Home > Inteligentny Głośnik > Jaki Głośnik przenośny do 200 zł? Ranking 2022 i Opinie

Jaki Głośnik przenośny do 200 zł? Ranking 2022 i Opinie

Sharing is caring!

Głośniki przenośne, głośniki Bluetooth, głośniki bezprzewodowe

Głośniki Bluetooth marki Hama zapewniają bardzo dobre odczucia słuchowe, dzięki zastosowanej technologii Multi-Connect, pozwalającej na odtwarzanie efektu dźwięku przestrzennego. Bezprzewodowy głośnik Hama to bardzo poręczny i wygodny sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Tego typu urządzenie umili pobyt na wakacjach, a także sprawdzi się podczas jazdy samochodem. Głośniki Bluetooth Hama umożliwiają odtwarzanie muzyki nawet do 14 godzin po pełnym ładowaniu. Tak długi czas odtwarzania pozwala na cieszenie się muzyką nawet, gdy nie znajdujemy się w zasięgu gniazdka zasilającego. Głośnik przenośny posiada akumulator o pojemności 2000 mAh, co zapewnia komfort odtwarzania muzyki bez konieczności ciągłego ładowania głośnika. Głośniki Bluetooth Hama posiadają wygodne przyciski, umożliwiające intuicyjne sterowanie urządzeniem.

Głośnik bluetooth - charakterystyka

Głośniki bluetooth cenione są przede wszystkim ze względu na swoją mobilność – tego rodzaju głośnik można wykorzystać praktycznie wszędzie – w trakcie biwaku, spędzania czasu nad basenem czy podczas letniej imprezy. Mocny głośnik z nowoczesnym systemem bluetooth pozwoli na wygodne i płynne odtwarzanie muzyki bez dostępu do stałego źródła zasilania. Sprawdź na jakie parametry głośnika warto zwrócić uwagę, a także które modele marki Hama sprawdzą się najlepiej na imprezie pod chmurką.

Głośnik bluetooth to urządzenie, które zasługuje na uwagę ze względu na swoją mobilność i kompaktowe rozmiary. Głośnik bezprzewodowy bluetooth wymaga jedynie naładowania, aby móc później korzystać z niego przez wiele godzin. Przed zakupem warto sprawdzić pojemność akumulatora w urządzeniu. Głośniki są zwykle w stanie odtwarzać muzykę przez kilka godzin, co jest uzależnione oczywiście także od intensywności jego obsługi czy też poziomu głośności muzyki. Najwygodniejsze są jednak urządzenia, które są w stanie działać kilka godzin po pełnym naładowaniu. Niewielki głośnik jak np. Hama Głośnik mobilny Pocket 2.0 można zawsze zabrać ze sobą – wrzucić do torebki czy walizki. Mocny głośnik bluetooth będzie w stanie odtwarzać dobrej jakości muzykę dostatecznie głośno, aby dźwięk komfortowo docierał do wszystkich uczestników imprezy. Ważna jest więc moc głośnika i ilość basów, jaką jest w stanie wygenerować. Dzięki temu muzyka będzie głębsza i wyraźna. Warto także zwrócić uwagę na wykorzystaną w urządzeniu technologię. Im wyższy numer bluetooth, tym większa gwarancja, że odtwarzana muzyka będzie wyraźna – bez zakłóceń czy gubienia sygnału. Niektóre urządzenia jak np. Głośnik mobilny Pipe 2.0 Hama są wodoodporne, dzięki czemu nie musisz obawiać się letniego deszczu w trakcie imprezy pod chmurką – Twoje urządzenie będzie dalej bezpieczne.

Jak działa głośnik na bluetooth?

Działanie głośnika bluetooth jest bardzo proste. Aby móc z niego korzystać niezbędne jest posiadanie urządzenia także wyposażonego w system bluetooth jak np. telefon czy tablet. Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej transmisji danych sprzęt łączy się z głośnikiem i pozwala mu na odtwarzanie lubionej muzyki. W przypadku głośnika niepotrzebne jest łapanie odpowiedniej częstotliwości jak np. w przypadku radia. Wystarczy jedynie sparować oba urządzenia.

A jak sparować głośnik bluetooth z telefonem? Sparowanie często dokonuje się praktycznie automatycznie. W tym celu należy włączyć głośnik i opcję bluetooth w telefonie lub tablecie. Po chwili smartfon powinien wykryć głośnik w pobliżu i zapytać czy chcemy go sparować. Na głośniku zwykle nie trzeba nic wybierać jedynie zadbać aby pozostał włączony. Sparowanie urządzeń trwa zwykle kilka chwil i po tym czasie można cieszyć się muzyką płynąca z głośnika bezprzewodowego. Za pomocą telefonu i tabletu można swobodnie sterować urządzeniem – przełączać kolejne utwory, odtwarzać je ponownie, a także stopować czy pogłaśniać lub ściszać. Głośnik można swobodnie ustawić w jednym miejscu i nie martwić się jego zdalną obsługą.

Jaki głośnik bluetooth wybrać?

Jaki głośnik bluetooth sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy tutaj od własnych preferencji użytkowników. Dobrze jest wybierać urządzenia z wytrzymałych materiałów, dzięki którym sprawdzą się podczas użytkowania na zewnątrz. Jaki głośnik bluetooth do 150 zł spełni te wymagania? W ofercie Hama dostępne jest co najmniej kilka takich modeli, takich jak głośnik mobilny Tube 2.0 czy głośnik mobilny Drum 2.0. Ciekawą, jednak nieco droższą opcją jest głośnik mobilny Twin 2.0, który wyróżnia się nowoczesnym wyglądem i został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Ponadto jest wodoodporny i pracuje na jednym ładowaniu do 6 godzin.

To jaki finalnie głośnik bluetooth wybrać powinien być podyktowany jego jakością oraz wymaganiami kupującego. Warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, moc głośnika, wykorzystany system bluetooth, a także wytrzymałość materiałów z jakich został wykonany, zasięg, a także wagę i dodatkowy uchwyt, dzięki któremu można będzie bezpiecznie zawiesić głośnik czy ustawić go bezpiecznie w wybranym miejscu.

Głośnik bluetooth to idealny gadżet na wakacyjną imprezę. Sprawdzi się także jako prezent, dla osób uwielbiających słuchać muzyki na głos.

Głośniki przenośne - najważniejsze parametry

Kupując każdy sprzęt audio warto zwrócić uwagę na jego dane techniczne. Dzięki nim odtwarzana muzyka będzie miała najlepszą jakość, ale także użytkownik będzie zadowolony z ich właściwości i cech zewnętrznych. Warto ocenić sprzęt zarówno pod kątem praktycznym jak i wizualnym. Najważniejsze cechy głośników bezprzewodowych, które trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem konkretnego modelu:

moc głośnika - to jeden z najważniejszych parametrów w praktycznie każdym urządzeniu elektronicznym. Moc określa zwykle dostępny poziom głośności i czystość dźwięku. Im większa moc głośnika, tym lepsza jest jakość dźwięku. Zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz najlepiej sprawdzą się głośniki działające z mocą pomiędzy 6, a 10 W. Większa ilość watów pozwoli na dostateczne nagłośnienie plenerowej imprezy czy karaoke na ognisku. Najlepsze głośniki cechują się bardzo wysoką jakością dźwięku, która będzie odpowiadała nawet wymagającym użytkownikom.

zasięg - to również bardzo ważna kwestia. Duży zasięg pozwala na pozostawienie telefonu w bezpiecznym miejscu np. w kantorku na budowie i cieszenie się muzyką z głośnika znacznie oddalonego od tego miejsca. Zwykle głośniki mogą działać bez problemów w odległości od kilku do kilkunastu metrów od źródła sygnału. Dobrze jest kupić głośnik, który ma zasięg wynoszący co najmniej 10 metrów.

rodzaj połączenia Bluetooth - bardzo ważny przy wyborze głośnika bezprzewodowego jest także wykorzystywany rodzaj połączenia. Coraz częściej stosuje się Bluetooth 5.0 zamiast Bluetooth 4.0, który jest już nieco przestarzały. Wyższy rodzaj Bluetooth pozwala na szybszy transfer przesyłanych danych, w tym emitowanego dźwięku. Dobrze jest wybrać głośnik, który obsługuje ten sam rodzaj połączenia, co posiadany smartfon, aby urządzenia najlepiej się ze sobą zgrały.

maksymalna głośność - dla wielu osób bardzo ważna jest również maksymalna głośność głośnika, która pozwoli na swobodne słuchanie muzyki także na otwartej przestrzeni.

obecność uchwytów - warto sprawdzić czy głośnik ma jakiekolwiek uchwyty, które pozwolą na zamocowanie go w bezpiecznym miejscu. Dzięki uchwytowi głośnik może wisieć lub zostać tak zaczepiony, że nigdzie nie spadnie i będzie w pełni bezpieczny.

waga i rozmiar - wśród głośników można znaleźć zarówno bardzo kompaktowe urządzenia, które mieszczą się w dłoni, ale także takie, które należy spakować do oddzielnej torby. Wiele więc w tej kwestii zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, a także docelowego przeznaczenia głośnika. Przyjmuje się jednak, ze im niższa waga i gabaryty głośnika tym lepiej, bo właśnie te cechy tworzą z niego wygodne i przenośne urządzenie.

obudowa - wybierając głośnik warto zwrócić także uwagę na jego obudowę i wykończenie. Wszelkie łączenia i styki powinny być płaskie i dobrze spasowane, aby głośnik dobrze się prezentował. Głośniki nie potrzebują wielu elementów, dlatego dobrze jeśli wszystkie przyciski są możliwie płaskie i nie wystają poza obudowę. Ważny jest również materiał z którego został wykonany sprzęt. Cienki plastik może szybko ulec uszkodzeniu. Grubszy będzie znacznie odporniejszy. Dobrym pomysłem jest także powlekanie głośnika grubą, odporną gumą, która skutecznie go zabezpieczy.

akumulator - pojemność akumulatora to bardzo istotny parametr podczas kupowania urządzeń, które w swoim założeniu mają służyć jako przenośne. Głośniki z dużą baterią pozwalają na wielogodzinne słuchanie muzyki bez konieczności ładowania urządzenia, co przydaje się szczególnie w miejscach, w których nie ma stałego dostępu do sieci elektrycznej. Obecnie stosowane akumulatory litowo-jonowe pozwalają na działanie tego typu sprzętu przez kilkanaście godzin po pełnym ładowaniu.

dodatkowe złącza i gadżety - dobrze jeśli głośnik posiada standardowe złącza np. gniazdo aux lub USB. Dzięki temu można do głośnika podłączyć słuchawki lub skutecznie go ładować za pomocą najpopularniejszych urządzeń np. laptopa czy powerbanku.

łatwość obsługi - przed zakupem warto dowiedzieć się czy głośnik jest łatwy w obsłudze. Zwykle tego typu urządzenie posiada co najmniej kilka przycisków - nie powinno ich być jednak zbyt wiele, bo wówczas można podejrzewać, że komplikują obsługę głośnika. Na rynku dostępne są urządzenia, które mają 1-2 przyciski i pozwalają na wygodną obsługę urządzenia.

wygląd - głośnik jak praktycznie każda kupowana rzecz powinien się podobać swojemu użytkownikowi. Na rynku dostępne są najróżniejsze głośniki, w kształcie kostki, walca, koła, tuby, pudełka itd. Dostępne są również najróżniejsze kolory, począwszy od klasycznej bieli i czerni, poprzez róże i fiolety, a skończywszy na wielokolorowych urządzeniach z brokatowymi wykończeniem. Wiele zależy w tej kwestii od preferencji kupującego. Czasami dobrze jest wybrać głośnik, który będzie rzucał się w oczy, bo w razie nagłego rozładowania będzie można go lepiej znaleźć np. po zapadnięciu zmroku w lesie.

Do czego można wykorzystać głośniki bluetooth?

Głośniki bezprzewodowe bluetooth to prawdziwie rewolucyjne urządzenia, które na zawsze zmieniły organizację rozrywki. Do tej pory każda osoba, która organizowała imprezę w plenerze zastanawiała się, w jaki sposób uda się jej dostarczyć muzykę na zadowalającym poziomie głośności. Urządzenia takie jak smartfony czy tablety mają oczywiście wbudowane głośniki, jednak często nie są one zbyt efektywne - odtwarzają muzykę niższej jakości lub nie są na tyle głośne nawet na maksymalnym poziomie, aby móc odtwarzać muzykę na imprezie w ogrodzie, przydomowej altanie, na tarasie. Odpowiedzią na tę potrzebę jest zakup głośnika bezprzewodowego, który świetnie sprawdzi się podczas plenerowej zabawy.

Głośnik bluetooth dobrze sprawdzi się także w pracy np. przy komputerze, ale także w ekstremalnych warunkach np. podczas prac budowlanych, wycinki drzew czy sprzątania. To urządzenie, które bardzo przyda się także w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Głośnik można bardzo łatwo połączyć z urządzeniem emitującym dźwięk i umilić sobie wykonywanie różnorodnych prac. Głośnik ponadto jest odporny na wiele niedogodności takie jak zakurzenie, zapylenie czy nawet wilgoć, dlatego tak dobrze sprawdzi się podczas wykonywania różnych prac na podwórku np. podcinania krzewów czy sadzenia roślin.

Głośnik to także urządzenie wprost stworzone do korzystania podczas przebywania na wakacjach. Urządzenie można ze sobą zabrać nad morze, w góry, na biwak czy ognisko, gdzie będzie mógł umilić pobyt całemu towarzystwu, w którym znajduje się jego posiadacz. Wolny czas i relaks połączone z ulubioną muzyką, to doskonały sposób na letni wypoczynek. Głośnik przenośny nie potrzebuje ładowania i tym samym dostępu do sieci, co jest jego największą zaletą. Głośnik bluetooth jest zwykle na tyle kompaktowy, że można wrzucić go do skrytki w samochodzie, albo do małej kieszeni plecaka. Razem z kablem do ładowania nie powinien zajmować wiele miejsca.

Wbudowany mikrofon pozwala z kolei na prowadzenie wygodnych rozmów bez konieczności trzymania telefonu w rękach. To także bardzo korzystne rozwiązanie przydatne w trakcie np. jazdy samochodem, gry w badmintona lub prac ogrodowych, gdy mamy brudne lub mokre ręce i nie chcemy dotykać smartfona. Rozmowę można wówczas swobodnie prowadzić przez głośnik nie narażając się na mandat czy zniszczenie lub zabrudzenie telefonu komórkowego. Wbudowany mikrofon to opcja dla osób, które czują się swobodnie podczas prowadzenia rozmów na głośniku lub gdy ich praca uniemożliwia trzymanie telefonu w rękach.

Głośniki przenośne z mikrofonem - wiele funkcji w jednym

Głośniki przenośne z mikrofonem umożliwiają wykonywanie rozmów telefonicznych, bez konieczności sięgania po telefon. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdy telefon jest schowany w plecaku, podczas pieszej wędrówki czy w trakcie prowadzenia auta. System głośnomówiący pozwala na prowadzenie swobodnych rozmów bez dekoncentracji koniecznością odbierania telefonu. Połączenie można odebrać przy pomocy głośnika, i to już za sprawą jednego przycisku. Podczas prowadzenia rozmowy możemy również za pomocą przycisków dostosować odpowiednią głośność, dostosowaną do otoczenia.

Głośniki przenośne wyposażone w akumulator odpowiedniej pojemności są w stanie czuwać, odtwarzać muzykę lub umożliwiać prowadzenie rozmów przez wiele godzin. Głośniki mobilne Hama pozwalają na odtwarzanie dźwięku przez wiele godzin. Głośniki przenośne posiadają kompaktowe rozmiary i można je zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce. Głośniki mobilne Hama wyposażone są w dodatkowy mocny pasek, na którym można zawiesić lub przymocować głośnik. Dzięki temu mamy pewność, że głośnik nie upadnie i posłuży nam na długie lata. Nawet w razie upadku nie należy się obawiać – głośnik jest bardzo wytrzymały, bo wykazuje odporność na wodę, błoto i wibrację, co sprawia, że nadaje się do wykorzystania w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Jak bezpiecznie używać głośnika bezprzewodowego?

Najlepiej jest, jeśli głośnik bezprzewodowy może zostać ustawiony na stabilnej i płaskiej powierzchni, na której się nie przewróci. Często jest to jednak trudne do osiągnięcia np. na biwaku w lesie. Wówczas można poszukać kawałka deseczki albo kartonu np. z pudełka po butach, aby móc stabilnie ustawić głośnik. Ponadto wiele głośników posiada specjalne paski, które ułatwiają zamocowanie głośnika. Dzięki grubemu paskowi głośnik można powiesić w najróżniejszych miejscach np. na metalowej rurce, gałęzi, poręczy itp. Dzięki zamocowaniu u podstaw głośnik nie powinien spaść. To bardzo dobre rozwiązanie, aby głośnik nie wpadł np. do basem lub żeby nie zgubił się w wysokiej trawie. Oprócz tego zawieszony głośnik nie będzie miał kontaktu z wilgotnym podłożem np. po deszczu. Jeśli głośnik ma wystający uchwyt to warto dołączyć do niego pasek, dzięki któremu głośnik będzie można bardziej komfortowo trzymać w ręku, albo zawiesić go w rożnych miejscach.

Bardzo należy uważać na zamoczenie głośników. Mimo, że zwykle spełniają one normy odpowiadające restrykcyjnym wytycznym np. IPX5, to jednak nie należy poddawać głośnika zbyt ekstremalnym wyzwaniom np. wrzucając głośnik na próbę do basenu czy upuszczając go z bardzo dużej wysokości. Sprzęt audio z normą IPX5 powinien być odporny na krótkie i płytkie zanurzenie, zapylenie i zakurzenie na średnim poziomie oraz delikatne obicia, jednak nie warto specjalnie testować odporności głośnika, którego obudowa może ulec uszkodzeniu, przez co całe urządzenie nie będzie estetycznie wyglądało. Popularna jest jeszcze wyższa norma IPX7, która pozwala na zanurzenie głośnika na głębokości 1 metra przez pół godziny. W tym czasie można swobodnie wyjąć głośnik, który wpadnie np. do basenu czy jacuzzi. Po wpadnięciu głośnika do wody należy jak najszybciej do wyjąć i wysuszyć. Po tym można spróbować go włączyć i zobaczyć czy urządzenie jeszcze reaguje na przyciski i działa.

Głośniki bezprzewodowe mają również różne obudowy. Warto jednak pamiętać o tym, że im porządniejsza obudowa tym głośnik będzie cięższy, dlatego warto zachować rozsądny kompromis. Popularne są głośniki wykonane z grubszego plastiku lub aluminium. Dobrze jest, jeśli tego rodzaju obudowa jest jeszcze dodatkowo powleczona specjalną gumą, która sprawi, że głośnik nie będzie się przesuwał, ale także dodatkowo zabezpieczy go w razie upadku.

Głośnika lepiej nie ustawiać w miejscach nasłonecznionych, a także tych emitujących ciepło. Wysoka temperatura działa niekorzystnie w przypadku praktycznie wszystkich urządzeń elektronicznych. Lepiej więc nie stawiać głośnika bezpośrednio na słońcu, ani w pobliżu działającego grzejnika czy na nagrzanym parapecie. Podobnie jest na plaży. Wtedy warto ustawić głośnik w cieniu lub narzucić na niego gazetę czy ubranie, aby odizolować go od słońca. Podobnie jest w przypadku niskich temperatur. Lepiej jest nie pozostawiać głośnika w ekstremalnych warunkach np. na śniegu. Długotrwała niska temperatura i wilgoć mogą zepsuć urządzenie.

Jaki głośnik przenośny najlepiej wybrać?

Najlepiej jest wybrać urządzenie, które będzie dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Niektórzy są zdecydowanie bardziej wyczuleni na dźwięki i właśnie oni potrzebują głośników, które odtwarzają muzykę najlepszej jakości, inni zaś stawiają na głośność urządzenia, czy jego rozmiary. Najlepiej jest znaleźć urządzenie, które będzie łączyło w sobie wszystkie pożądane cechy - będzie emitowało muzykę dobrej jakości, o odpowiedniej głośności, a ponadto będzie lekkie i dobrze się zaprezentuje. Oddzielną kwestią są dodatkowe opcje, z których czasami w ogóle się nie korzysta, dlatego dobrze jest dłużej zastanowić się nad kupnem gadżetu naszpikowanego dodatkowymi funkcjami.

Innym istotnym dla niektórych elementem jest wygląd konkretnego głośnika. Część osób woli klasykę i postawi na urządzenie w kształcie pudełka o neutralnym kolorze, inni zaś wolą urządzenia o zdecydowanym charakterze i rzucające się w oczy. Wiele zależy także od tego czy kupujemy pierwszy głośnik czy kolejny. Jeśli jest to pierwszy głośnik to warto postawić na te najchętniej wybierane i polecane przez innych użytkowników, jeśli zaś jest to kolejne urządzenie tego typu to warto zastanowić się które opcje były dla nas przydatne, a które okazały się całkowicie zbędne.

Parowanie głośnika bezprzewodowego z innymi sprzętami

Parowanie smartfona czy tableta z głośnikiem bluetooth jest bardzo łatwym zadaniem i trwa zwykle zaledwie kilka sekund. Standard bluetooth jest na tyle uniwersalny i powszechny, że wiele osób zdążyło się już z nim zetknąć w urządzeniach elektronicznych. W głośnikach bezprzewodowych najnowszej generacji wykorzystywany jest obecnie standard Bluetooth co najmniej 5.0, dzięki czemu parowanie urządzeń odbywa się ekspresowo, a i odtwarzana muzyka jest bardzo płynna - nie zacina się ani nagle urywa. Parując swoje urządzenia należy najpierw włączyć głośnik, a następnie uruchomić Bluetooth na telefonie. Czasami smartfon zapyta czy ma rozpocząć wyszukiwanie urządzeń znajdujących się w pobliżu, ale najczęściej samodzielnie rozpocznie skanowanie najbliższego otoczenia. Nie ma żadnej konieczności podłączania obu urządzeń np. za pomocą kabla, wszystko odbywa się bezprzewodowo.

Smartfon może odszukać różne urządzenia w okolicy - inne smartfony, telewizory, tablety, słuchawki bezprzewodowe i wiele innych, dlatego warto wiedzieć jak nazywa się zakupiony głośnik lub np. namierzyć go poprzez ikonkę głośnika i wyświetloną obok nazwę. Wówczas należy wybrać ją dotykowo i smartfon zapyta czy chce się sparować oba urządzenia. Oczywiście warto to zrobić, aby oba urządzenia łączyły się automatycznie i nie było konieczności każdorazowego wyboru i łączenia się smartfona z głośnikiem, gdy będzie chciało się uruchomić muzykę czy radio fm. Samo sparowanie urządzeń po akceptacji powinno trwać zaledwie parę sekund. Po tym czasie, gdy na smartfonie uruchomi się aplikację do muzyki, a włączony głośnik będzie znajdował się w pobliżu, to można będzie swobodnie puścić na nim wybraną muzykę czy uruchomić wbudowany mikrofon i prowadzić rozmowę.

Głośnikiem można następnie sterować zarówno za pomocą smartfona, jak i przycisków czy wyświetlacza znajdującego się bezpośrednio na nim. Do najpopularniejszych opcji należy przewijanie poszczególnych utworów, pauzowanie i uruchamianie odtwarzania dźwięku, regulowanie głośności podczas odtwarzania, a także przewijanie danego utworu do początku. Zwykle nie można wyłączyć głośnika za pomocą smartfona, należy zrobić to ręcznie samemu.

Normy określające odporność głośników przenośnych

W przypadku głośników Bluetooth najbardziej popularne są 2 normy, które spełniają poszczególne urządzenia. Warto kupować urządzenia spełniające restrykcyjne normy, które będą odporne na najpopularniejsze uszkodzenia. Producenci przewidują zwykle 2 lata gwarancji na głośniki bezprzewodowe, jednak warto szukać takich, które będą odporniejsze na różne zjawiska, szczególnie jeśli zamierzamy zabierać je ze sobą do pracy czy np. ekstremalne wycieczki w wysokie góry.

Norma IPX_ - to międzynarodowa klasa wodoszczelności. Określa zwykle na jak długo i na jakiej głębokości może przebywać dane urządzenie, aby po wysuszeniu znów móc działać. IPX powyżej IPX5 pozwala na ochronę głośnika przed strumieniem wody trwającym 3 minuty i dłużej. Norma IPX7 pozwala z kolei na zanurzenie urządzenia na głębokości 1 metra przez 30 minut. IPX8 zabezpiecza urządzenie, które uległo zanurzeniu na głębokości powyżej 1 metra. Zawsze warto jednak przeczytać instrukcję obsługi, bo do każdego urządzenia elektronicznego mogą być dołączone oddzielne ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa.

Norma IP_X - norma ta świadczy o zabezpieczeniu sprzętu przed ciałami stałymi i pyłem. powyżej normy IP5X można przyjąć, że urządzenia są praktycznie pyłoszczelne i odporne na dostawanie się jakichkolwiek ciał obcych do środka.

Przykładowo urządzenie, które będzie miało normę IP58 będzie pyłoszczelne i bezpieczne po dostaniu się do wody na głębokość powyżej 1 metra. Normy te mają wymiar międzynarodowy i są stosowane jako standardowe na terenie UE i w krajach zachodnich.

Dodatkowe opcje głośnika bezprzewodowego

Jedną z dodatkowych opcji głośnika bezprzewodowego może być samodzielne odtwarzanie radia. Radio fm potrzebuje do działania wbudowanej anteny, którą posiadają wybrane modele głośników bezprzewodowych. Obecność wbudowanego radia jest bardzo korzystna, jeśli występują problemy z połączeniem ze smartfonem, lub urządzenie się rozładuje. Wówczas, aby nie pracować w ciszy można wykorzystać radio z głośnika. Głośnik sprawdza się również wtedy, kiedy klasyczne radio np. samochodowe nie działa. Szczególnie zawodowi kierowcy czy osoby, które dużo jeżdżą po mieście np. kurierzy lubią słuchać radia podczas jazdy. Rozwiązaniem ich problemu może być wówczas głośnik z radiem, który będzie działał zupełnie niezależnie.

Warto sprawdzić przed zakupem czy głośnik posiada czytnik kart pamięci, który umożliwia odtwarzanie ulubionych utworów bezpośrednio z karty, a nie smartfona czy innego urządzenia. Na karcie można zapisać swoją ulubioną playlistę i mieć ją zawsze ze sobą także podczas wyjazdu na wakacje czy przebywania w pracy. Takie niezależne od innych urządzeń odtwarzanie muzyki jest bardzo wygodne. To jedna z najbardziej cenionych dodatkowych opcji, jakie mogą mieć bezprzewodowe głośniki.

Przydatną opcją dla fanów organizacji plenerowych imprez jest także tzw. multipoint, który pozwala na połączenie kilku głośników i ich jednoczesną pracę. Sparowane urządzenia są wtedy zdecydowanie głośniejsze i pozwalają na stworzenie namiastki prawdziwego klubowego klimatu.

Głośnik bezprzewodowy do 300 zł

Głośników bezprzewodowych dostępnych na rynku jest bardzo wiele i trudno wybrać ten najlepszy. Wyznacznikiem, który nieco ograniczy wybór może więc być dostępny budżet. W sklepach można znaleźć głośniki za 100, 200, 500 zł , ale także takie, które kosztują tysiąc złotych i więcej. Można spodziewać się, że wyższa cena wiąże się zwykle z lepszą jakością, ale nie zawsze tak jest. Czasem płaci się jedynie za rozpoznawalną markę urządzenia, albo fakt, że dana seria głośników została zaprojektowana przez znaną osobę, czy jest opatrzona charakterystycznym, firmowym logiem.

Mając budżet na poziomie 300 zł spokojnie można znaleźć głośniki, które sprostają wymaganiom standardowego użytkownika. W tej cenie można otrzymać kompaktowe urządzenie, które nie zawiedzie nas pod względem jakości dźwięku, a także będzie miało mocny wbudowany akumulator i niewielkie rozmiary. Jakość dźwięku w takim urządzeniu powinna pozwalać na komfortowe słuchanie także na najwyższym poziomie głośności, a także brak szumów czy trzasków. To dobry budżet na zakup pierwszego urządzenia tego typu, które powinno spełniać wszystkie wymagania osób, które do tej pory nie miały styczności z tego typu urządzeniami. Głośniki bezprzewodowe do 300 zł dostępne są w internetowym sklepie Hama, z urządzeniami audio i nie tylko. Modele w tej cenie są eleganckie, kompaktowe i odtwarzają muzykę wysokiej jakości. Dostępne są także oczywiście tańsze modele, które mogą być dobrym pomysłem np. na prezent dla dziecka.

Najlepszy głośnik bezprzewodowy na prezent

Najlepszy głośnik bezprzewodowy w formie prezentu powinien przede wszystkim spełniać wymagania obdarowywanej osoby. Jeśli wiemy, że to wielbiciel, który zwraca bardzo dużą uwagę na jakość dźwięku podczas kupowania różnego rodzaju urządzeń audio, to warto szukać głośnika, który będzie miał odpowiednią moc, pozwalają na odtwarzanie czystego i płynnego dźwięku. Jeśli zaś mamy do czynienia z gadżeciarzem to warto zwrócić uwagę na wygląd głośnika, a także łatwość obsługi urządzenia.

W przypadku osób słuchający muzyki w aucie i posiadających całe playlisty ulubionych piosenek, to obowiązkowym wyposażeniem zakupionego głośnika musi być czytnik kart SD, a także wbudowany mikrofon, który pozwoli na swobodne prowadzenie rozmów. Użytkownicy, którzy często wyjeżdżają np. na wycieczki objazdowe czy autostop z pewnością docenią głośnik odporny na uszkodzenia dzięki spełnianiu odpowiednich norm, a także odporny na upadku, zabrudzenia, zakurzenie czy zalanie. Wówczas głośnik będzie mógł posłużyć im zdecydowanie na dłużej. Praktycznie dla każdej osoby sprawdzi się głośnik z dużą baterią. Pojemny akumulator sprawia, że urządzenie nabiera swoich przenośnych właściwości. Głośnik nie sprawdzi się raczej w przypadku domatorów, którzy słuchają muzyki za pośrednictwem kina domowego - tego rodzaju sprzęt dostarcza zupełnie innych wrażeń niż niewielki przenośny głośnik bezprzewodowy.

Jakie głośniki do kina domowego? Wybieramy zestaw głośników

Jakie głośniki do kina domowego? Wybieramy zestaw głośników

21:19

Autor: Marcin Czechowicz Telewizor z rozbudowanym systemem audio wraz z komputerem tworzą prawdziwe centrum multimedialne

Salę kinową można urządzić nawet w niewielkim salonie. Oprócz telewizora, niezbędny będzie system kina domowego, wyposażony w dobry zestaw głośników. Jakie głośniki do kina domowego wybrać?

Zadaniem zestawu kina domowego jest dostarczenie wrażeń zarówno wizualnych, jaki i dźwiękowych. Podczas seansu, za sprawą efektów audio można się poczuć jak w centrum oglądanej na ekranie akcji. Do tego jednak potrzebny jest zestaw głośników.

Rozbudowa systemu głośników do standardu kina domowego to decyzja, którą warto dobrze przemyśleć, ponieważ wybrany sprzęt będzie nam służył przez wiele lat. Warto zainwestować w głośniki możliwie najwyższej klasy. Odpowiednio dobrane kolumny posłużą nam zarówno do nagłośnienia domowej sali kinowej, podczas grania na konsoli, a także w trakcie słuchania muzyki z płyt CD, radia lub z internetu.

Do kina domowego najczęściej wybierane są kolumny podstawkowe lub podłogowe. Uzupełnieniem zestawu może być aktywny subwoofer, który jest odpowiedzialny za przetwarzanie najniższych częstotliwości. Najbardziej wymagający odbiorcy mogą dodatkowo zainstalować głośniki sufitowe.

Zestaw głośników do kina domowego: systemy dźwięku przestrzennego

Pierwszą rzeczą, jaką bierzemy pod uwagę wybierając głośniki do systemu domowej rozrywki są możliwości amplitunera AV, jaki mamy lub który planujemy zakupić. Sprzęt ten obsługuje zwykle wiele różnych standardów dźwięku przestrzennego, od których zależy liczba oraz rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu.

Najpopularniejsze, mimo upływu lat, są systemy 5.1, wymagające zainstalowania głośnika centralnego, dwóch kolumn frontowych, dwóch kolumn dźwięku otaczającego (surround) oraz niskotonowego subwoofera. Odpowiednie rozmieszczenie głośników w pomieszczeniu daje efekt otaczania odbiorcy dźwiękami. Rozwinięciem systemu 5.1 jest system 7.1, składający się z dwóch dodatkowych głośników efektowych tylnych, zapewniających jeszcze lepszy efekt przestrzenny. Ograniczeniem obu tych rozwiązań jest to, że dźwięki emitowane są wyłącznie w jednej płaszczyźnie.

Bardziej wymagające osoby, mogące przeznaczyć na sprzęt większą sumę pieniędzy, powinny zainteresować się bardziej rozbudowaną konfiguracją głośników, obsługiwaną przez amplitunery AV wyposażone w konkurujące za sobą systemy dźwięku przestrzennego Dolby Atmos oraz DTS:X. W odróżnieniu od opisanych wcześniej systemów surround, gdzie dźwięki rozsyłane są w jednej płaszczyźnie poprzez odseparowane kanały, Dolby Atmos i DTS:X to systemy generujące dookólne dźwięki obiektowe, które mogą być bardzo precyzyjnie rozmieszczane w przestrzeni. Pozwala to osiągnąć najlepsze brzmienie, a w pełni trójwymiarowy dźwięk odbija się od powierzchni i dochodzi do słuchacza z wielu kierunków, także z góry.

Aby cieszyć się systemem Dolby Atmos lub DTS:X, potrzebny jest zestaw głośników w konfiguracji 5.1.2 lub 7.1.2 (cyfra 2 na końcu oznacza dodatkową parę głośników sufitowych lub modułowych głośników kierunkowych, odbijających dźwięki od stropu). Bardziej wymagający mogą wybrać kolumny głośnikowe w konfiguracji 5.1.4 lub 7.1.4 (z czterema głośnikami obsługującymi dźwięk z góry).

Natomiast właściciele dużych salonów lub specjalnych pomieszczeń przeznaczonych na domową salę kinową (o powierzchni minimum 35 m2), mogą użyć systemu 9.1.4. Różni się on od konfiguracji 7.1.4 dodatkową parą przednich głośników rozpraszających dźwięk, rozstawionych szeroko po bokach. Wybór głośników w standardzie kina domowego Dolby Atmos i DTS:X wiąże się oczywiście z większymi wydatkami (zakup dodatkowych kolumn plus ew. koszt wykonania sufitu podwieszanego oraz rozprowadzenia przewodów).

Oprócz zalet, czyli wysokiej jakości dźwięku dookólnego, rozbudowany zestaw głośnikowy kina domowego ma też swoje wady. Kolumny zajmują w pomieszczeniu sporo miejsca, a do każdej z nich trzeba też doprowadzić oddzielny kabel sygnałowy (aktywny głośnik niskotonowy wymaga dodatkowo osobnego zasilania sieciowego). Z tego powodu idealnym rozwiązaniem jest zaplanowanie całego systemu jeszcze przed wykańczaniem wnętrza lub przed jego remontem. Pozwoli to optymalnie rozprowadzić okablowanie, umieścić je w bruzdach pod tynkiem, pod parkietem, w listwach przyściennych lub w suficie podwieszanym, co pozytywnie wpłynie na estetykę pomieszczenia.

Jak wybierać zestaw głośników do kina domowego

Wybierając zestaw głośników do kina domowego często zastanawiamy się, na ile będą one uniwersalne i czy spełnią nasze oczekiwania zarówno jako zestaw stereo do słuchania muzyki, oraz jako zestaw wielokanałowy podczas odtwarzania ścieżek dźwiękowych z filmów lub gier. Idealnym rozwiązaniem jest dokonanie wyboru kolumn głośnikowych na podstawie własnego odsłuchu. Liczba i rozmiary głośników są uzależnione od wielkości pomieszczenia, jakim dysponujemy. Najlepiej, aby wszystkie kolumny były zbliżonej wielkości. Jeżeli jest to niemożliwe, para największych głośników powinna być ustawiona na przodzie, co pozytywnie wpłynie na jakość dźwięku oraz sprawi, że zestaw będzie się dobrze spisywał zarówno podczas słuchania muzyki, jaki i w trakcie oglądania filmów.

W małym salonie dobrze sprawdzą się kolumny podstawkowe, w większym pomieszczeniu lepiej zdadzą egzamin kolumny podłogowe, dysponujące znacznie większą mocą. Jeśli jednak nie chcemy instalować dużych głośników, koniecznie wyposażmy zestaw w subwoofer, który zapewni mocne niskie tony.

Istotny jest też materiał, z którego wykonane są kolumny. Głośniki z plastiku nie są w stanie zagrać tak dobrze, jak modele drewniane. Te ostatnie pozwalają uzyskać znacznie lepsze brzmienie, a ponadto swoim wyglądem nadają pomieszczeniu charakteru. Ze względu na estetykę i spójność systemu dobrym rozwiązaniem jest wybór kolumn tego samego producenta i z tej samej serii. Poszukując zestawu głośników do kina domowego upewnijmy się, czy wybrany producent oferuje w danej serii zarówno kolumnę centralną, kolumny podstawkowe, kolumny podłogowe oraz subwoofer. Mając pełen wybór będziemy w stanie stworzyć dowolną konfigurację kina domowego dopasowaną do naszych potrzeb oraz zasobności portfela.

Rozstawione z salonie kolumny głośnikowe powinny cieszyć oko. Zestaw głośników kina domowego zajmuje w pomieszczeniu stosunkowo dużo miejsca, dlatego powinien mieć stylowy design, aby uzupełniać wystrój wnętrza. Na rynku znajdziemy kolumny z obudowami wykonanymi w sposób klasyczny, wykończone okleiną imitującą drewno, oraz modele nowoczesne, lakierowane, ze wstawkami np. z aluminium.

Na jakie parametry kolumn zwracać uwagę?

Przy wyborze kolumn należy zapoznać się z ich parametrami, a jeżeli istnieje taka możliwość – dokonać ich odsłuchu przed zakupem. Istotna jest liczba przetworników zamontowanych w kolumnie, odpowiadających za odtwarzanie każdego z trzech pasm: wysokiego, średniego i niskiego. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonano obudowę kolumny – najlepsze są zrobione z drewna. Obudowy dzielimy na otwarte i zamknięte, te ostatnie lepiej radzą sobie z niskimi częstotliwościami.

Kolejne bardzo ważne parametry głośników to moc i pasmo przenoszenia. Aby uzyskać dobrej jakości dźwięk w średniej wielkości salonie należy szukać kolumn o mocy rzędu 100-200 W, z możliwością przenoszenia dźwięku o częstotliwości od 20 do 20000 Hz. Moc głośników powinna być również dopasowana do mocy amplitunera.

Innym parametrem charakteryzującym dobre kolumny głośnikowe jest ich wysoka sprawność lub skuteczność, która wyrażana jest w decybelach (dB). Im parametr sprawności jest wyższy, tym kolumna będzie w stanie grać głośniej. Przyjmuje się, że głośniki o skuteczności 90dB są to urządzenia o średnim zapotrzebowaniu na energię.

Na koniec pozostaje wartość impedancji, wyrażana w omach (Ω). Parametr ten nie ma bezpośredniego przełożenia na jakość dźwięku, ale należy zwrócić na niego uwagę, aby prawidłowo dopasować kolumny do posiadanego amplitunera (wzmacniacza). Impedancja głośnika może wynosić 4, 6 lub 8 omów, powinna być równa lub wyższa od impedancji amplitunera. Podłączenie kolumn o mniejszej impedancji może przy bardzo dużym obciążeniu (wysokim poziomie głośności) doprowadzić do ich uszkodzenia.

Głośnik centralny do kina domowego

Głośnik centralny to ważny element zestawu kina domowego, służący przede wszystkim do odtwarzania dialogów. Dzięki zastosowaniu odseparowanego kanału centralnego, kwestie mówione docierają do naszego ucha wyraźnie i klarownie, a dodatkowo dźwięk staje się bardziej przestrzenny.

Kolumna centralna powinna dobrze odtwarzać pełne pasmo akustyczne, pochodzić z tej samej serii, co pozostałe głośniki i być do nich dopasowana rozmiarowo, wizualnie, a także pod względem mocy i efektywności. Głośnik centralny powinien być umieszczony pomiędzy dwoma kanałami przednimi. Zwykle jego miejsce jest na szafce RTV lub na ścianie pod telewizorem. Producenci kolumn oferują głośniki centralne zwykle w kilku rozmiarach, dzięki czemu można dopasować urządzenie do wielkości pozostałych kolumn, posiadanego telewizora czy też pomieszczenia.

Kolumny głośnikowe podłogowe

Kolumny podłogowe to elementy gabarytowo największe, ale oferujące dźwięk najlepszej jakości. Kolumna podłogowa ma większą objętość i najczęściej jest wyposażone w dwa lub trzy przetworniki o dużej powierzchni membran. Dzięki temu dobrze odtwarzane są zarówno wysokie, jak i niskie zakresy częstotliwości. Zakupem kolumn podłogowych powinny zainteresować się osoby dysponujące sporym pomieszczeniem (nie mniejszym niż 20 m²), w którym będzie można je swobodnie rozstawić. Kolumny podłogowe danej serii występują zwykle w kilku rozmiarach. Rodzaj materiału, z jakiego wykonane są obudowy kolumn ma duże znaczenie dla jakości dźwięku. Na rynku dostępne są kolumny głośnikowe wykonane z drewna lub z tworzywa sztucznego. Oprócz niesamowitych efektów dźwiękowych podczas oglądania filmów, dobrej klasy frontowe kolumny podłogowe świetnie sprawdzą się także do odtwarzania wysokiej jakości muzyki stereo. Stosując kolumny o dobrych parametrach muzycznych zazwyczaj nie ma potrzeby dokupować głośnika niskotonowego (subwoofera).

Autor: Mariusz Bykowski Głośniki, szczególnie jeśli mają tak wysmakowane wzornictwo, możemy wyeksponować w formie ozdoby

Kolumny głośnikowe podstawkowe

Kolumny podstawkowe przeznaczone są dla użytkowników z mniejszym budżetem, dysponujących mniejszym pomieszczeniem (poniżej 20 m2), używających zestawu kina domowego najczęściej podczas oglądania filmów. Kolumny podstawkowe mają zwykle konstrukcję dwudrożną, z dwoma umieszczonymi blisko siebie przetwornikami (średnio- i wysokotonowym). Decydując się na zestaw głośników podstawkowych koniecznie trzeba dokupić jak najlepszy subwoofer, a także upewnić się, że impedancja kolumn jest dopasowana do amplitunera.

Subwoofer do kina domowego

Dobrej jakości zestaw głośnikowy zbudowany z mocnych kolumn podłogowych w konfiguracji np. 5.0 powinien zadowolić każdego fana muzyki zarówno pod względem wysokich, jak i niskich tonów. Gdy jednak w planach masz zakup niewielkich głośników podstawkowych, niezbędnym uzupełnieniem systemu będzie subwoofer aktywny, który zatroszczy się o mocne basy. Subwoofer aktywny (z własnym wzmacniaczem i filtrem dolnoprzepustowym), jest podstawą odpowiednio brzmiącego kina domowego. Jego zadaniem jest odtwarzanie dźwięków o najniższych częstotliwościach (od 20 do 200 Hz). Często w ramach danej serii kolumn mamy do wyboru kilka subwooferów o zróżnicowanych parametrach, co pozwala dostosować wielkość i moc urządzenia do pozostałych elementów systemu kina domowego. Warto pamiętać, aby subwoofer podłączyć do amplitunera dedykowanym kablem za pośrednictwem specjalnego złącza LFE (ang. Low Frequency Effects).

Jakie przewody łączące głośniki z amplitunerem

Prawidłowy dobór kabli głośnikowych do pozostałych elementów systemu kina domowego to bardzo ważna kwestia. Do niedrogiego zestawu głośników podstawkowych o niewielkiej mocy, nie ma sensu dokupować dobrej jakości kabli, gdyż nie poprawią one dźwięku. Odwrotnie sytuacja przedstawia się w przypadku zakupu systemu z wyższej półki cenowej, z kolumnami podłogowymi o dużej mocy. Tutaj dobrej jakości okablowanie będzie miało duży wpływ na jakość dźwięku.

Kierujmy się zasadą – im wyższa moc głośników, tym grubsze będą potrzebne kable. Do głośników o mocy ok. 70 W wystarczy kabel o grubości 1,5 mm2, przy średnich mocach rzędu 120-150 W zastosujmy kabel 2,5 mm2, natomiast w przypadku systemów o mocy 200 W i większej, należy użyć kabla o średnicy co najmniej 4 mm2.

Istotny jest też materiał, z jakiego wykonana jest żyła kabla. Najlepiej, aby była to żyła z wysokiej czystości, beztlenowej miedzi OFC z grubą izolacją z PVC. Przewodniki wewnątrz kabla są często skręcone wobec siebie, aby minimalizować efekt interferencji.

Przewodów głośnikowych nie kupujemy na zapas. Zmierzmy odległość od amplitunera do wszystkich miejsc, gdzie zainstalowane będą głośniki, i kupmy kabel takiej długości, jaką potrzebujemy, ew. z niewielkim zapasem. Zwinięty nadmiar kabla jest bardziej podatny na zakłócenia sygnału, co w efekcie pogorszy jakość dźwięku. Kable głośnikowe powinny biec jak najkrótszą trasą, bez załamań, odległość kolumn kanału prawego i lewego od amplitunera powinna być zbliżona. Przewody mogą być dostarczane bez końcówek lub z wtyczkami (konfekcjonowane).

Przeczytaj też:

Amplituner: podstawa kina domowego. Jaki wybrać? >>>

Osobną kategorię stanowi kabel do głośnika niskotonowego. Jeśli wybraliśmy subwoofer o wysokiej mocy, należy zainwestować w dobry kabel, który pozwoli wydobyć z głośnika potężnie basy. W zależności od modelu subwoofera, do jego połączenia z amplitunerem potrzebny jest kabel RCA-RCA lub 1RCA-2RCA typu Y, z żyłą o średnicy do 7,5 mm2.

Soundbar - alternatywa dla system wielogłośnikowego

Jeśli chciałbyś poprawić jakość dźwięku, lecz ze względu na ograniczony budżet lub małą powierzchnię salonu nie bierzesz pod uwagę rozbudowanego zestawu głośników do kina domowego, wartym rozważenia jest zakup listwy głośnikowej czyli soundbara. Jest to zintegrowany system zwykle kilku par głośników o różnych pasmach przenoszenia dźwięku, zamkniętych podłużnej obudowie. Są one ustawione są pod różnymi kątami tak, aby optymalnie rozprowadzać dźwięk po pomieszczeniu. Listwę ustawia się na szafce pod telewizorem lub mocuje do ściany.

Najtańsze modele soundbarów wyposażone są parę głośników. Obudowy droższych modeli mogą mieścić nawet kilkanaście przetworników, będących w stanie wygenerować dźwięk przestrzenny. Taki rozbudowany soundbar może zastąpić cały zestaw kolumn. Najczęściej spotykane soundbary zbudowane są w systemach 2.0 oraz 2.1 (z zewnętrznym subwooferem). Dla bardziej wymagających użytkowników przeznaczone są modele 5.1 a nawet 7.1.

Soundbar jest dobrym wyborem dla mniej wymagających (i zasobnych w gotówkę) telewidzów, którzy nie chcą inwestować w drogi sprzęt audio i przeprowadzać skomplikowanej instalacji systemu. Niewielkie rozmiary i zwarta konstrukcja urządzenia sprawiają, że zda on egzamin nawet w małej kawalerce, nie zagraci pomieszczenia i nie będzie nazbyt uciążliwy dla sąsiadów.

Głośniki bezprzewodowe Multiroom

Czołowi producenci nagłośnienia (np. Yamaha, Bose, Bang & Olufsen) oferują nowoczesne kolumny głośnikowe wyposażone w funkcję bezprzewodowej transmisji dźwięku. Urządzenia te łączy się w sieć, tworząc system nagłośnienia wielostrefowego tzw. multiroom audio. Pozwala on cieszyć się wysokiej jakości muzyką w salonie, kuchni, sypialni, łazience, na tarasie i w ogrodzie.

Instalacja wielopokojowego nagłośnienia bezprzewodowego podnosi komfort życia w domu. Ma również wpływ na wystrój wnętrz, pozwala ukryć nieestetyczne elementy, uwalnia od konieczności przeprowadzania wielu metrów okablowania.

Decydując się na instalację nagłośnienia strefowego, nie jesteśmy zmuszeni do zakupu na raz wielu jego elementów. Zacząć można od jednego głośnika, a następnie rozbudowywać system o kolejne komponenty.

Kolumny głośnikowe wchodzące w skład multiroom audio potrafią obsługiwać różne systemy łączności bezprzewodowej takie jak Bluetooth, Wi-Fi czy AirPlay. Pozwala to odtwarzać muzykę z wielu źródeł – smartfonu, odtwarzacza, telewizora, komputera, internetowych rozgłośni radiowych oraz z serwisów strumieniujących audio i wideo.

Rozpoczynając budowę systemu wielopokojowego nagłośnienia należy zakupić co najmniej jedną bezprzewodową kolumnę głośnikową, zainstalować ją w wybranym pomieszczeniu i podłączyć do sieci Wi-Fi. Następnie trzeba sparować głośnik z wykorzystywanymi źródłami dźwięku np. amplitunerem AV. Gdy to zrobimy, wszyscy domownicy będą mogli łączyć się z głośnikiem zdalnie. Instalując kolejne kolumny, system będzie już w stanie zaspokoić gusta muzyczne wielu osób, które we własnych pomieszczeniach będą mogły słuchać swoich ulubionych wykonawców.

W ofercie każdego z producentów do wyboru jest zwykle kilka modeli głośników bezprzewodowych, różniących się wielkością, mocą i jakością dźwięku.

Którą gwiazdę muzyki pop najbardziej przypominasz? Pytanie 1 z 10 Kiedy słyszę w radiu mój ulubiony hit to ... od razu zaczynam go śpiewać śpiewam, tańczę, od razu mam sporo energii! nucę sobie pod nosem leci to leci, nic specjalnego wtedy nie robię Dalej

Jaki Głośnik przenośny do 200 zł? Ranking 2022 i Opinie

Głośnik przenośny do 200 zł to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, wiecznie w ruchu, które chcą cieszyć się ulubionym audio, gdziekolwiek się znajdują. Chociaż nie osiąga on aż takiej jakości dźwięku, jak dobry sprzęt stacjonarny z górnej półki cenowej, ma nad nim przewagę, jeśli chodzi o potrzebny budżet oraz oczywiście mobilność. Nie jest więc tak, że głośnik przenośny do 200 zł ma zastąpić zaawansowane sprzęty audio – zamiast tego uzupełnia je wszędzie tam, gdzie sprzęt stacjonarny nie wchodzi w rachubę.

Zdarza się jednak, że głośnik przenośny do 200 zł z powodzeniem zastępuje inne głośniki, zwłaszcza jeśli nie mamy wygórowanych wymagań co do dźwięku. Musi być tylko odpowiednio dobrany. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy poniższy poradnik – podpowiadamy, jaki głośnik przenośny do 200 zł jest najlepszy oraz na co zwracać uwagę.

Jaki Głośnik przenośny do 200 zł?

Ranking najlepszych >>> Przejdź do rankingu!

Czym jest głośnik przenośny do 200 zł?

Nie da się nie zauważyć, że cały świat zmierza w kierunku mobilności i minimalizacji. Kupujemy przenośne komputery albo smartfony i tablety, które często zastępują większość ich funkcji. Sięgamy po mobilne odtwarzacze i inne sprzęty, ponieważ jesteśmy tak przyzwyczajeni do używania tego typu akcesoriów, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia również poza domem. W ten trend wpisuje się również dobry głośnik przenośny do 200 zł.

W niepozornej obudowie kryje się całkiem przydatne urządzenie. Dobry głośnik przenośny do 200 zł zwykle ma dość niewielkie rozmiary, pozwalające zmieścić go w torbie z laptopem, w plecaku czy damskiej torebce. Mimo że mały, jest w stanie odtwarzać dźwięk w całkiem przyzwoitej jakości, wprost nieporównywalnej do głośniczków wbudowanych w smartfon czy nawet laptop. Sprawdzi się więc w domu, gdy chcemy posłuchać na głos muzyki lub innych audycji, ale też w szkole i na uczelni do prowadzenia prezentacji multimedialnych, podczas uprawiania sportu czy na skromnej imprezie w plenerze.

Sprawdź także jak wybrać głośnik przenośny do 300 zł.

Jaki głośnik przenośny do 200 zł wybrać i kupić?

Przez rosnącą popularność oferta głośników przenośnych do 200 zł jest bardzo szeroka. To pozytywne zjawisko, jednak może rodzić problem z podjęciem ostatecznej decyzji – dużo trudniej wybierać spośród kilkudziesięciu propozycji.

Wystarczy jednak zwrócić uwagę na takie parametry głośnika do 200 zł, jak:

Łączność,

Zasilanie,

Odporność i obudowa,

Moc i głośność,

Mikrofon,

Dodatkowe funkcje.

Zobacz także głośnik przenośny do 500 zł.

Głośnik przenośny do 200 zł a system łączności

Najwygodniejszy głośnik przenośny do 200 zł to ten działający bezprzewodowo. Nie musimy pamiętać o zabraniu odpowiednich kabli, szukać miejsca do ich podłączenia i martwić się, że przypadkiem się o nie potkniemy. Bezprzewodowy głośnik przenośny do 200 zł po prostu łatwiej podłączyć do urządzenia mobilnego i ustawić w miejscu, z którego dźwięk dobrze się niesie.

Jeśli chodzi o bezprzewodowe podłączenie głośnika przenośnego do 200 zł, mamy do wyboru kilka opcji. Należą do nich:

Bluetooth – jest on najpopularniejszy, dlatego to najprawdopodobniej w to urządzenie będziemy celować. Pasuje do niemal wszystkich sprzętów mobilnych (warunkiem jest oczywiście posiadanie przez nich modułu Bluetooth), ma zasięg do 20 metrów. Wi-Fi – dużo rzadsze, a do tego nadaje się głównie do domu. Potrzebuje bowiem w miarę szybkiego połączenia z Internetem bezprzewodowym pochodzącym z routera. Jeśli marzy nam się dobry głośnik bezprzewodowy do 200 zł na zewnątrz, raczej odrzucimy tę opcję. AirPlay – autorskie rozwiązanie marki Apple, które zazwyczaj pozostaje ponad naszym budżetem. NFC – uzupełnienie głośników przenośnych do 200 zł z Bluetooth. Pozwala błyskawicznie sparować dwa urządzenia wyposażone w tę technologię, wystarczy je po prostu ze sobą zetknąć.

Zasilanie głośnika przenośnego do 200 zł

Podobnie jak w przypadku przesyłu dźwięku z urządzenia mobilnego, w zasilaniu powinniśmy postawić na rozwiązania bezprzewodowe. Zamiast kabla podłączanego do sieci energetycznej, mamy tutaj wbudowany akumulator. Ładujemy go tak jak telefon, poprzez podłączenie do specjalnej ładowarki. Dobry głośnik przenośny do 200 zł może grać bez ładowania nawet przez 8 do 10 godzin, a na dodatek ładuje się bardzo szybko, bo w około 2,5 godziny.

Sprawdź też czy warto kupić głośnik przenośny z radiem?

Odporność i obudowa głośnika przenośnego do 200 zł

Kiedy kupujemy dobry głośnik przenośny do 200 zł, zazwyczaj szukamy sprzętu do „zadań specjalnych”. Ma on się sprawdzać na dworze, również w trudnych warunkach. Powinien on być wodoodporny, dzięki czemu możemy na przykład ustawić go blisko basenu czy nad jeziorem i nie boimy się o jego zachlapanie. Pożądana jest także pyłoszczelna obudowa, najlepiej miękka, by przy ewentualnym upadku amortyzowała wstrząsy.

Moc i głośność głośnika przenośnego do 200 zł

Klienci często obawiają się, że nawet najlepszy głośnik przenośny do 200 zł nie będzie grał wystarczająco głośno. Okazuje się, że to mit, a kupując dobry sprzęt o dużej mocy od 3 do 10W, nie musimy się tego obawiać. Taki głośnik przenośny do 200 zł z powodzeniem będzie słyszalny nawet na imprezie, na której rozmawiają i śmieją się ludzie. Zasięg dźwięku pozwala także dotrzeć odtwarzanemu audio na koniec sali konferencyjnej lub wykładowej.

Głośnik przenośny do 200 zł z mikrofonem

Już od wielu lat jazda samochodem z telefonem przy uchu jest zabroniona, grozi nie tylko wypadkiem, ale i mandatem. Okazuje się, że nie musimy kupować zestawu głośnomówiącego. Wystarczy nam dobry głośnik przenośny do 200 zł z mikrofonem, który spełni się w wielu rolach. Wystarczy stabilnie zamocować go w samochodzie w zasięgu naszej dłoni, a możemy używać go do prowadzenia rozmów telefonicznych. Mikrofon pozwala też na sterowanie urządzeniem za pomocą komend głosowych.

Jaki głośnik przenośny do 200 zł jest najlepszy? Dodatkowe atuty

Chociaż głośnik przenośny do 200 zł nie wpisuje się w najwyższą półkę cenową, nie leży też na najniższej. Może więc być wyposażony w cały szereg dodatkowych funkcji. Należy do nich na przykład możliwość połączenia kilku urządzeń w jeden duży zestaw stereo. Co więcej, dobry głośnik przenośny do 200 zł może być wyposażony także w czytnik kart pamięci, radio FM i DAB, a nawet wyświetlacz ułatwiający sterowanie.

Wybierz dla siebie także głośnik przenośny Bluetooth.

Gdzie kupić głośnik przenośny do 200 zł?

Najlepszy głośnik przenośny do 200 zł to zakup, którego dokonamy w sklepach ze sprzętem audio, a także marketach RTV i AGD. Możemy celować w takie marki, jak JBL, Xiaomi, Sony, Creative, Fresh’n’Rebel, Xmusic i inne.

Głośnik przenośny do 200 zł – opinie

Okazuje się, że głośnik przenośny do 200 zł jest całkiem przydatnym sprzętem. Znajduje zastosowanie w edukacji, sporcie, w pracy, a także w domu, jako źródło rozrywki, a pośrednio i wiedzy. Jesteśmy ciekawi, do czego Wy zamierzacie go stosować i co motywuje Was do zakupu? Czekamy na komentarze oraz opinie o głośnikach przenośnych do 200 zł.

Głośnik przenośny do 200 zł / Ranking najlepszych

Skoro tu trafiliście, bardzo prawdopodobne jest, że właśnie planujecie zakup. Przygotowaliśmy więc dla Was pomoc. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych głośników przenośnych do 200 zł.