Dzięki wykorzystaniu czujników i technologii dźwięku przestrzennego, umożliwiają wciągającą rozrywkę dźwiękową w grach AR, takich jak Ingress. Nowy model zaprojektowano ponadto tak, by maksymalnie ułatwić dostęp do muzyki ulubionych wykonawców. Słuchawki LinkBuds S są doskonałe do strumieniowej transmisji przez cały dzień. Dzięki renomowanej technologii redukcji hałasu Sony i odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości możliwe jest słuchanie muzyki, dźwięku filmów i treści z mediów społecznościowych zgodnie z zamierzeniem autorów.
Reklama
Najmniejsze i najlżejsze na świecie bezprzewodowe słuchawki HiRes Audio z systemem redukcji hałasu
Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki LinkBuds S są niezwykle małe i lekkie — ważą około 4,8 grama. Zaprojektowano je z myślą o wygodzie. Idealnie pasują do ucha, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu w długotrwałym użytkowaniu. Ergonomiczna konstrukcja zapobiega wypadaniu.
Stały kontakt ze światem online i naturalne dźwięki otoczenia
Reklama
Słuchawki LinkBuds S doskonale łączą świat online i offline. Wprowadzona w serii LinkBuds innowacyjna koncepcja dźwięków otoczenia umożliwia interakcje z otoczeniem, a wysokiej jakości system redukcji hałasu pozwala w pełni oddać się słuchaniu. Użytkownik może więc wejść do kawiarni i wygodnie złożyć zamówienie, a potem szybko zanurzyć się w rozrywce bez rozpraszających uwagę elementów z otoczenia.
Inteligentna funkcja Adaptive Sound Control wykrywa, gdzie znajduje się użytkownik, i na tej podstawie dobiera optymalne ustawienia dźwięku, tworząc idealne warunki do słuchania. Dzięki niej można bezproblemowo przemieszczać się z miejsca na miejsce w towarzystwie ulubionych wykonawców i rozrywki.
Reklama
Nowe wrażenia dźwiękowe w grach AR
Sony współpracuje ze swoim partnerem, firmą Niantic, w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości audio. Oba podmioty tworzą grę AR „Ingress”, w której obok obrazu ważnym elementem będzie dźwięk. W przypadku użycia słuchawek LinkBuds S technologia czujników i dźwięku przestrzennego zapewni graczom nowe doświadczenia, polegające na dostosowywaniu dźwięku do kierunku, w którym patrzy gracz.
Kryształowo czyste rozmowy
Słuchawki LinkBuds S doskonale sprawdzą się podczas rozmawiania przez telefon na ruchliwej ulicy lub w wietrzny dzień. Kryształową czystość rozmów zapewnia technologia Sony Precise Voice Pickup, optymalnie sterująca mikrofonami w obu słuchawkach, oraz siatkowe maskownice wokół mikrofonów, tłumiące hałas wiatru. W rezultacie kontakt z kolegami i znajomymi jest możliwy praktycznie z każdego miejsca.
Wciągający dźwięk, autentyczna muzyka
Słuchawki LinkBuds S odtwarzają wciągający, wierny dźwięk. Umożliwiają słuchanie muzyki, ścieżki dźwiękowej filmów i treści z mediów społecznościowych zgodnie z intencją autorów. Słuchawki są bardzo małe, ale nowe, 5-milimetrowe przetworniki akustyczne emitują mocny bas i niezwykle czysty wokal, dzięki czemu zapewniają optymalne wrażenia niezależnie od wybranego gatunku rozrywki. Zintegrowany procesor Sony V1 zwiększa efektywność redukcji hałasu, aby nic nie przeszkadzało w słuchaniu podczas podróży itp. Poprawia dźwięk i osłabia zniekształcenia, a ponadto zmniejsza zużycie energii.
Dzięki zakorzenionemu na rynku kodekowi Sony LDAC nowe słuchawki obsługują bezprzewodowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości. System DSEE Extreme™, interpolujący w czasie rzeczywistym muzykę z cyfrowych plików kompresji stratnej, przywraca brakujące tony wysokie i pozwala usłyszeć wszystkie szczegóły, jakie wykonawca zawarł w słuchanych utworach.
Łatwa obsługa z wolnymi rękami
Interakcje z otoczeniem są ważnym elementem życia i dlatego funkcja Speak-to-Chat, oparta na technologii Precise Voice Pickup, automatycznie wstrzymuje odtwarzanie muzyki, gdy użytkownik słuchawek zaczyna mówić.
Nowe słuchawki są zgodne z Asystentem Google i asystentem Alexa, więc nie dotykając smartfona czy słuchawek, można zadawać pytania, łączyć się ze znajomymi z kontaktów w telefonie, uzyskać informacje, włączyć odtwarzanie ulubionej muzyki, odsłuchiwać powiadomienia, ustawiać przypomnienia i wiele innych.
Pełna kontrola w zasięgu ręki
Dzięki intuicyjnemu, dotykowemu panelowi sterowania zmiana ustawień dźwięku, włączenie trybu Quick Attention czy wznowienie odtwarzania muzyki z serwisu Spotify lub Endel to kwestia kilku stuknięć w słuchawki. Serwis Endel umożliwia tworzenie spersonalizowanych pól dźwiękowych, które pozwalają ciału i umysłowi całkowicie zanurzyć się w dźwiękach podczas wykonywania różnych zadań.
Łatwe parowanie Bluetooth dzięki funkcjom Fast Pair i Swift Pair
Słuchawki LinkBuds S są zgodne z funkcją Google Fast Pair, służącą do szybkiego i wygodnego parowania z urządzeniami z systemem Android™. Funkcja Swift Pair ułatwi sparowanie słuchawek z tabletem lub komputerem z Windows 11 lub Windows 10.
Dźwięk Bluetooth nowej generacji
Słuchawki są przystosowane do obsługi LE Audio — dźwięku Bluetooth nowej generacji, który cechuje się bardzo małymi opóźnieniami i idealnie sprawdza się podczas grania.
Zaprojektowane z myślą o środowisku
Projektanci słuchawek LinkBuds S zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i środowisko. Tak jak w całej serii LinkBuds, opakowanie słuchawek w ogóle nie zawiera plastiku. Z kolei same słuchawki zawierają tworzywo sztuczne uzyskane z recyklingu części samochodowych. Pokazuje to, jak firma Sony stara się ograniczać wpływ swoich produktów i działań na środowisko naturalne.
Wydajny akumulator zapewniający ciągłość kontaktu
Firma Sony wie, że słuchanie ulubionych nagrań ze smartfona powinno się odbywać bez żadnych przeszkód. Z tego powodu słuchawki LinkBuds S umożliwiają odtwarzanie przez 6 godzin z włączonym systemem redukcji hałasu. Zapas energii na kolejnych 14 godzin zgromadzony jest w eleganckim, kompaktowych etui z funkcją ładowania.
W razie pośpiechu szybkie, 5-minutowe ładowanie pozwoli słuchać muzyki nawet przez 60 minut.
Oficjalny sklep internetowy Sony Centre
Xperia 1 IV - PIERWSZY NA ŚWIECIE smartfon z zoomem optycznym Xperia 1 IV to najnowsza, czwarta odsłona produktu z tej serii. W urządzeniach tych firma wprowadza najnowsze rozwiązania znane z topowych produktów innych kategorii jak: aparaty, telewizory, czy sprzęt audio.
Sony Xperia PRO-I – specyfikacja techniczna Sony Xperia PRO-I to „PRO” jak „profesjonalna obsługa” oraz „I” jak „imponujące zdjęcia” lub „inny niż dotychczasowe telefony Sony”.
Xperia 10 IV - Najlżejszy smartfon 5G z wydajna baterią Ultra wydajny akumulator to podstawa komfortu pracy. Jednak w połączeniu z niezwykle lekką konstrukcją (162 g) oraz proporcjami ekranu 21:9, smartfon ten oferuje dużo więcej.
Sony BRAVIA XR A95K z nowatorską matrycą QD-OLED „Po 7 latach przełom w OLED TV! Widziałem Sony BRAVIA XR A95K z nowatorską matrycą QD-OLED – najlepszy OLED 2022 roku? ” Źródło:
LinkBuds – nowe słuchawki bezprzewodowe od Sony. Oficjalna premiera "innowacyjnego sprzętu"
Sony wprowadza do oferty słuchawki bezprzewodowe LinkBuds, których dostępność zaplanowano na ten miesiąc. Do wyboru będą dwa warianty kolorystyczne – biały i szary. Cena została ustalona na poziomie 179,99 dol. (ok. 710 zł). Czym wyróżnia się ten model?
Foto: Sony
Foto: Sony
Sony twierdzi, że słuchawki LinkBuds są innowacyjne. Producent chwali się nietypową konstrukcją w kształcie pierścienia. Pozwala to użytkownikowi na dostęp do otaczających go dźwięków i stały kontakt ze światem. Zastosowano tu także różne rozwiązania z zakresu audio. Firma twierdzi, że nowe słuchawki doskonale sprawdzą się w grach AR czy pracy z domu.
Zastosowano tu 12-mm przetworniki. Za łączność bezprzewodową w LinkBuds odpowiada moduł Bluetooth 5.2. Nie brakuje też integracji z asystentami głosowymi od Google i Amazona. Sony deklaruje na jednym naładowaniu do 5,5 godz. słuchania muzyki. Funkcja szybkiego ładowania baterii po 10 min w pudełeczku ma umożliwić do 90 min odsłuchu.
Zapraszamy jednocześnie do odsłuchania najnowszego odcinka podcastu Technicznie Rzecz Biorąc. Tym razem rozmawialiśmy o metaverse, którego powstanie przewidział już… Stephen Hawking. Dlaczego zaczęto o nim mówić dopiero po konferencji Marka Zuckerberga skoro to koncept sprzed kilkudziesięciu lat? Czego potrzebujemy, aby je stworzyć i kiedy możemy spodziewać się tego, że nasze życia – już całkiem dosłownie – przeniosą się do cyfrowej rzeczywistości? Odpowiedzi na te pytania usłyszycie poniżej: