Home > Inteligentny Głośnik > ᐅ Najlepszy Głośnik Bluetooth - Ranking i Opinie

ᐅ Najlepszy Głośnik Bluetooth - Ranking i Opinie

Sharing is caring!

Głośnik Bluetooth – Przewodnik zakupowy, ranking i test

Osobom poszukującym dobrego głośnika Bluetooth możemy z całą pewnością polecić poniższy ranking zawierający szereg ciekawych propozycji znanych i cenionych producentów. Wśród zaprezentowanych poniżej modeli znalazł się JBL Charge 3, który jest lekki, poręczny i atrakcyjny. Dzięki mocnej baterii pozwala na wielogodzinne odtwarzanie muzyki. Można go sparować z różnymi urządzeniami, nie tylko przez Bluetooth, ale i przy wykorzystaniu kabla USB. Równie ciekawą propozycję stanowi Sony SRS-XB31 z mocną baterią. Oba produkty zapewniają dobrą jakość dźwięku, a do tego są odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wielu osobom podoba się również design, zarówno propozycji marki Sony, jak i JBL. W naszym rankingu znajdziesz też wiele innych równie ciekawych gadżetów.

Tabela porównawcza

14 najlepszych głośników bluetooth. Opinie w 2022 roku

Ranking głośników Bluetooth został stworzony po to, aby ułatwić Ci podjęcie decyzji dotyczącej zakupu konkretnego sprzętu. Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy opisy najlepszych urządzeń, jakie można znaleźć obecnie na rynku. Podział na kategorie czyni zestawienie bardziej przejrzystym, dzięki czemu możesz szybciej znaleźć to, czego szukasz.

Głośnik bluetooth JBL

Prezentujemy model Charge 3, czyli głośnik Bluetooth JBL dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Choć design produktu w tym wypadku nie jest najważniejszy, wiele osób zwraca na niego uwagę. Jeśli sprzęt gwarantuje dobrą jakość brzmienia, a dodatkowo wygląda atrakcyjnie, cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem użytkowników. Tak jest w przypadku rekomendowanego przez nas urządzenia. Głośnik ma wymiary: 21,3 cm x 8,7 cm x 8,8 cm, a jego waga wynosi 800 g. Można go z łatwością przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu.

Urządzenie jest dostępne w zestawie z akumulatorem litowo-polimerowym (22,2 Wh), który gwarantuje nawet do 20 godzin nieprzerwanego odtwarzania muzyki. Czas jego ładowania wynosi 4,5 h. Głośnik Bluetooth wykonano z wodoodpornych materiałów, co oznacza, że można z niego korzystać nawet w przypadku załamania pogody czy ustawiać w pobliżu basenu. Na obudowie sprzętu znajduje się wyjście USB pozwalające na ładowanie smartfonów czy tabletów. Z głośnikiem można jednocześnie sparować do 3 urządzeń i odtwarzać z nich naprzemiennie ulubioną muzykę.

Osoby, które przetestowały ten sprzęt, przyznają, że jego on bardzo wytrzymały (nadaje się do użytkowania w każdych warunkach), łatwy w przenoszeniu, a co ważne – jakość odtwarzanego dźwięku jest zadowalająca. Urządzenie ma sporą moc i dobry zasięg Bluetooth.

2. Głośnik bezprzewodowy JBL Flip 4

Opinie o głośnikach Bluetooth JBL są pochlebne, dlatego do naszego zestawienia wybraliśmy model Flip 4 cieszący się równie dobrymi opiniami. Urządzenie jest mobilne, więc można odtwarzać z niego muzykę nie tylko w domu czy w ogrodzie, ale także podczas podróży czy wizyty u znajomych. Dokładne wymiary produktu to: szerokość – 17,5 cm, wysokość – 6,8 cm i głębokość – 7 cm, a jego waga wynosi 515 g. Sprzęt ma czarną obudowę, jednak w ofercie producenta można znaleźć także modele utrzymane w niebieskiej, białej, szarej czy nawet różowej kolorystyce.

Głośnik Bluetooth JBL ma moc równą 16 W. Jest on zasilany wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 3000 mAh. Zapewnia on do 12 h pracy, co jest zadowalającym wynikiem. Do produkcji sprzętu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa, które nie są podatne na działanie wilgoci (wodoodporność IPX7). W związku z tym, nawet jeśli dojdzie do zachlapania urządzenia, nie ma obaw o jego uszkodzenie. Model ma łączność Bluetooth 4.2, która może obsługiwać do dwóch smartfonów czy tabletów. Prezentowany głośnik ma technologię odpowiadającą za niwelowanie zakłóceń i echa, dzięki czemu odtwarzany dźwięk jest bardzo wyrazisty.

Wielu konsumentów podziela zdanie, że warto zainwestować w ten model. Wpisując w wyszukiwarkę: głośnik bluetooth ranking, na wyświetlanych stronach prezentowany sprzęt pojawia się często jako jeden z pierwszych z listy.

Głośnik Bluetooth Sony

W naszym zestawieniu znalazł się głośnik Bluetooth Sony SRS-XB31 o wymiarach: wysokość – 8,7 cm, szerokość – 23,1 cm i głębokość – 8,1 cm. Jego waga wynosi 890 g. Sprzęt jest lekki, a dzięki temu mobilny. Możemy z powodzeniem zabrać go ze sobą na wakacje lub wykorzystać podczas spotkania ze znajomymi. Urządzenie jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Warto zwrócić uwagę na efektownie wyglądające linie świetlne stanowiące obramowanie głośnika. Generowane przez nie światło synchronizuje się z brzmieniem odtwarzanej muzyki.

Sprzęt ma funkcję LIVE SOUND, która sprawia, że odtwarzany dźwięk staje się bardziej przestrzenny. Oznacza to, że osoby słuchające mają poczucie, że muzyka dobiega z każdej strony. Konsumenci doceniają też funkcję EXTRA BASS, która sprawia, że w piosence słychać nawet drobne detale. Głośnik Bluetooth wykonano z dobrej jakości materiałów, które nie są podatne na działanie rdzy. Sprzęt można zanurzyć w wodzie i mieć pewność, że nie ulegnie w ten sposób zniszczeniu.

Konsumenci doceniają długi czas pracy na jednym ładowaniu. Z urządzenia można odtwarzać muzykę nieprzerwanie nawet przez 24 h. Z tyłu obudowy znajduje się złącze USB, do którego możemy podłączyć kabel do ładowania smartfona czy tabletu. Warto dodać, że sprzęt jest odporny na pył.

Głośnik Bluetooth Manta

Interesuje Cię dobry głośnik Bluetooth? Zachęcamy do przeczytania opisu Manta SPK111 THUNDER. Prezentowany model wyposażono w dwa głośniki średniotonowe, których moc wynosi łącznie 4 W. Dodatkowo sprzęt ma 4-calowy subwoofer o mocy 5 W. Wbudowana bateria o pojemności równej 1800 mAh gwarantuje długi czas pracy na jednym ładowaniu. Nie trzeba co chwilę podłączać głośnika do zasilania, aby móc posłuchać muzyki i się zrelaksować.

Sparowanie urządzenia z innych sprzętem nie jest trudne i jak wskazują użytkownicy, zajmuje tylko kilka chwil. Na obudowie znajdują się złącza USB i MicroSD, dzięki czemu istnieje możliwość odtwarzania muzyki bezpośrednio z pendrive’a czy karty pamięci. Urządzenie ma także gniazdo AUX, które czyni go bardziej funkcjonalnym. Model ma oryginalny design. Na uwagę zasługuje funkcja DISCO LED LIGHT. Są to efektownie wyglądające światła, które urozmaicą niejedną imprezę.

Głośnik Bluetooth Manta ma wbudowane radio FM, co według wielu konsumentów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu można korzystać ze sprzętu także w sytuacji, kiedy nie mamy żadnych piosenek zapisanych w pamięci smartfona, a dostęp do Internetu jest znacznie ograniczony. Zaletą urządzenia są także jego kompaktowe wymiary i duża mobilność. Model można z powodzeniem zabrać ze sobą na wakacje.

Głośnik Bluetooth z radiem

JBL Tuner to głośnik Bluetooth z radiem, który jest dostępny w kolorze białym i czarnym. Model jest zasilany akumulatorem o pojemności równej 2000 mAh. Bateria gwarantuje do 8 h ciągłego odtwarzania. Czas ładowania akumulatora jest równy 3,5 h. Dokładne wymiary urządzenia są następujące: 13,5 cm x 6,6 cm x 6,6 cm, a jego waga wynosi 455 g. Model ma złącze 3,5 mm minijack i Micro-USB.

Prezentowany głośnik mobilny ma wbudowane radio DAB/DAB+, więc użytkownik ma duży wybór stacji radiowych, a przy tym nie musi obawiać się o słabą jakość odtwarzania. Model ma także cyfrowy tuner FM (UKF). Na obudowie znajduje się niewielki, podświetlany ekran LCD, który umożliwia swobodny przegląd i tym samym wybór stacji radiowych. Model ma przyciski pamięci, które pozwalają na zapisanie ulubionych stacji. W efekcie, aby włączyć zapamiętane radio, nie musimy tracić czasu na szukanie jego częstotliwości.

Konsumentom podoba się minimalistyczny design sprzętu. Użytkownicy doceniają model także za jego funkcjonalność. Głośnik pozwala odtwarzać nie tylko muzykę zapisaną w pamięci telefonu czy dostępną w Internecie, ale też słuchać radia. Urządzenie okazuje się przydatne w wielu sytuacjach (m.in. na imprezach, w trakcie nauki czy czasu spędzanego poza domem ze znajomymi).

Głośnik Bluetooth Philips

Zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu BT7700B. Jest to głośnik Bluetooth firmy Philips, który zdobył spore uznanie użytkowników. Dobre opinie na temat sprzętu wynikają przede wszystkim z wysokiej jakości odtwarzanej muzyki. Brzmienie jest niezakłócone – nie słychać żadnych szumów, a połączenie z urządzeniem jest na tyle trwałe, że nie ma obaw o przerwy w dostępie do muzyki. Model gwarantuje dźwięk 360 stopni, co oznacza, że jest on słyszalny z każdego kąta pomieszczenia.

Moc urządzenia wynosi 16 W, a jego waga jest równa 680 g. Dokładne wymiary modelu to: 8,1 cm x 7,6 cm x 21,4 cm. Bateria o pojemności równej 6000 mAh wystarcza na 12 h pracy. Akumulator należy ładować za pomocą kabla USB. Głośnik ma certyfikat IPX4, co oznacza, że jest on odporny na działanie wody i pyłu. Sprzęt można ustawić np. blisko basenu. Z głośnikiem można sparować jednocześnie do dwóch urządzeń mobilnych.

Użytkownicy podkreślają, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Sparowanie urządzeń zajmuje tylko kilka chwil i nie występują problemy związane z odszukaniem danego sprzętu. Przydatną opcją jest to, że do głośnika można podłączać telefon. Wystarczy skorzystać w tym celu z kabla USB. W ten sposób możemy szybko naładować swojego smartfona bez konieczności podpinania go do prądu.

Jaki głośnik Bluetooth do 200 zł?

Zastanawiasz się, jaki głośnik Bluetooth do 200 zł kupić? Mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Mowa tutaj o urządzeniu Sony SRS-XB10. Jest ono sprzedawane w wielu atrakcyjnych kolorach (m.in. białym, czarnym, czerwonym i niebieskim). Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z wbudowanym akumulatorem zapewniającym do 16 h słuchania muzyki od momentu jego pełnego naładowania. Wymiary modelu to: 7,5 cm x 9,1 cm, a jego waga wynosi 260 g.

W głośniku bezprzewodowym zastosowano technologię EXTRA BASS, która sprawia, że niskie tony mają lepsze brzmienie. Sprzęt odtwarza każdy rodzaj muzyki i robi to na bardzo dobrym poziomie. Kupując dodatkowy głośnik, można wytworzyć dźwięk stereofoniczny. Łączenie urządzenia ze smartfonem zajmuje tylko kilka chwil. Wszystko dzięki funkcji NFC pozwalającej na sparowanie sprzętów za jednym dotknięciem. Głośnik ma klasę wodoodporności IPX5, co oznacza, że nie jest podatny na drobne zachlapania. Z urządzenia można korzystać nie tylko w domu, ale też na zewnątrz.

Model wyposażono w wygodną smycz ułatwiającą jego przenoszenie. Konsumenci decydują się na zakup sprzętu z uwagi na jego funkcjonalność, zadowalającą jakość odtwarzanego dźwięku i kompaktowe wymiary. Obudowa produktu jest wytrzymała, więc nie ulega uszkodzeniom mechanicznym. Na jej powierzchni nie pojawiają się zarysowania.

Jaki głośnik Bluetooth do 100 zł?

Creative MUVO 1c to dobry i tani głośnik Bluetooth, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu. Urządzenie ma wymiary: 6,7 cm x 9,3 cm x 3,8 cm, a jego waga wynosi 158 g. Z pewnością sprzęt przyda Ci się podczas spędzania czasu wspólnie ze znajomymi na dworze, a także okaże się niezastąpiony na wakacjach. Model nie będzie zbyt dużym obciążeniem bagażu, więc nie będziesz musiał się zastanawiać, czy możesz sobie pozwolić na jego zabranie.

Obudowa głośnika bezprzewodowego została wykonana z wodoodpornych materiałów. Nawet jeśli na dworze będzie panowała wilgoć, nie będzie konieczności rezygnowania z użytkowania sprzętu. Wbudowany akumulator wystarcza na 6 h pracy. Istnieje możliwość korzystania z dwóch głośników MUVO 1c dla uzyskania lepszych efektów dźwiękowych. Prezentowane urządzenie można wykorzystać nie tylko do słuchania muzyki, ale też prowadzenia rozmów. Model ma zestaw głośnomówiący. Jeśli ktoś do nas zadzwoni, będziemy mogli swobodnie prowadzić rozmowę, bez zrywania połączenia z głośnikiem.

Odpowiedź na pytanie, jaki głośnik Bluetooth do 100 zł jest najlepszy, dla wielu konsumentów okazuje się prosta. Osoby, które miały okazję przetestować model bezprzewodowy Creative MUVO 1c, uważają, że ma on bardzo dobre parametry. Sprzęt jest lekki i łatwy w obsłudze, a do jego wykonania wykorzystano wytrzymałe tworzywa. Stanowi to gwarancję długiego czasu użytkowania.

Głośnik Bluetooth Creative

Głośnik Bluetooth Creative MUVO 2 spełni oczekiwania osób szukających solidnie wykonanego urządzenia. Sprzęt wykonano z wodoodpornych materiałów, więc można go ustawić blisko basenu, zabrać nad morze czy na jezioro. Model będzie odpowiedni do miejsc, w których panuje spora wilgotność. Głośnik uzyskał certyfikat IP66, który stanowi także gwarancję odporności na kurz. Sprzęt wyposażono w akumulator o pojemności 2200 mAh zapewniający do 10 h pracy. Do jego ładowania wystarczy wykorzystać kabel micro USB.

Creative MUVO 2 ma wymiary: szerokość – 19 cm, wysokość – 6,7 cm i głębokość – 3,8 cm. Jego waga jest równa 340 g. Model jest dostępny w kilku kolorach. Głośnik ma pasywny radiator, dzięki któremu jakość odtwarzanych basów jest bardzo dobra. Dodatkową zaletą są dokładnie zestrojone przetworniki sprawiające, że dźwięki mają pełniejsze brzmienie. W sprzęcie zastosowano technologię Wireless Link, która umożliwia stworzenie zestawu stereo (przy wykorzystaniu dwóch głośników Creative MUVO 2) przydatnego m.in. w trakcie oglądania filmów.

Opinie na temat prezentowanego modelu są pozytywne, co oznacza, że odpowiada on potrzebom kupujących. Przeprowadzony przez użytkowników test głośników Bluetooth wykazał, że Creative MUVO 2 to jeden z najbardziej cenionych sprzętów na rynku. Jest on stosunkowo tani, ma minimalistyczny design i łatwo się go przenosi.

Głośnik Bluetooth Bose

Jeśli zależy Ci na zakupie funkcjonalnego sprzętu do odtwarzania muzyki, głośnik Bluetooth Bose Soundlink Revolve to idealna propozycja. Z poziomu urządzenia można m.in. uzyskać dostęp do komunikatów głosowych przekazywanych przez aplikację Siri i Google Now. W tym celu wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na obudowie. Kupujący uzyskuje dostęp do aplikacji Bose Connect, która ułatwia podłączanie smartfona do głośnika i pozwala swobodnie zmieniać źródła odtwarzania (np. pomiędzy kilkoma telefonami).

Produkt ma wymiary: wysokość – 15,2 cm, szerokość – 8,2 cm i głębokość – 8,2 cm. Jego waga wynosi 0,66 kg. Model jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym. Zasięg łączności bezprzewodowej wynosi do 9 m, a czas pracy na jednym ładowania do 12 h. Urządzenie ma wodoodporną konstrukcję, więc możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz umilić sobie kąpiel i ustawić głośnik na brzegu wanny, nie musisz się martwić o jego awarię.

Osoby, które lubią spędzać czas w dużym gronie znajomych, doceniają tryb pracy Party, dzięki któremu może podłączyć jednocześnie dwa głośniki Bose Soundlink Revolve i tym samym zapewnić sobie lepszą zabawę. Ustawiając sprzęt w dwóch różnych miejscach, będziemy mieli pewność, że dźwięk będzie roznosił się po całym pomieszczeniu. Muzyka będzie idealnie słyszalna przez każdego.

Głośnik Bluetooth Blaupunkt

Wodoodporny głośnik bezprzewodowy Blaupunkt BT12 Outdoor przyda się w wielu sytuacjach. Można wykorzystać go m.in. na wakacjach czy w trakcie grilla. Obudowa spełnia normy IPX4, co oznacza, że sprzęt jest odporny na trudne warunki pogodowe. Warto wspomnieć również o tym, że urządzenie ma kompaktowe wymiary: szerokość – 19 cm, wysokość – 7,5 cm i głębokość – 5 cm. Jego waga wynosi 710 g.

Głośnik można w prosty sposób sparować ze swoim smartfonem czy tabletem i odtwarzać w ten sposób ulubiona muzykę. Z tyłu obudowy znajduje się także gniazdo, do którego możemy włożyć kartę microSD o maksymalnej pojemności do 64 GB. Dodatkową zaletą jest złącze AUX, które służy do podłączania urządzeń bez łączności bezprzewodowej Bluetooth. Warto dodać, że rekomendowany przez nas model ma wbudowany tuner FM. Użytkownik ma możliwość zapisania do 50 stacji radiowych. Sprzęt wyposażono w akumulator o pojemności 4000 mAh, który pozwala na odtwarzanie muzyki nieprzerwanie do 7 h.

Wielu konsumentów zgadza się ze stwierdzeniem, że warto inwestować w głośnik Bluetooth Blaupunkt BT12 Outdoor. Użytkownicy doceniają przede wszystkim sporą moc urządzenia. Nie bez znaczenia jest także jego solidne wykonanie. Obudowa nie jest podatna na zarysowania i na długo zachowuje estetyczny wygląd. Obsługa modelu nie sprawia żadnych kłopotów.

JBL Go to trzeci produkt w naszym zestawieniu. Jest to model do 200 zł, zapewniający świetne odtwarzanie plików dźwiękowych. Sprzęt ten ma wbudowany zestaw głośnomówiący, dzięki czemu może być używany w tym charakterze. Jest to urządzenie z technologią Bluetooth, ale łączy się też ze sprzętem, który nie jest w nią wyposażony. Jest to możliwe za pośrednictwem kabla USB. Ponadto znajdziemy tutaj wygodne wejście audio.

Urządzenie ma akumulator pozwalający na 5 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Urządzenie ładuje się dosyć szybko, dzięki czemu może być używane po krótkiej przerwie na ładowanie. Głośnik dostępny jest w aż 8 modnych kolorach – czarnym, czerwonym, szarym, niebieskim fuksji, żółtym, pomarańczowym i turkusowym.

W efekcie bez problemu dobierzemy odpowiedni model do swojego samochodu, biura, pokoju, czy sprzętu audio. Głośnik ma też wbudowany haczyk, dzięki czemu łatwo przypniemy go do smyczy. Oczywiście jest to możliwe ze względu na niewielkie, kompaktowe wymiary i niską wagę, zaledwie 130 g.

W efekcie produkt zyskał uznanie wszystkich zwolenników nowoczesnych rozwiązań. Ceniony jest nie tylko za rozmiary, ale również za świetną jakość dźwięku.

Produkt JBL Go to jednej z najmniejszych modeli dostępnych na rynku. Waży on zaledwie 130 g. Wymiary produktu to: 68,3 mm x 82,7 mm x 30,8 mm. Konsumenci potwierdzają, że jest to bardzo dobry głośnik Bluetooth w atrakcyjnej cenie.

Głośnik Bose Soundlink Mini II Pearl to piąta propozycja w naszym zestawieniu, która zapewnia pełny, naturalny dźwięk. To niezwykle lekkie, niewielkie urządzenie ze specjalnym pokrowcem, jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, idealnym w czasie podróży. Wbudowany zestaw głośnomówiący umożliwia nam prowadzenie rozmów bez konieczności odłączania urządzenia.

Nieprzerwany czas działania akumulatora wynosi do 10 godzin, a więc jest to wydajny model, idealny w czasie wycieczek. Wygodnym dodatkiem jest też podstawka ładująca, która usprawnia korzystanie z głośnika. W efekcie nie musimy obawiać się o rozładowanie sprzętu. Ładowarkę sieciową można podłączyć do dołączonej podstawki, lub do głośnika.

Sprzęt ma wejście pomocnicze, dzięki któremu może być obsługiwane również przez urządzenia bez funkcji Bluetooth. Port USB umożliwia natomiast aktualizowanie oprogramowania, a więc nasze urządzenie zawsze będzie kompatybilne z innymi sprzętami z technologią Bluetooth. Produkt został doceniony nie tylko za świetną jakość dźwięku, ale również zasięg komunikacji bezprzewodowej, który wynosi do 9 m.

Głośnik Bose Soundlink Mini II Pearl działa w odległości 9 m od nadajnika, z którym jest połączony. Na pełnym akumulatorze urządzenie działa przez 10 godzin.

Media-Tech Boombox BT MT3145 to ostatnia już propozycja w naszym zestawieniu, gwarantująca dobre odtwarzanie dźwięku. Jest to naprawdę świetny model do 100 zł, zapewniający doskonałe odtworzenie plików muzycznych. Interfejs Bluetooth umożliwia bezprzewodowe słuchanie muzyki i swobodne łączenie się ze smartfonami, czy tabletami. Jest bardzo kompaktowy ze względu na niewielkie rozmiary.

Odczytuje pliki muzyczne z kart pamięci microSD oraz pendrive. Warto jednak wspomnieć, że urządzenie ma wbudowane złącze AUX 3,5mm, które pozwala na podłączenie prawie każdego źródła dźwięku. Wbudowany akumulator umożliwia nam odtwarzanie muzyki nawet przez 6 godzin.

Czysty dźwięk wydobywający się z głośnika to zasługa drewnianej obudowy. Ponadto na panelu przednim znajduje się wyświetlacz LED, wygodne przyciski sterujące, oraz membrana. Natomiast z boku znajduje się port USB i slot na karty pamięci, oraz gniazdo służące do ładowania.

Nie zabrakło też czterech antypoślizgowych nóżek, dzięki którym głośnik stoi stabilnie. W zestawie znajduje się również pilot sterujący oraz pełne okablowanie. Produkt został doceniony przez konsumentów za niską cenę i ciekawy design.

Media-Tech Boombox BT MT3145 to bardzo dobry głośnik Bluetooth do 100 zł. Urządzenie posiada wejście USB. Ma też wyświetlacz LED. Na pełnej baterii sprzęt działa przez 6 godzin.

Przewodnik zakupowy – Jaki głośnik Bluetooth kupić?

Lubisz słuchać muzyki poza domem, ale nie masz odpowiedniego sprzętu? Z naszego poradnika dowiesz się, jaki głośnik Bluetooth wybrać. To niewielkie urządzenie, które zabierzesz ze sobą na imprezę, piknik czy wypoczynek na plaży. Sprawdź, jakie kwestie odgrywają ważną rolę przy wyborze głośnika.

Wymiary i waga

Bezprzewodowe sprzęty nagłaśniające mają różne wymiary. Są modele na tyle niewielkie, że bez trudu mieszczą się w torebce czy kieszeni spodni, a także znacznie większe, znajdujące zastosowanie głównie jako głośniki domowe. Aby nie żałować zakupu, musimy się zastanowić, do czego potrzebne jest nam urządzenie Bluetooth. Jeżeli zamierzamy często słuchać muzyki na zewnątrz, prawdopodobnie lepszym wyborem okaże się mniejszy i łatwiejszy w przenoszeniu model.

Głośnik mieszczący się w dłoni jest znacznie lżejszy od tego wymagającego np. noszenia w plecaku. Małe sprzęty ważą maksymalnie 1 kg, większe są nieco cięższe.

Moc

Na podstawie mocy urządzenia możemy wywnioskować, jak głośno odtwarza on muzykę. Warto przy tym mieć na uwadze, że sprzęty Bluetooth nie będą tak mocne, jak głośniki przewodowe. Zazwyczaj wartość tego parametru mieści się w zakresie od 10 W do 20 W. Są też modele o nieco większej mocy, ale nie mają tak kompaktowych wymiarów. Zazwyczaj urządzenia do 20 W okazują się wystarczające i pozwalają na komfortowe słuchanie muzyki.

Pasmo przenoszenia

Kiedy kupujemy słuchawki, sprawdzamy pasmo przenoszenia. To ważna kwestia także przy podejmowaniu decyzji, jaki jest najlepszy głośnik Bluetooth. Na podstawie pasma przenoszenia możemy wywnioskować, jak niskie i wysokie tony może odtwarzać głośnik. Standardowo są to częstotliwości od 80 Hz do ok. 150 Hz.

To węższy zakres niż w przypadku słuchawek, ale nie oznacza to, że głośniki Bluetooth nie sprawdzają się dobrze. Sprzęty z takim pasmem przenoszenia umożliwiają słuchanie różnych gatunków muzycznych i na pewno umilą imprezy, spotkania z rodziną czy relaks na świeżym powietrzu.

Zasięg

Nie zawsze głośnik bezprzewodowy pozwala na znaczne oddalenie się od urządzenia, które przesyła do niego dźwięk. O tym decyduje zasięg, który może wynosić kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów (zależnie od modelu). Jeżeli wybierzemy sprzęt nagłaśniający o bardzo dużym zasięgu, będziemy mogli, po sparowaniu z komputerem PC, np. wyjść z nim na zewnątrz.

Jednak jeśli głośnik zamierzamy łączyć głównie ze smartfonem, który i tak przez cały czas nosimy przy sobie, mały zasięg nie powinien być problemem.

Zasilanie

Większość urządzeń Bluetooth jest zasilana akumulatorowo, a więc nie wymaga dostępu do prądu. To duże udogodnienie, ale musimy pamiętać o regularnym podłączaniu urządzenia do ładowarki, aby przypadkowo się nie rozładowało w trakcie imprezy. To, jak długo możemy słuchać muzyki przez głośnik, uzależnione jest od pojemności akumulatora.

Niektóre modele są wyposażone w tak mocną baterię, że mogą działać bez przerwy ponad 20 godzin. Dla porównania sprzęt z akumulatorem o bardzo małej pojemności rozładowuje się już po upływie 8 godzin lub nawet szybciej. Na szczęście często głośniki Bluetooth pozwalają na ich używanie nawet podczas ładowania baterii.

Standard Bluetooth

Jeśli nie chcemy, aby głośnik wciąż tracił połączenie ze smartfonem czy innym urządzeniem, musimy się upewnić, że wyposażono go w nowoczesny standard Bluetooth, minimum 4.0. Wtedy nie będziemy musieli się obawiać o zakłócenia i ciągłe przerywanie połączenia. Jak podkreśla wiele osób, najlepszy głośnik Bluetooth ma dodatkowo moduł NFC (komunikację bliskiego zasięgu).

Dzięki temu sprzęt nagłaśniający pozwala na szybkie sparowanie i wymianę danych z urządzeniem zbliżonym do niego na odległość do 20 cm, bez konieczności doboru odpowiednich ustawień w menu.

Solidność

Obudowa głośnika powinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne. Inaczej sprzęt może okazać się niewystarczająco trwały i szybko się zniszczyć. Urządzenie przystosowane do użytku na zewnątrz musi być też dobrze chronione przed negatywnym działaniem takich czynników jak wilgoć.

Coraz częściej głośniki Bluetooth są wyposażone w wodoodporną obudowę, co oznacza, że nie ulegają awarii podczas opadów deszczu czy słuchania muzyki w czasie brania prysznica.

Złącza

Sprzęty nagłaśniające Bluetooth mają port USB, do którego podłącza się ładowarkę. Jednak nie jest to jedyne złącze, w jakie może być wyposażone tego typu urządzenie. Większość modeli ma również wtyk 3,5 mm, do którego podłącza się słuchawki i gniazdo AUX umożliwiające przewodowe połączenie głośnika z innym sprzętem audio, przykładowo odtwarzaczem MP3.

Jeśli urządzenie ma dodatkowo czytnik kart pamięci, będziemy mogli odtwarzać utwory zapisane na zewnętrznym nośniku danych.

Dodatkowe funkcje

Jedną z najpopularniejszych, dodatkowych funkcji głośników Bluetooth jest możliwość wykorzystania ich jako zestaw nagłaśniający. Wówczas sprzęt jest wyposażony w mikrofon. Modele z wbudowanym tunerem FM pozwalają na słuchanie ulubionych stacji radiowych, a te z kilkoma gigabajtami pamięci nie wymagają nawiązywania połączenia z innym urządzeniem, aby móc posłuchać muzyki. Przydatna jest też funkcja PartyUP, która umożliwia połączenie kilku głośników, aby poprawić jakość dźwięku i uzyskać rozbudowany system nagłaśniający.

Łatwa obsługa

Obsługa bezprzewodowych sprzętów nagłaśniających nie jest zbyt trudna, służą do tego umieszczone na obudowie przyciski. Niemniej jednak czasami do zestawu jest dołączony pilot, pozwalający na zmianę ustawień bez konieczności podchodzenia do urządzenia. Modelami niektórych marek można też sterować przy pomocy zainstalowanej na smartfonie aplikacji.

Design

Przenośne głośniki zazwyczaj nie wyróżniają się efektownym designem, choć nie można tego powiedzieć o wszystkich urządzeniach. Część sprzętów jest dostępna w kilku różnych wersjach kolorystycznych, nie tylko czarnej, ale i np. czerwonej, niebieskiej i zielonej. Są też modele wyposażone w efekty świetlne migające w rytm odtwarzanych utworów. Z kolei głośniki o większych wymiarach swoim wyglądem przypominają torby sportowe, nosi się je na ramieniu dzięki doczepionemu paskowi.

Głośniki Bluetooth w dobrych cenach

Małe głośniki Bluetooth kosztują nie więcej niż 150 zł, ale mogą nie spełnić oczekiwań każdego z nas, np. z uwagi na mało pojemny akumulator. Sprzęt nagłaśniający z wytrzymałą baterią, który ma kilka ciekawych i przydatnych funkcji dodatkowych, kosztuje ponad 400 zł. Cena za niektóre modele wynosi 1000 zł, zwłaszcza za te oferowane przez najbardziej popularnych producentów.

FAQ

P1: Jak zrobić głośnik Bluetooth?

Na początku warto stworzyć projekt obudowy urządzenia. Możemy to zrobić np. w programie SolidWorks. W naszym projekcie umieszczamy diody, przyciski oraz kolor urządzenia. Gotowy projekt możemy wydrukować za pomocą drukarki 3D. Mając gotową obudowę, możesz wydrukować również uchwyty mocujące akumulatory. Możemy je zamontować klejem akrylowym. Poszczególne warstwy tworzone za pomocą drukarki, nie powinny być grubsze niż 0,2 mm. Co do elektroniki, moduły montujemy na płytce prototypowej.

Następnie przykręcamy je do tylnej części modelu. Składając moduł Bluetooth, wcześniej zaimplementuj obsługę przycisków i diody. Wzmacniacz, który wstawisz do głośnika, nie powinien mieć napięcia większego niż 8-18 V. Przyciski zamontuj na taśmie piankowej. Diody używane przy produkcji głośnika powinny być przewlekane i umieszczone na wybranym panelu.

P2: Jak sparować głośnik Bluetooth z telefonem?

Każdy nowoczesny smartfon ma możliwość podłączenia do głośnika Bluetooth. Aby sparować urządzenia, w pierwszej kolejności należy włączyć głośnik oraz połączenie Bluetooth w swoim telefonie. Następnie wybieramy opcję szukania urządzenia. Chwilę później na ekranie smartfona powinna pojawić się informacja o odnalezionych urządzeniach znajdujących się w pobliżu oraz o tych, które wcześniej były sparowane z telefonem.

Na liście wyszukujemy nazwę głośnika i klikamy w nią, aby potwierdzić, że to właśnie z tym urządzeniem chcemy się połączyć. Konfiguracja obu urządzeń zwykle nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji. Czasem wymagane jest wpisanie hasła, które producent zwykle umieszcza w instrukcji obsługi urządzenia mobilnego.

P3: Jak zresetować głośnik Bluetooth?

Większość urządzeń Bluetooth resetuje się identycznie jak pozostałe urządzenia elektroniczne, czyli przytrzymując nieco dłużej przycisk zasilający. Producenci niektórych modeli dostępnych na naszym rynku zamontowali na swoich urządzeniach specjalne guziki, służące tylko do restartowania urządzenia. W ten sposób zniknął problem zbyt krótkiego lub zbyt długiego przetrzymywania przycisków, który często wprawiał w irytację użytkowników, często mylących przypadkowe wyłączenie głośnika z jego awarią.

P4: Jak naładować głośnik Bluetooth bez ładowarki?

Ładowanie głośnika Bluetooth jest możliwe nawet wtedy, kiedy nie mamy pod ręką dedykowanej do danego modelu ładowarki. Większość urządzeń ma kilka wejść, w tym również micro USB oraz kilka innych, które bez trudu pozwolą go podłączyć np. do laptopa lub komputera stacjonarnego, skąd urządzenie może czerpać energię potrzebną do ponownego naładowania. Wystarczy zwykły kabel USB.

P5: Jak działa głośnik Bluetooth?

Głośnik bezprzewodowy wykorzystuje technologię Bluetooth do przesyłania dźwięku na różnych częstotliwościach. Obecnie urządzenia obsługują niemal każdy format dźwięku i mogą być używane nie tylko do słuchania muzyki, ale również podczas prowadzenia rozmów telefonicznych. Chociaż moc głośników jest dość niska, bo zwykle wynosi ona około 2 V, niewielkie urządzenie potrafi generować dość głośne dźwięki i działać bezprzewodowo nawet około 10 godzin.

Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa?

Technologia Bluetooth umożliwia nam bezprzewodowe łączenie ze sobą wielu urządzeń, dzięki czemu bez używania kabli i zaawansowanej wiedzy elektronicznej możemy szybko podłączać smartfona do głośnika. Dziś zajmiemy się podłączaniem bezprzewodowych głośników Bluetooth do laptopów. To dość łatwa czynność, z którą bez trudu sobie poradzisz. Postaramy się jak najprościej wytłumaczyć jej zasady krok po kroku. W pierwszej części znalazłeś odpowiedź na pytanie, jaki głośnik Bluetooth jest polecany. Teraz pora nauczyć się, jak z niego korzystać. Podpowiemy, jak podłączyć głośnik Bluetooth na przykładzie laptopów z popularnymi systemami Windows 10 i Windows 7.

Podłączanie głośnika Bluetooth do laptopa z Windows 10

Aby podłączyć głośnik bezprzewodowy do laptopa z Windows 10, upewnij się, że w Twoim komputerze został uruchomiony moduł Bluetooth. W głośnikach zwykle znajduje się przełącznik on/off lub specjalny guzik, służący tylko uruchomieniu modułu (zwykle znajdujemy go w urządzeniach, które mogą działać bezprzewodowo, jak i zasilanych sieciowo). Niektóre głośniki samoczynnie uruchamiają funkcję Bluetooth, chwilę po włączeniu. Gdy oba urządzenia będą gotowe do parowania, dostrzeżesz migające kontrolki.

Następnie kliknij w przycisk start i wejdź w ustawienia. Wybierz opcję „urządzenia”. Zobaczysz wówczas listę wszystkich sprzętów, do których sterowniki zostały zamontowane w komputerze. Po lewej stronie znajduje się ikonka Bluetooth. Wybierz ją, a wtedy laptop rozpocznie wyszukiwanie głośników znajdujących się w pobliżu.

Jeśli komputer początkowo nie odnalazł urządzenia, upewnij się, czy na pewno głośnik nadal działa w trybie parowania. Zdarza się, że niektóre modele chwilę po braku reakcji ze strony innych urządzeń wyłączają samoczynnie opcję parowania, by zaoszczędzić baterię.

Jeśli głośnik zostanie znaleziony, kliknij w ikonkę „paruj”.

Konieczność autoryzacji

Może się zdarzyć, że komputer zażąda potwierdzenia, że to jego główny użytkownik, a nie ktoś inny, próbuje połączyć urządzenie z laptopem. Istnieje wiele sposobów autoryzacji, jednak najpopularniejszym jest wpisywanie kodu podanego w instrukcji lub na naklejce na dolnej części obudowy głośnika. Jeśli nie możesz znaleźć kodu, wybierz „0000” lub „9999”. To jedne z najczęściej występujących kombinacji cyfr. Dopiero po autoryzacji, będziesz mógł korzystać z urządzenia.

Po sparowaniu obu sprzętów głośnik będzie widoczny po wyborze ustawień, a następnie opcji „urządzenia”. Zdarza się, że głośniki można konfigurować i dostosowywać ich działanie do swoich indywidualnych potrzeb.

Podłączanie głośnika Bluetooth do laptopów z systemem Windows 7

Podłączanie głośnika bezprzewodowego do laptopów z systemem Windows 7 przebiega bardzo podobnie, jak proces podłączania urządzenia do komputera z systemem Windows 10. Najpierw upewnij się, czy oba urządzenia mają włączoną opcję Bluetooth. Następnie wybierz opcję start i kliknij w “urządzenia i drukarki”. Odnajdujemy na liście opcję “urządzenie”, i klikamy “dalej”. Jeśli komputer nie wykrywa głośnika, sprawdź, czy nie wygasła w nim opcja parowania. Jeśli zostaną wyświetlone dodatkowe instrukcje, wykonaj je. Jeśli nie pojawiają się żadne komunikaty oznacza to, że głośnik został podłączony prawidłowo i możesz z niego korzystać.

Do laptopów można podłączać bezprzewodowo nie tylko głośniki. Coraz częściej technologia Bluetooth obsługuje również skanery, drukarki oraz wiele innych urządzeń peryferyjnych, dzięki czemu powoli odchodzi w zapomnienie plątanina kabli, która jeszcze niedawno skutecznie utrudniała nam sprzątanie oraz generowała częste awarie, choćby z powodu załamań tworzących się na przewodach elektrycznych. Obecnie parowanie urządzeń obsługujących moduł Bluetooth staje się coraz prostsze, a same sprzęty działają coraz dłużej – niektóre nawet po kilkanaście godzin, bez konieczności ładowania.